Ta přede mnou

• Veľká Británia The Girl Before
všetky plagáty

Jane dostane šanci nastěhovat se do krásného, minimalistického domu, který navrhl záhadný architekt. Má to jen jeden háček – obyvatelé zde musí dodržovat seznam jeho přísných pravidel. (HBO Max)

RobLord

To, co výtečně funguje v knize, seriál téměř postrádá - nezapomenutelné jsou popisy pocitů nad ztrátou dítěte. Čtenář je navíc veden názvy kapitol - jmény postav. Divák, který výbornou knihu nečetl, musí být zmaten neustálými skoky v čase, kdy si jsou obě hrdinky, Jane a Emma, podobny jako vejce vejci. ()

Telemachus

Tohle je takový ukázkový případ proč nečtu thrillery a většinou se ně ani nekoukám. Ve výsledku vycházejí všechny stejně – napětí je budované povětšinou pouze na pocitu jistoty z nápověd, přičemž dorazí ne až tak překvapivý twist. Nejinak tomu bylo zde. Gugu Mbatha-Raw má na mnohem zásadnější role – pro tohle ji byla škoda. ()

chrispe

Pokud čekáte rychlý spád a akci, tak to nezapínejte. Pokud máte chuť na pomalu odhalující se drama, tak směle do toho. Dvě ženy, každá se svým traumatem a přesvědčením,  že strohý dům evokující pevnost, ve kterém by se mohly skrýt před světem plným bolesti, by jim mohl pomoci proti strachu, který si v sobě nosí. A třeba i pan majitel, kterej je sice trochu divnej, ale taky vyzařuje pevnost, sílu a přece jen to vypadá, že to má životě poskládané mnohem líp, než ony. A kdo by nechtěl bezpečnou náruč. Knihu jsem četla, ale už si nepamatovala, kdo a proč. Herečky se mi nepletly,  ani skoky v čase mě nemátly... podle mě to tomu dalo jakousi dynamiku, stejně jako v knize. Zkrátka se mi líbilo, jakým stylem to natočili. ()