Na zábavu v Kamenici návštěvníci nikdy nezapomenou, i když každý z jiného důvodu. Káťa se zamilovala do Petra, Karas objevil kouzlo osobnosti dědy Drchlíka, doktor Noll má v nemocnici ideální podmínky ke studiu současné lékařské vědy a akademik Richard ze záznamu Oka 1 zjistil, že byli okradeni o všechny peníze. Marně se snaží svolat poradu svého týmu. Nadějně pro něj vypadá jen chvilka, kterou stráví a Adamem při debatě o přesunu kontinentů. K půlnoci se nad městem strhne bouře a blesk zasáhne kolotočáře Edu, který rozebírá konstrukci kolotoče. Budoucnost návštěvníků je neradostná. Bez peněz, bez průkazných úspěchů v pátrání po Adamových důležitých výpočtech smutně pojídají amarouny. (Česká televize)

Jara.Cimrman.jr

"Chybí nám kufřík likvidátor, peníze, Karas a doktor." Je to zkrátka stav nouze, ale tým se alespoň nenápadně zabydluje - doktor v nemocnici obdivuje sádru, Káťa randí a Karas spravuje střechu. Jen Akademik se drží plánu a snaží se z Adama vyždímat vzorec pro přesun kontinentů. To vše je samozřejmě zábavné, ale mě v tomto díle stejně nejvíc pobavil opilec Drchlík bubnující na prokopnutý buben a vyměřování geodetů s použitím šachové terminologie. ()

Necrotongue

I další návštěva u Návštěvníků mě mocně bavila, jelikož se odpovědnému vedoucímu výpravy všechno hroutilo pod rukama. Mizeli členové výpravy, mizely peníze, ale zato rostly účty. Vůbec by mě nenapadlo, že by pan Karlík z autoservisu na první dobrou odhalil Sicilskou obranu, vychutnal jsem si štěk Ondřeje Vetchého, a pokud měla desátá epizoda nějaké vady, nevnímal jsem je, protože mě až příliš rozptyloval Kátin sportovní úbor. / Poučení: Zajímalo by mě, jestli byl lepším zeměměřičem Karpov nebo Kasparov. ()

• Karas (Josef Dvořák) opravuje panu Drchlíkovi (Vlastimil Brodský) střechu. Při přitlučení šindele po jeho levé ruce se na jeho druhé straně pár šindelů uvolní, propadne a vznikne díra cca 0,25 m². V dalších záběrech, když Karas mluví s akademikem Richardem (Josef Bláha), už tam díra není. Karas se sice při rozhovoru otočí, ale je na stejném místě střechy, a tak je velice nápadné, že střecha je po celé té velké viditelné ploše celistvá. Záběry jdou hned po sobě a je tedy vyloučeno, že by Karas tu díru tak rychle nějak opravil. (Cesty timem)