Luke se vyrovnává s následky incidentu. Cora si mnohé ujasní. Will se snaží vyrovnat se Stellinou nemocí. (Apple TV+)

Martrix

Jakoby mi někdo intravenózně aplikoval tři kila estrogenu přímo do žíly. Zcela záměrně se takovým filmům vyhýbám a teď jsem schytal šestidílný seroš. Který byl ovšem zamaskovaný, jakože žánr mysteriózní. Přitom momentů odpovídajícím tomuto žánru, mohlo být dohromady tak 30 minut. Co už. Tu dávku emocí bych neodboural, ani kdybych sjel všechny díly Vetřelce na jeden zátah. Jdu si pro další kapesníčky. ()

fabecc1222

Tak jsme se konečně dočkali (ale i nedočkali) té nestvůry, okolo které jsem čekal, že se to bude točit, a pravda nám tak vyplavala doslova na povrch. Místo mystery hororové akce se nám tak uzavírá hlavně klasická dobová vztahovka. Je zajímavé vidět, kam se vlastně celá civilizace za to cca století posunula, a jak velký krok jsme v mnoha ohledech udělali, když se podíváme tady na tu špínu a chudobu. Těžko říct, co bylo vlastně tou hlavní nestvůrou. Byli to ideje jednotlivých lidí, či jejich popletené myšlení? Či nenažranost a sebestřednost bohatých, kteří kašlali na své okolí? ()