Peníze, které dostal malý Adam od akademika, z něj udělají krále místní pouti. S kamarádkou Ali prožije nádherný večer, zatímco členové vědecké expedice si zábavy moc neužijí. Odveleni akademikem Richardem odjíždějí navázat spojení s budoucností a podat zprávu o stavu pátrání. V době, kdy plní svůj úkol, dojde na náměstí v Kamenici k nepochopitelnému jevu. O půlnoci se roztočí kolotoče a všechna světla se rozzáří. Za viníka téhle nevysvětlitelné události je označen děda Drchlík, ale jeho výslech k ničemu nevede. Zpráva o tom, že byl objeven Velký učitel na Světovou radu budoucnosti zapůsobí. Její důvěra v expedici akademika Richarda je jednoznačná. Akademik se s novou vervou soustřeďuje na sledování malého Adama. S Káťou jej provázejí na školní výlet. (Česká televize)

subic

Pršíme, ale to až potom. Nejdřív návštěvníci temperují a během chvilky vyžhaví veškerou vodu v rybníce. Taková zajímavost, zřízence neboli saniťáka v nemocnici si tu střihnul mladý Ondra Vetchý, ale někdo ho strašlivě předaboval. ()

Necrotongue

Tentokrát jsem díl ochudil o jednu hvězdičku, protože mě nebavilo poměrně dlouhé kolotočování, ale už po prvním žhavení se sedmá epizoda pěkně nažhavila. Opět mě bavilo, jak komplikovaně byli budoucňané nuceni odhalovat záludnosti života v socialistickém vlastnictví a jak muselo být pro kamenické obvodní oddělení skvělé, když mělo vždy po ruce svého obvyklého podezřelého. / Poučení: Člověk se sice nemůže běžně vyskytovat současně na dvou místech, ale telekinezi bych nezavrhoval. ()

Jara.Cimrman.jr

"To znamená, že prádlo se nosí víckrát?" Tak to je pro mě taky novinka. Ale z hlediska osobní hygieny si taky raději kupuju na každý den nové oblečení. Tentokrát mě moc nebavila úvodní pouť, i když nenápadné dotování génia bylo solidní. Ovšem výslech Drchlíka na SNB, výstup pana Karlíka z autoopravny a Karasova chuť na uzeninu mi zase zvedli náladu. ()