Bratia Mitchellovci opäť súťažia o to, kto vytvorí lepší vianočný dom. (dwdb)

silentname

"The Christmas House 2: Deck Those Halls" je pokračovanie (asi úspešného) vianočného filmu od Hallmarku z roku 2020 - "The Christmas House". Ak náhodou neviete, tak prvý film bol podľa mňa dobrý. V rámci vianočných TV filmov mal nejaké nápady, skvelý záver a dobrú atmosféru. Plus myšlienka, že sa chce urobiť naposledy niečo veľké mi prišla zaujímavá. Nevedel som úprimne kam sa bude môcť poberať pokračovanie a ostávalo mi len dúfať, že sa tu nebude opakovať scenár z "A California Christmas: City Lights" a vďačne môžem povedať, že na takú úroveň sme sa nedostali. Každopádne to je na míle vzdialené tomu čo priniesol prvý film. Realita je taká, že tvorcovia dali tomu trošku "This Means War" feeling a ak ma poznáte, tak viete, že tento typ filmov mi s Vianocami absolútne nesedí. Rivalita je síce fajn, no mala by byť zo správnych dôvodov. A tu to rozhodne nie je. Niektoré postavy začnú byť vysoko nesympatické a robiť rozhodnutia, ktoré fakt nebudú pôsobiť už ako príjemný vianočný film s troškou komédie. Viac mi to už prišlo otravné a neskutočne frustrujúce. Preto som aj celkom rád, že sa tu nedočkáme určitých klišé, ktoré sme mali možnosť vidieť napríklad v "A Bad Moms Christmas", no konflikt sa vyrieši celkom slušne a s dobrými dialógmi. Celkom som dokázal pochopiť pocity oboch zúčastnených. Zmení to moje pocity na všetko predtým? Nie. Ale aspoň mám pocit, že vo finále Rich Newey ukázal, že vie ako dať filmu nejakú dávku srdca. Takže film je celkom okey, no v porovnaní s prvým filmom je to podľa mňa málo. Osobne odporúčať nebudem. Hodnotenie: C ()

Deleatur

Bavilo mě to o koňskou délku více než původní film. Asi právě kvůli tomu soupeření mezi bratry a že tvůrci do závěru potlačovali zdůrazňování, že gay bratr má mindrák z bratra heteráka mj. proto, že je gay. Navíc že to tam zaznělo, ale nevyznělo to homofobně, nýbrž pouze jako konstatování reality pohledu okolí. Možná proto, že navrch ještě - téma rivality udělalo z bratrů rovnocenné hlavní postavy (zatímco v 1. filmu byl gay bratr spíš postava vedlejší). Ostatně to všechno potvrzuje i poster. Nezbytný happyend už byl opět papírovější, ale zase mě až teď napadlo, že mohl být jen potvrzením jistých stereotypů. // 40% ()