silentname

Po väčšej pauze som sa rozhodol konečne dokončiť vianočnú výzvu. Ostáva už len pár dní a rovnako aj pár filmov. Takže na úspešné dokončenie výzvy, ktorá mala byť dokončená v decembri. "Under The Christmas Tree" som vnímal ako zaujímavejší film nakoľko v ňom máme romancu medzi dvomi ženami. Dáva to filmu trošku inú chuť. Aspoň v tomto. No ako celok je to podľa mňa len narýchlo pozliepaný a zle napísaný film, ktorý prináša tie isté klišé, ktoré sme videli vo všetkých iných filmoch. A tým pádom sa v ničom vôbec neodlišuje. Má v sebe pár príjemných momentov a súťaž o najkrajší perníkový domček (čo musím uznať, boli tam pekné výtvory... mimo iné aj jeden domček, ktorého privalila strecha), no vo výsledku podľa mňa absolútne nefunguje. Romanca medzi našimi protagonistkami je neskutočne nasilu spracovaná keď som mal pocit, že baby spolu vedú dialógy, ktoré to celé robia pre všetkých očividné, že sa ideme venovať im. Romanca nie je vybudovaná pomaly a príjemne ako napríklad vedľajšia romanca v "Every Time A Bell Rings". Nie. Tu je to päsť na oko, aby sme všetci pochopili, že hlavná hrdinka je lesbička. A kto ma pozná vie, že ja s homosexuálmi nemám žiadny problém. Ale aj homosexuáli sú ľudia, ktorí vedú s druhými normálne dialógy a ich reakcie na situácie nie sú také, že "uvidím ťa, a dostanem úplný šok, lebo som sa do teba buchla... a podobne". Toto proste nefunguje. A s tými klišé sa na to pozeralo celkom ťažko bez toho, aby mi miestami film neotváral nožík vo vrecku. Má to pár dobrých miest, baby sú samé o sebe fajn a spolu im to ku koncu ladí, ale tá cesta k tomu bola skutočne ťažoba sledovať. Film nie je hrozný, ale rozhodne neprináša niečo, čo by som si niekedy chcel opäť pripomenúť. Bohužiaľ. Hodnotenie: C- ()