Peter Loew pracuje jako literární agent na Manhattanu, jeho život rázem změní osudové setkání s tajemnou ženou - upírkou. Po milostné noci, kterou s ní strávil ve svém pokoji, se dokáže soustředit na stále méně věcí. Jako tyranizující šéf pronásleduje splněním pracovního úkolu svoji sekretářku Alvu, postupně ztrácí kontakt s realitou a proměňuje se v jinou bytost... Režisér R. Bierman hororový příběh namíchal z prvků thrilleru, zvláštní černé nadsázky a humoru, do něhož přidává okamžiky halucinací a spalující milostné vášně. (oficiálny text distribútora)

mickyreed

Jsem vlastně celkem zmatenej, asi jako hlavní hrdina. Měl to být byrokratickej thriller jako Kafka, jehož fotka ležela v kanclu, podpořenej mystikou Nosferata, kterej pořád běžel v TV a Cage ho tam parodoval? Měla to být čistě komedie s haluškama a vyšinutým hrdinou zralým po 30 minutách na hospitalizaci? Myslím že ve výsledku vlastně taková rozbředlá srajda, která není ani jedno. V několika málo scénách vtipnej Cage (težko říct jestli úmyslně), to by ještě šlo a pákrát jsem se tomu bizáru i zasmál, ale že by mě to nějak velice pobavilo se říct nedá. ()

JASON_X

Probůh jaktože je tenhle geniální film tak málo známý?! Na světě prostě není spravedlnost! Brilantní, úchylně vtipná černá komedie s mladým Coppolou ve své životní roli! Nekecám. Navíc krásná Jennifer Beals a stylová María Conchita Alonso. Ale to, co předvádí N.C., všechny ostatní herce i herečky nemilosrdně zastiňuje. Občas sice objektivně pravda malinko přehrává, ale mně to subjektivně vůbec nevadilo a královsky jsem se bavil. Až se jednou psychicky zhroutím a mentálně úplně rozložím, taky se chci stát upírem! ()

Nick Tow

Keď som videl hodnotenia tohto filmu a prečítal si zopár komentárov, povedal som si, že tento upírsky bozk asi nepožehnali bozkom tie správne múzy a môžem si ho odpustiť. Lenže keď mu nasolili štyri hviezdičky pánovia betelgeuse a Mr. Apache, ktorých názory spája s mojimi istá pokrvná a krvavá príbuznosť, povedal som si, že to musím risknúť. A vyplatilo sa. Hodnotiteľov, ktorí nešli nad dve hviezdy, zrejme vykoľajila žánrová neuchopiteľnosť snímky (určite to nie je ani horror ani komédia, ako sa dočítame v anotácii k filmu) ani takmer nič z toho, čo sa k filmu snaží priradiť KevSpa. Aj pre toto má Bozk upíra na tomto našom sajte také nízke hodnotenie a pravdupovediac sa trochu hnevám na užívateľov, ktorí majú akúsi nutkavú potrebu hodnotiť úplne všetko - aj filmy, ktoré zjavne nesedia ich naturelu, vkusu, záujmu, IQ...čomukoľvek. Ja osobne napr. nemusím romantické komédie či kung-fu filmy a tak ich radšej nehodonotím, hoci som nejaké videl. Prečo sa mám vyvršovať na niečom, čo mi nesedí, len preto, že to ide mimo mňa. Ale nechcem tu robiť arbitra - na ČSFD vládnu demokratické prvavidlá a tak nech si každý robí čo chce. P. S. Preto len avizujem prípadným váhavcom: ak máte radi trochu "iné" filmy, Bozk upíra je vaša šanca na príjemne strávené necelé dve hodinky. Freudistická štúdia o nadvláde a submisívnosti zabalená do upírskej metafory je najmä vďaka skvelému Cageovi predovšetkým v závere silná až mrazivá, hoci ju po celý čas nebolo možné brať "vážne". ()

Oralfabet

Pokud máte pocit, že je váš šéf ten největší debil na světě, zkuste vzít v úvahu, že se z něj možná právě stává upír a to není žádná prdel. Zahrnuje to například spánek pod převrácenou pohovkou nebo pojídání holubů, švábů či polštářů. Tenhle film se asi nepodobá ničemu, co jsem dosud viděl. Tak trochu jsem čekal nějakou sračku, ale ono je to solidně natočené se slušnou hudbou a dobrými hereckými výkony. Teda až na ten Cageův, ten dobrý není, je spíš nepopsatelný. Z nějakého důvodu mi to fakt sedlo a totálně jsem to žral. ()

Terva

CITÁT - ....a já se snažil zahnat toho netopýra..... Nehrát tam Nicolas Cage, možná bych o tento snímek ani nezavadil. Je však velmi zajímavé sledovat přeměnu člověka ve zvíře, která je tady celkem slušně zachycena. Škoda, že hudební doprovod nepodporuje děj na plátně, naopak jej celkem slušně kazí. Všechnu tu zkaženost, kazí kamerové záběry na stresující betonové město bez zeleně. Lepší by byl nějaký ten starý hrádek, plný upírů. Jednoduchost děje motajícího se kolem jakýchsi ztracených starých smluv tomu také moc nedodalo. Na svou dobu je to však velmi průměrný a hororový snímek. CITÁT - Řekl jsem toho snad dost......... Erotická scéna okolo 30 minuty je na dnešní dobu spíš směšná, ale ve své době určitě vykonala své. Změna hlavního hrdiny je povedená a stupňující se, což má za následek celkem povedenou dramatizaci. CITÁT - Výborně!! Abecedu zvládáte skvěle........ Scéna ze švábem je hnusná a zvedl se mi žaludek. Nemám nic proti proteinům, ale takhle se mi v puse hýbat nemusejí. Jak jsem řekl, povedený průměr a možná trochu víc. ()

• Natáčení probíhalo v New Yorku, převážně na Manhattanu. V závěrečných titulcích lze vidět i divadlo Apple Core. (Terva)
  • Při natáčení snědl Nicolas Cage 3x po sobě živého švába. (DoMoS)
  • V kanceláři na stole má Peter Loew (Nicolas Cage) fotografii Franze Kafky, jehož román "Proměna" pojednává o přeměně člověka v brouka... zde jde pro změnu o změnu v upíra. (Radiq)

Nicolas Cage si zahraje Drákulu

Nicolas Cage si zahraje Drákulu

01.12.2021

Studio Universal se po pár letech opět chystá oprášit jedno z ikonických monster filmového plátna, hraběte Drákulu. Nový snímek s názvem Renfield by však měl ukázat drákulovskou legendu z pohledu… (viac)