Čas před naloděním na plavidlo, které je odveze do druhé světové války, tráví dva mladí američtí rekruti a přátelé Henry a Nick hlavně po přístavních barech. Jednoho dne ale Henry narazí na Caddie, příjemnou mladou dívku, a Nick novou situaci ne a ne skousnout. Jejich dlouholeté kamarádství brzy projde zatěžkávací zkouškou... (oficiálny text distribútora)

misterz

Dvaja kamaráti a typické problémy teenegerského veku, hlavne v spojení s láskou. Samozrejme, tu to bolo iné keď uvážime, čo oboch chalanov čakalo. Mne to ale prišlo, že si tu obaja herci po charakterovej a povahovej stránke svoje postavy vymenili. Postava Nicka by sa podľa mňa skôr hodila Pennovi a Henry zase Cageovi. Na druhú stranu, desivosť vojny a eventualita smrti, ktoré sa každým okamžikom približovali až do osudného dňa narukovania robia tento snímok po atmosferickej i psychologickej stránke pomerne zaujímavým. 70/100 ()

Superpero

Takový nenápadný film a přitom je to opravdu skvělé. Přesvědčivě zahrané a zručně odrežírované, některé scény mají opravdu náboj, napadá mě třeba ta s kulečníkovým zápasem. Při sledování jsem měl přesně ty emoce co režisér chtěl, a to hlavně proto že mi záleželo na postavách. Celkově je to takové uvěřitelné a vlastně obyčejné, a díky tomu se s příběhem může každý stotožnit. Fakt good. ()

Aluska88

Příjemný snímek o přátelství, první lásce a zodpovědnosti s excelující dvojkou Sean Penn & Nicolas Cage. Jací strašně mladí:) Taková ucha ještě. Sean tu vypadá tak na sedmnáct let. Během sledování jsem si několikrát vzpomněla na Steva a Buckyho:) Ty však čekal zcela jiný osud... Velmi mě potěšilo, když jsem spatřila Michaela Madsena v malé roličce raněného vojáka. ()

slunicko2

Půvabně pohodový film prakticky bez záporných postav. 1) 24letý přitažlivý Sean Penn (Henry zvaný Hopper) a jeho věrný souputník 20letý přitažlivý Nicolas Cage (Nicky) jsou hlavním tahákem tohoto nenápadného snímku. Scénář napsal 24letý debutant Steve Kloves. 2) 23letá Elizabeth McGovernová ("bohatá" Caddie) se během natáčení zamilovala do Sean Penna a pár měsíců s ním pak chodila. 3) Pozoruhodný bowlingový mechanismus na ruční pohon je původní, v době natáčení se už takové nevyráběly. Jenom vraceče kuželek byly nahrazeny mechanickými. Původní je i parní lokomotiva a vagóny vlaku, které byly renovovány pro potřeby filmařů. 4) 46letý režisér Richard Benjamin: The film is about the loss of innocence of three friends. The three leading characters have one foot in adulthood. It is that passionate, intense confused time before becoming adults, a time when everything burns brighter in youth - even in wartime. ()

Lacike

Dobová romantika odohrávajúca sa počas druhej svetovej v USA o dvoch kamarátoch (Penn a Cage) z ktorých jeden má narukovať a tak dovtedy len tak blbnú a užívajú si s babami. Pripadalo mi to ale také tuctové a najzaujímavejšie bolo vidiť niektoré budúce hviezdy zamlada. Penn mi to pripadal nevýrazný, Cage ešte neprehrával o život, ale aspoň si neodpustil nejaké tie spevácke kreácie, Crispin Glover bol divný už vtedy a najviac ma v krátkej epizódke zaujal mladý Madsen s ešte neprechlastaným a neprefajčeným normálnym hlasom. Ale celkovo ma film väčšinu času nudil. 5/10 ()

• Richard Benjamin se rozhodl k obsazení hlavních rolí poté, co Seana Penna viděl v divadelní hře "The Slab Boys" a Nicolase Cage v romantické komedii Dívka z údolí (1983). (Edgerton)