Londýnská vdova Cora Seabornová se přestěhuje do Essexu, aby zjistila pravdu o tamním bájném mořském drakovi. Když se ale ztratí místní dívka, vesnici zachvátí strach. (Apple TV+)

fabecc1222

Je vidět, že tvůrci tu určitě budou hodně pracovat s atmosférou, jelikož už od prvních momentů se dostáváme do hodně ponuré oblasti, která nabízí úplně jiný pohled, než Panství Downton a další podobné projekty. Tady je vidět všechna ta špína a chudoba, žádné pozlátko. Uvidíme, co do dalších dílů přinese samotný příběh, ono to o té mořské příšeře určitě nebude tak jednoduché a jednoznačné...Tady očekávám, že si spousta postav ponese nějaké to tajemství z minulosti. ()

Martrix

Značku Apple nemám rád, ale musí se nechat, že Apple TV vytváří velmi kvalitní obsah. Narozdíl od Netflixu jsem zatím nenarazil na žádný Apple lowcost. A už z první epizody ES je zřejmé, že se na ničem nešetřilo ani tady. Dobová atmosféra, skvělé obsazení, parádní audiovizuál....všechno na jedničku. Příběh je malinko utahaný, ale to je úplně v pohodě, tomu se rád přizpůsobím. Doufám, že autorky nesejdou z cesty a nezavedou nás do vztahové bažiny. Doufám, že se rozvine počínající rozporuplnost zájmů Cory. Zatím jsou má očekávání naplněna, protože někdy je zajímavé právě to, co nebylo vyřčeno, nebo co zůstalo skryto. ()