Pět obyčejných Britů je obviněno z únosu syna prominentního amerického mediálního magnáta. Vydávají se do zoufalého závodu s časem, aby dokázali svou nevinu. Uvěří jim někdo a mluví vůbec pravdu? (FunDinDung)

zodiak217

Jeden z najlepších seriálov súčasnosti. Som naozaj nadšený. Napriek tomu, že námet prebrali z Izraela podarilo sa ho spracovať tak dobre a pútavo, že sa nebiem už teraz dočkať druhej série a difam, že ju tvorcovia pre nás aj pripravia a nenechajú nás len pri jednej sérii. ()

Mlle

Po delší době zase jedna „jednozátahovka“ ;) I když je zápletka zcela fiktivní (všechny možné britské policejní a americké FBI týmy se spojí, aby pátraly po zmizelém synu americké ropné magnátky) a dějová osa se nevyhne několika nereálným zkratkám, celkově jde o strhující thriller s přesně naváženými porcemi emocí, akce, zvratů, psychologie, spekulací, dobra i zla. Seriál si diváka vodí jako kačera na provázku, a tak ve čtvrtém díle fandíte přesně opačným hrdinům než těm, kterým jste fandili v prvním, jenže to se vzápětí opět změní. Dramatičnost a ponoření se do děje podněcují i vesměs sympatičtí a dobří herci. Sedm prvních dílů si užije každý, závěrečný díl je ovšem dílem pro inteligentního diváka. Dějově patří k slabším, bohatě to ale vynahrazují jeho jasná poselství: „stejně hnusnými zbraněmi lepší svět nevybojuješ“, „tvé dětské bebí ani to, že máš pravdu, neomlouvá zlo, které pácháš“ a především „tvá naivita boj nevyhraje“. Ač zasazená ve svém filmovém kontextu postrádají určitou autenticitu, vřazují zdánlivě řadovou krimi ještě do zcela jiné sféry. Pozadí událostí je více než reálné. Věda JE zaprodaná, o její nezávislosti nemůže být řeč. Lidé JSOU umlčovaní a ano, kvůli profitu se podvádí i vraždí, bez ohledu na zdraví nás všech, i těch budoucích. Jenže pubertální nesouhlas bez zkušeností nemůže nad sto let cizelovaným PR (navíc s vazbami prorostlými vším) zvítězit. Jen přidělá problémy. Tedy přeloženo – #fridaysforfuture, máte to úplně blbě. A úplně stejně jako ve filmu vás oblafnou. Stačí se rozhlédnout, už se děje… Stanete se zase jen možností pro marketing. Je jistě škoda, že tento důležitý závěr, pravda poněkud zakódovaný v závěrečném PR prohlášení Katherine Newman (Uma Thurman) pro davy a jejím šibalském „We’ll see“, poté, co shlédne zásadní projev svého syna, některým divákům uteče. V již tak důmyslně propracovaném ději je tím největším „aha“ momentem příběhu. Ale seriál si bohatě vychutnáte i bez něj… Pro mě osobně seriálový objev roku 2022. ()

M.i.k.e

mám rád tyhle zamotané seriály,kdy není hodně dlouho jasné co, kdo ani proč a postupem času přidávají další otázky spíš než odpovědi. Suspicion je přesně ten případ a většinu času šlape natolik dobře aby drželo pozornost a zájem o tom co bude dál a kdo, že je ten padouch. Jenže pak přijde kámen úrazu v podobě posledního dílu, který sice všechno rozkryje, ale udělá to tak překotně, že jsem se v tom chvíli lehce ztrácel a i když sdělení, že žijeme ve společnosti, kde vlastně nikoho nezajímá pravda, protože každý má tu svojí, která je stejně důležitá jako ta druhá, je fajn a realita, nemůžu se zbavit pocitu lehkého zklamání...60% ()