Džudžucu kaisen 0

• Japonsko Gekijouban Jujutsu Kaisen 0 (viac)

16letý Yuuta je zatížen monstrózním prokletím. Jeho situace přitahuje pozornost kouzelníka Goja Satoru. Ten v Yuutovi vidí obrovský potenciál a doufá, že mu pomůže přeměnit jeho smrtící břemeno v prospěšnou sílu. Ovšem Yuuta upoutal i pozornost kouzelníka Geta Suguru, jenž v jeho síle vidí možnost genocidy. (mikki089)

Tranda

Palec nahoru dávám z povinnosti neboť seriál naprosto zbožňuju, ale s menší rezervou. Mám k filmu jisté výhrady, ale tím určitě nechci srážet kvalitu filmu, naopak chci právě vychválit opět skvěle vypracovaný a bohatý příběh, který mi bohužel nedopřál dostatečné uspokojení, jenom jsem si přál více času s postavami a lepší uchopení oné eskalace a zvratu s větším emociálním přesahem. Tady si dovolím tvůrcům vytknout potenciál rozdělit tenhle film na dvě části po 80 - 90 min. Určitě by to ve mě více rezonovalo. Příběh 7/10, Akce 8/10, Humor 6/10, Drama 6/10, Násilí 8/10, Zábavnost 7/10; Hudba 8/10, Animace 9/10, Atmosféra 9/10, Napětí 8/10, Dabing 8/10; Emoce 6/10.  7,5/10 ()

MasterMagic

Jujutsu Kaisen beta v0.012. Jako seriál mě nepřestává udivovat svou hravostí ve vypravování a schopností nadefinovat a udržet si po celou stopáž svůj vlastní xicht, který všemi stranami křičí "This is fucking Jujutsu Kaisen bitches". Úspěch JJK není právě jenom kvůli těm dokonalým soubojům, jak jsem už několikrát slyšel, ale právě svojí jedinečnou syntézou mixu zvuku a obrazu, střihu, přesného pacingu, skvělého scénáře plného originálních nápadů a vyloženě toho vynikajícího techno soundtracku s hororovým nádechem. Jedná se navíc o seriál, který, až překvapivě v duchu Riana Johnsona, identifikuje své žánrové mantinely a nenásilně je posouvá. Viděno už čtyřikrát a nemohu vůbec souhlasit s tím, že by ztrácel na své kvalitě. A abych se konečně dostal k filmu, tak musím konstatovat, že tento trademark ve valné většině chybí. Působí to, jako by Akutami-sensei byl právě ve fázi vývoje svého světa a tohle předložil jako proof-of-concept. Převod struktury JJK0 mangy do filmové podoby nedopadl zrovna velmi šťastně, přestože obsahuje několik skvělých nápadů. Nemůžu říct, že by mě to nebavilo, má to tu a tam dobré momenty, hlavně v poslední třetině, která to zachraňuje před zanecháním pachuti po prvních dvou aktech, které celkově působí velmi bezcílně a bez šťávy. Může to být i absencí záporáka. V seriálu se vytvořila hned ze začátku dynamika se Sukunou a zde by mohl to místo vyplnit právě Geto, který se ve filmu objeví až tak někdy v druhé půlce. Dál věc, která mě z trailerů zajímala asi nejvíce, měl být vztah mezi Rikou a Yutem. Ten zůstal pouze u nápadu, který až na pár momentů vůbec nebyl rozvíjen a zejména na tom utrpělo vyřešení jejich vztahu na konci, který je sice moc pěkný, ale ve výsledku nevýznamný. S odřenýma ušima 3*. ()

