Hlúpučký policajný inšpektor Gadget pripomína postavu komisára Clouseaua - potáca sa okolo svojich pridelených prípadov a ničomu nerozumie. Vládne však neuveriteľným arzenálom. Má k dispozícii vyskakovacie kolieskové korčule, vysúvacie ruky aj čiapku s vrtuľou, ktorá slúži ako helikoptéra. To všetko vymyslel geniálny inžinier a vedec, ktorý ho po smrteľnom úraze pri práci v Metro City prebral k životu. Žiaľ, mozog mu už opraviť nedokázal. Ani napriek tejto unikátnej výzbroji, ktorú nedokáže efektívne používať a skôr mu je na obtiaž, pretože ňou škodí sebe aj okoliu, sa mu nedarí zvíťaziť nad svojím úhlavným nepriateľom Dr. Clawom, geniálnym zločincom, ktorý riadi zločinecký syndikát M.A.D. a plánuje prevziať moc nad celým svetom. Ešte dobre, že Gadgetove prípady zaňho úspešne vyšetrí jeho šikovná neter Penny a jej pes Brain, ktorého Gadget nikdy nespozná, pretože šikovné zviera v teréne pátra a pracuje inkognito! Komiksová figúrka inšpektora Gadgeta vznikla vo francúzskej firme DIC a slávila úspechy v detských komiksoch a na televíznych obrazovkách v osemdesiatych rokoch minulého storočia. Gadget bol pôvodne celkom obyčajným strážnikom v Metro City. Po súboji s cynickým zloduchom, doktorom Clawom, však utrpí smrteľný úraz. Geniálny inžinier a vedec ho preberie k životu a vytvorí z neho kybernetického inšpektora Gadgeta, vybaveného neskutočnými schopnosťami. Do tela mu zabuduje 14 000 užitočných pomôcok - od pasty na zuby a zapaľovača až po zariadenie na lietanie. A nechýba samozrejme ani sympatický Gadgetmobile! Nevšedný strážca zákona bojuje nielen proti svojmu úhlavnému nepriateľovi doktorovi Clawovi, ale aj proti svojmu zločineckému dvojníkovi RoboGadgetovi. (oficiálny text distribútora)

MarekT

Roku 2001 na kabelových sítích u nás se začal dabovat kanál Fox Kids (dnes Jetix) do češtiny. Prvním seriálem, který na mě při prvním puštění vykoukl, byl právě tento o napůl robotickém a napůl člověčím strážcem zákona. Svými udělátky, ale i taky příběhem - takovou obdobou detektivek pro děti - mě dokázal Gadget (v češtině Šikula) zaujmout. Navíc jsme se občas podívali i do cizích zemí (Indie, Skotsko, Amazonie), což pro mě jakožto člověka, co rád zahraničí poznává, mělo další důvod oblíbit si tento seriál. Navíc nelze zapomenout na "českého Šikulu" Stanislava Fišera, který byl ve své roli naprosto dokonalý. Škoda tak dobrého dabéra. Ovšem teď trošku negativ - v českých zemích na Fox Kids a dnes již zapomenuté TV3 se bohužel odvysílalo pouhých 13 dílů, přitom diváci v místě svého vzniku jich viděli 86. Co jsem si vyčetl z Wiki, tak se náš hrdina vydává za dobrodružstvím do Arábie, za Cikány (Romy) či do vesmíru. 80% ()

Zodd

Policajt debil byla dlouho populární premisa, není proto divu, že mu zde hlas půjčil Don Adams - představitel starého Maxwella Smarta - i když český dabing Stanislava Fišera (ošklivou nemocí si to později prošel) odkáže spíše na Jacquesa Clouseaua. Prostě jsem vždy měl pro takový námět slabost. Zdejší polda je však kyborg, kterýmu po zlé nehodě bylo nainstalováno do těla spousta vychytávek. Možná svou hloupost předstírá, možná získal až moc velký god komplex po svém implantátu, možná jsou mechanické součástky v jeho těle chytřejší než on sám, to v podstatě nevíme. Ovšem krk pro něj riskují malá neteř Penny a hlavně její psík, sám Šikula nevyřeší nic, to ale šéf nikdy neví. Je to seriál, který nutně necílí na velmi mladé diváky, rodiče a teenageři si snad najdou víc. Naneštěstí mám pocit, že repetitvnost téměř do puntíku to podkopává, přeci jen už byly 80. a ne 50./60. léta. Dosti slušnou popularitu si seriál přesto našel a ne jen proto, že jde o první a možná jediný skutečně vlastní seriál později notoricky světoznámé DIC po přesunu působiště z Francie do USA. Skutečnost, že o 2 dekády novější naspeedovaný spin-off Šikula a Šikulkové má epizody každou se svým vlastním scénářem, považuju osobně za zázrak. ()

