WeCrashed

Inspirováno skutečnými událostmi, jež se točí kolem jednoho milostného příběhu. Firma WeWork se ani ne za deset let rozrostla z jednoho coworkingového prostoru na globální značku s hodnotou 47 miliard amerických dolarů. Během jednoho roku pak ale o 40 miliard přišla. Co se stalo? (Apple TV+)

Streeper

Další téma, které šlo naprosto mimo mě a dozvěděla jsem se o tom až díky tomuhle seriálu. Je to hodně podobné seriálu The Dropout, který běžel stejně a který se mi líbil daleko více. Wecrashed mě více nudil, přišlo mi to utahanější a bylo tam na mě až moc finančních informací, co mě neberou. Anne a Jared ale skvělý. ()

M.i.k.e

o Adamu Neumannovi ani WeWork jsem nikdy předtím neslyšel, takže jeho příběh mě celkem zaujal.Neumannovi se nedá upřít skoro až přehnané sebevědomí a cílevědomost, které ho dostaly z nuly na vrchol. Na druhou stranu ho ale také v kombinaci se jeho megalomanstvím a absencí pokory málem stáhly zpátky na úplný začátek. Velkým plusem WeCrashed je primárně obsazení a jak Leto tak Anne Hathaway jsou tu skvělí a to navzdory tomu, že jejich předobrazy na mě nepůsobily jako velcí sympaťáci a neměl sem moc důvodů jim fandit...70% ()

Arkagas1989

We crashed je za mě jeden z nejlepších seriálových počinů letoška (ne proto, že tam hraje Jaro Léto na vysvětlenou). Vzestup firmy We work, kterou Adam založil z úplné nuly na ohodnocení 32 miliard dolarů. Ale díky svojí absolutní nepokoře a životnímu stylu to zase na nulu málem položil. A spolu i všechny lidi, který měl kolem sebe. Tohle je plný faktů, analytiky, peněz a odhodlání. Ale taky slz a beznaděje ze strany jeho ženy, která byla u zrodu i u konce všeho. Jenže kdo umí, ten umí a tak i když to všechno poserete, dostanete vlastně hezkej balík. A jak říkal Jared- „setkal jsem se s Adamem osobně a jediný co jsem mu řekl bylo - budu Tě hrát a nedívej se na to, protože se Ti to nebude líbit". Takže kdo se chce podívat na něco z obchodního prostředí plnýho bizáru, skvělých myšlenek, ale špatnýho provedení, tak skvěle do toho. Jared i Anne Hathaway si tu dokonale jako manželé sedli a celý to má skvělou atmosféru a chemii. Na každej díl jsem se těšila a rozhodně se k tomu ještě někdy vrátím. Protože Adam Neumann musí bejt fakt strašnej magor. 10/10 ()

castor

Místy jako bych sledoval jeden díl pořád dokola. Hned se pochopitelně izraelskému přistěhovalci Adamu Neumannovi nedaří, stejné to má s návrhy směrem k půvabné Rebekah. Charismatický podnikatel, samolibý vizionář. A pak to přijde. Nápad o snaze poskytnout flexibilní pracovní prostor: dotyčný si vybere zasedačku, pohovku nebo třeba privátní kancelář – prostě to, co mu bude vyhovovat. Zakladatel start-upu WeWork odmítá přijmout NE jako odpověď. Ve všech směrech. A já hned od začátku, už jenom vzhledem k ústřednímu hereckému duu, čekal návykovější látku. Fakt nevím, zda má divák potřebu být po osm večerů „obtěžovaný“ další epizodou o zhýčkaných ignorantech, kteří dělají vše, co je třeba, aby si udrželi svou moc a ego. Jenže veřejný trh nechce mít na vedoucí pozici rockovou hvězdu. Firma postupně krvácí, čísla padají. Jared Leto skvěle zachytil dětské nadšení a hluboký narcismus své postavy. Jenže držení jeho ega na uzdě se jednoduše brzy okoukalo. Anne Hathaway prošla cestou od roztomilé podporovatelky dynamického partnera, přes neúspěšnou herečku až k jakési vzteklé zhýčkané manželce. Její permanentní touha být za něco uznána mě bavila. Zbytek méně. Hlavně proto, že jsem si po celou dobu nebyl jistý, zda jejich příběh potřebujeme vyprávět. Nepotřebujeme. Rovněž zamrzely vedlejší postavy. Objevují se a mizí a divákovi je to jedno. Za stájového hráče platí i (nijaký) spoluzakladatel firmy Miguel. Ve výsledku zklamání. ()

ER

Adam Neumann a jeho manželka v poutavé story o jednorožci (startup, jehož hodnota překročí 1 miliardu dolarů) WeWork. Aneb jak Vám úspěch může zatemnit mozek. Tvůrci dokázali přenést atmosféru budování firmy, která měla obrovskou podporu mladých lidí. Ukazuje typické problémy v začátcích a potažmo v průběhu růstu, ale dojde i na specifika z pohledu investorské důvěry vůči "šílenému" Adamovi, především ve vztahu Adama a Masy (SoftBank). Typický pro řadu startupů je i nadšení a party atmosféra, která pomáhá především v počátcích. Ale nevydrží věčně a když se láme chleba, nálada je pryč. I tady seriál boduje a vše, co vidíte, se skutečně dělo a občas stále děje. Děj, jenž kombinuje všechny uvedené faktory, je adekvátně pospojovaný a dokáže ten zážitek převést i na obrazovku. A to lze říci i o hereckých výkonech, kterým vévodí Jared Leto a Anne Hathaway. Je to právě jejich "chemie", která ovlivňuje nejen jejich rodinný život. V epizodě s formulářem S01, nutným pro IPO (vstup na burzu) se naplno projeví toxicita jejich vztahu k WeWork. Očekávaný dopad pak nic nemění na faktu, že podle tohoto seriálu by se dalo vyučovat. Palec nahoru. ()

Jared Leto naznačil, že třetí Tron se blíží

Jared Leto naznačil, že třetí Tron se blíží

24.03.2022

Obecně vzato se nevyplatí dávat PR řečem herců během promování jejich současných projektů jakoukoli váhu, poněvadž jak se v minulosti ukázalo, často nešlo o nic víc než o snahu zviditelnit sebe a… (viac)