ProkopLoronz

Na Jujutsu Kaisen 0 jsme museli čekat skoro bolestivý rok, než se dostal na BluRay a tím pádem i mezi nás. Můžu s klidem říct, že se čekání opravdu vyplatilo. Normálně bych začal s negativy, jenže tady není opravdu nic, takže jdeme na to! Film skvěle stojí na vlastních nouhou, nepotřebujete vidět ani kousek seriálu na pochopení toho, co se děje ve filmu. Všechen potřebný kontext je podán skrze skvělou expozici, která nijak nevyčnívá ze zbytku dialogu. Animace je na božské úrovni, co jiného by se taky dalo čekato od studia MAPPA. Pro ty co neví, studio MAPPA je jedno z nejlepší, jestli ne TO nejlepší animeční studio pod sluncem. Animace je opravdu překrásná a černobílé ilustrace z mangy oživuje dechberoucí a svižnou animací. Mangu ale neoživuje jen výborná animace, ale i naprosto úžasně procítěný dabing (hlavně na straně Megumi Ogaty, dabéra hlavní postavy), který nedává postavám jen hlas, ale také emoci a hloubku a tím přidává celému příběhu vrstvu, která je v manze téměř neexistující. Co se týče soundtracku taky se jedná o pecku, hudba, která na první dobrou zní jako něco co by k filmu vůbec nepasovalo, jenže opak je pravdou, soundtrack až děsivě dobře sedí k filmu a vytváří tak unikátní atmosféru, kterou jinde nenajdete. Příběh je skvělý, od úžasně animovaných a akčních bojových scén, po části, kde film zpomalí a buduje vztahy mezi postavami a místy se mu daří být i překvapivě emocionální. Na to že film trvá 100 minut, je schopný vybudovat pevné a uvěřitelné vztahy od kterých byste čekali, že jsou výsledkem minimálně 10 dílného seriálu. Jedná se o naprosto špičkovou dílo po všech stránkách, animace, dabing, soundtrack a samozřejmě příběh, který by nebyl bez nesmírně talentovaného Gege Akutamiho. Musím se přiznat, že při psaní recenze mám chuť se na to kouknout znova. Doporučuji na 100%. 9,8/10 ()

Modular

Tak, jako jsem měl rád původní anime adaptaci, tak naprosto žeru film. Původní manga dosahuje jakžtakž kvalit zbytku série, ale u tohoto snímku bych si i troufal tvrdit, že předčí první sérii. Co tu máme? Jedná se o prequelový snímek, který adaptuje něco jako prvotní skeč, co měl Jujutsu Kaisen být. Zaměřuje se na Gódžovu minulost a druhého nejsilnějšího zaklínače, Júta. A i když by se očekávalo, že jeden film prostě nedokáže pojmout backstory takového rázu, tak tomu není pravda. Snímek nádherně vyobrazuje všechno, co jen může. Animace boje, prokletých technik (které opravdu vypadají badass!), postav obecně a hlavně hlavní postavy, jehož minulost sice není jedna z těch nejpoutavějších, ale je rozhodně svěží a originální. Navrch tu máme samozřejmě Gódža, který nezklame nikdy, ať svým humorem či podivnou vážností, jež tak často nevídáme. OST je opět špičkové a některé skladby vás možná i chytnout. Abych to shrnul, pokud se nechcete vrhnout do JJK nebo váháte, tak tento snímek může být dobrý start. Nijak nespoileruje seriál jako takový a navíc vám vše zde znova vysvětlí, takže budete v obraze. 9/10. ()

CarnTheNunya

Sice ne moc extra originální, ale furt zábavný animovaný film. Vizuálně je to fakt super. Ten příběh je dost fajn, ačkoliv není extra originální a možná jsem skoro ke konci cítil, že mi možná, ale jenom možná ukápne pár slz, což se sice nestalo, ale stále to bylo pěkné a vlastně jsem dost rád, že jsem o tomhle filmu v podstatě věděl jen to, že pěkně vypadá a jinak jsem nevěděl vůbec o čem bude a to jsem předtím viděl jen první epizodu seriálu, která mě tehdy upřímně moc nenadchla a hlavní protagonista mi nepřišel tak zajímavý jako hrdina toho filmu a jeho problém. A málem bych zapomněl na soundtrack, protože ten je taky skvělý. Celkově je Džudžucu Kaisen 0 skvělý film a dokonce jeden z těch nejlepších, jež jsem viděl. ()

• Po závěrečných titulcích je k vidění filmová scéna. (Rominator)