Extrapolácie

Dráma / Mysteriózny
USA, 2023, 6 h 48 min (Minutáž: 45–58 min)

Tvorcovia:

Scott Z. Burns

Aimee Mullins, Devika Bhise, Meryl Streep, Gemma Chan, Keri Russell, Edward Norton, Sienna Miller, Kit Harington, Indira Varma, Michael Gandolfini (viac)

Osem navzájom prepletených príbehov počas 33 rokov skúma, aký vplyv bude mať klimatická zmena na rodinu, prácu, vieru a prežitie vôbec. (Apple TV+)

Elles odpad!

Řekněte mi prosím, že tohle byla jen trapná parodie … SPOILER ALETR: Bílý heterosexuální muži, kteří zbohatli na vykořisťování planety a etnických (ne)menšin, to dostanou nandáno od uvědomělých feministických (non-caucasian) aktivistek a vypasených mrožů (Kdo fakt tuhle absurdní scénu vymyslel??). Trapné dialogy, nechutné a průhledné rasistické stereotypy. Nemluvě o nepřeberném množství pokrytectví, které se objevuje i dnes u všech zelených bolševických mozků.  Globální oteplování si zaslouží určitě daleko věcnější, na míle inteligentnější a hodnověrnější debatu než tenhle eko-alarmistický zpolitizovaný brak. ()

Marze

Sledujeme reakce ruznych postav na globalni krizi, jejich soukroma dilemata a profesni vyzvy na pozadi environmentalni zkazy planety. Jeji osud zavisi na libovuli egoistickeho dabelskeho kapitalisty. Jednotlive dily jsou pribehove uzavreny. Dopady kataklizmatu jsou uveritelne, ale sterilni postavy a zobrazeny svet pusobi nerealne. Klimakrize dopadne vic na chude,nez na byznysmeny a pravniky. ()

Streeper

Povedený seriál o tom, co se může stát s naší planetou, když se k ní budeme chovat tak, jako se k ní chováme a necháme osud naší planety v rukách bohatých korporátů, kteří na tom chtějí vydělat. . Znečištěné ovzduší, odpad, záplavy, zemětřesení, požáry. Ta nafilmovaná budoucnost byla děsivá a ještě o to děsivější je to, že se to klidně může stát skutečností. Každý díl byl o něčem a někom jiném a přesto to bylo svým způsobem propojené. Některé díly nebavily tolik, ale i tak zajímavý projekt, který jsem ráda viděla. ()

Miroslav.Zac

Tento seriál krásně vystihuje lidskou mentalitu. Svět jde do háje, ale my se budeme stále tvářit, že ještě není tak hrozně, aby nebylo hůř a když nám bude nad stoupající hladinou vyčnívat už jen hlava, budeme si říkat "pořád dobrý". Tenhle seriál by neměli vidět lidé s depresemi a enviromentálním žalem. ()

bonovox

Táto séria mala svojim aktuálnym námetom veľký potenciál ale ako celok ide o priemernú ekologickú agitku. Jednotlivé časti sú vcelku zaujímavé a poteší aj previazanosť niektorých postáv v čase. Taktiež plejada hereckých hviezd je plusom. Škoda len niektorých slabších epizód a možno menej údernejšieho finále. Podľa mňa ale zobrazenie budúcnosti je podané dosť reálne. 60% ()