fishki

Až mi je skor do plaču ( :o) ), keď si spomeniem na chvíle môjho detstva, keď som každú sobotu a nedeľu ráno vstal a išiel si zapnúť PRO Sieben, na ktorej išiel tento seriál. A tak som na starej TESLAe (uhlopriečka 20 cm) cvakal a cvakal a bolo mi úplne putna, že som tomu houby rozumel :o) ()

Marek1991

Patrí istotne k tomu najslabšiemu, čo by som deťom preto ani neporadil. Jednu hviezdu si to zaslúži za nápady, ale naviac to nemá. Dosť ma to znechucovalo pozerať a ani neviem, či to bolo tou zbabranou postavičkou, či inými, či tým prostredím a tou animáciou, jednoducho sa to u mňa nepresadilo. ()

corpsy

Pre deti neskonale príťažlivá zábava. Čo iné sa dá o tomto seriály povedať. Snáď ešte toľko, že je určite kvalitnejší ako jeho celovečerná podoba. ()

bloom

No celkem to jde, ale Gadgetova neteř Penny opravdu leze na nervy. Inspektor Gadget (český název Inspektor Šikula) má v sobě opravdu hodně ze svého kolegy Closeaua, ačkoli ten neměl všechny ty možné vynálezy (tím zase připomíná svého kolegu Juvea z Fantomase). Kontrast s Closeauem navíc v českém dabingu má další rozměr: Šikulu dabuje Stanislav Fišer, což byl jeden z jeho posledních dabingů před těžkou nemocí (poslední díly už ostatně ani nemluví). ()

pugs

Ako malý som to zboťňoval, vždy som čakal na nové diely pred televízorom.. a vždy ma to bavilo! Lenže.. čím som starší, tým ma to baví menej a zistil som, že to je nuda:-) ()

Koda

HOLA HEJ, KOMENTÁŘI POMÁHEJ! ... A nic... tak ještě jednou - Hola hej, komentáři pomáhej! Hmm, tak to vypadá, že mi nějak inspektor nepomůže se sepsáním tohoto komentáře, a vlastně i celého seriálu. Proč? Protože tenhle maník, který má sice neskutečně mnoho udělátek zalepených Herculesem v kebuli, nenasvědčuje tomu, že z něho je opravdový hrdina. Podle mého hlediska si sice říká inspektor, ale je to prvotřídní mamlas, který by se jednoduše nechal "znásilnit"... to jsem řekl trochu tvrdě, ale je to tak, Drápovými plány, a je tedy pouze na hafana Chytráka a Penny, aby vyřešili případ náčelníka a zničili plány Drápa. Z velkých částí vždy právě oni to vyřeší a inspektor je spíš taková figurka. A hádejte, co za to ti 2 dostanou? NEDOSTANOU VŮBEC NIC a ten, kdo prakticky nic neudělá dostane poděkování od náčelníka! Seriál Inspektor Šikula je zábavný, poutavý, příběhově jedna báseň a ten Chytrák je pro mě velký hrdina, který se obětuje jen proto, aby zachránil Šikulu. Na druhou stranu tento seriál ničím moc nepřekvapí ani moc nepobaví, zkrátka jeden z těch průměrných seriálů. Ještě dodatečně k tomuto seriálu, Inspektor Šikula je právě jeden z těch Fox Kids CD her, který jsem dostal v Mekáči, má to 10 úrovní, velice známá hra. Další věcí je nezapomenutelná znělka, která se nám doslova uchová v paměti a musíte si jí potom dalších 20 minut zpívat, div vám nikdo z toho neutrhne palici. Já jsem z tohoto seriálu spokojen. ()

wosho

Dost ubohý dětský animovaný seriál, který mě i v dětském věku nebavil a skoro vždy jsem ho přepl na něco zábavnějšího. ()

Paity

Animák je asi přece jen přijatelnější než hraný, který odebírá filmu tu nadsázku, která je pro Gadgeta nezbytná. ()

Filipus Muff

Při sledování se nemůžu zbavit dojmu ze tohle je prostě originál a předchůdce těch seriálu ve stylu "phinias a ferb" a "scooby a shagy na stopě".... ()