Když návštěvníci u rybníka přebírají zásilku peněz z budoucnosti, netuší, že je sleduje děda Drchlík. Náhlá záře, která akci provází, dědu oslní a ten se málem utopí. Návštěvníci jej dopraví do jeho chalupy a děda se nečekaně brzy vzpamatuje. Užasnou, když jim řekne, že peníze, které dostali, už dávno neplatí. V tu chvíli pokládá akademik Richard za nutné odhalit jejich inkognito a vysvětlit, že přicházejí z budoucnosti. Ale dědu Drchlíka to nijak neohromí. Mnohem víc ho zajímají noviny, do nichž byly peníze z „hvězd" zabaleny. (Česká televize)

Jara.Cimrman.jr

"Sparta - Benfica 5:0 v semifinále Poháru mistrů. No co je to za nesmysl." Taky bych si jednou rád přečetl noviny z příštího pondělí a položil tím na záda Sazku, Fortunu i Tipsport a doufám, že se tak stane dříve, než v roce 2324 všelidovým hlasováním zruší pivo. Do té doby se budu bavit s dědou Drchlíkem, Návštěvníky a narážkami na rod Schwarzenbergů. ()

MM_Ramone

V roku 1983 bol natočený televízny seriál "Návštevníci" (Die Besucher). Vznikol pod režisérskou taktovkou Jindřicha Poláka. Je zložený z pätnástich samostatných, zhruba pol hodinových epizód. Je to rodinný komediálny sci-fi seriál, ktorý bol vo svojej dobe veľmi populárny. V poradí dvanásta epizóda nesie názov "Peniaze z hviezd". Expedícia vedcov z budúcnosti, ktorá bola vyslaná do roku 1984, aby získala informácie, čo môžu zachrániť planétu Zem pred fatálnou zrážkou s kométou v roku 2484, preberie finančné prostriedky, ktoré potrebujú pre plynulé fungovanie ich záchrannej misie. Po prevzatí zásielky zistia, že obdržali bankovky, ktorých platnosť už dávno vypršala. Kvôli tomu sú nútení odhaliť svoju pravú totožnosť pánovi Drchlíkovi. **** ()

Necrotongue

Další díl, který mě prostě nemohl zklamat. Rybník Bejšovec se opět ocitl v centru dění a stejně jako v předchozím případě to zase stálo za to. Centrální mozek lidstva dokázal, že stále umí, takže se budoucňané mohli z fleku pustit do smlouvání s libovolným koňským handlířem, nebo si užívat života jako nejmenovaný kníže. Pobyt zeměměřičů u Velkého učitele mě každopádně bavil velice velmi a zážitek mi trochu kazilo jen vědomí, že už zbývají jen tři epizody. / Poučení: Peníze musíš opatrně nejen prát, ale i žehlit. ()