Nestvůra z Essexu

Záležitosti srdce (E02)

(epizóda)
  • Veľká Británia Matters of the Heart

Cora se nastěhuje do Aldwinteru, ale mezi truchlícími vesničany není vítána. Naomi se trápí pocitem viny z toho, co se stalo Gracie. (Apple TV+)

fabecc1222

Oproti prvnímu dílu zpomalení tempa, kdy se děj rozvětvil do několika dějových linek, a na poli šesti epizod tak chce zřejmě obsáhnout co nejvíce. Uvidíme, k čemu tak bude linka doktora z města (Bez detailních operačních scén bych se obešel), potažmo viditelně se rozjíždějící vztah mezi přírodovědkyní a farářem. ()

Martrix

Hmm, rozdvojení na linku o socialistce, kde si budou přihřívat polívčičku feministky, vůbec nevítám. To bych nechal na jiný, nudný seriál. Malinko to vynahrazuje závěr, který naznačuje vidlácký fanatismus a možná i něco mystičtějšího. Ale pokud se to nezvrhne v nějakou vztahovou matlaninu, pořád dobrý. ()

Axident

Hodně jsem se těšil na Hiddlestona, který nehraje často a rád mám i Danes. Po dvou epizodách jsem však nadále v rozpacích. Atmosféra a vizuál jsou působivé, ale celek působí příliš tématicky nekompaktně a jakkoliv mám rád konverzačky, zde se děj ubírá příliš plazivě, ač nepříjemně nervně a nemůže si vybrat, zda se soustředit na mystično, sociální drama či pokroky v chirurgii a lékařství. Mohlo by fungovat vše v symbióze, ale nemám pocit, že by se tak stoprocentně v The Essex Serpent dělo. Snad je to jen můj dojem. Každopádně outfity Claire Danes jsou božské! ()