corpsy

Naozaj vynikajúci animovaný seriál, ktorý je jedným z tých vzorových príkladov zábavy pre maloletých chlapcov. Akcia, dobrodružstvo a kreatúry rôzneho druhu. Dnes je takých seriálov málo a ak sa náhodou nejaký objaví, je to skôr groteskná zábava. ()

Israha

Z dětského či nostalgií zatíženého pohledu naprosto s přehledem pět hvězd. Kombinace futuristické sci-fi a pravěkého světa má atraktivní chuť a nese s sebou spoustu totálně cool nápadů (Telepaticky ovládaní dinosauři s laserovými děly na zádech? A tolik různých druhů? Nářez! ), na dvacetiminutovém prostoru jednoho dílu není moc prostor na zdržování a seriál je tak hodně akční, a do každé epizody jsou docela nenásilně zapracována jednoduchá morální poučení. Vidět Dino Riders jako předškolák či školák v první půlce devadesátek, jsem bezbřeze nadšený a figurky těch "mecha-dinosaurů" bych chtěl mít doma všechny. Snaha o nějaké zatraktivnění pro starší publikum ovšem neexistuje, animace je podprůměrná, nadhled chybí a postavy pronášejí správňácké či zlounské deklamace jak v šedesátkovém marvelovském komiksu, každá epizoda je víceméně o tom samém a když jednu nebo dvě vynecháte, o nic nepřijdete, žádné postupné rozvíjení centrálního příběhu se nekoná. Těm nejmladším divákům nic z tohoto zmíněného vadit nebude, ale dospělému budou Dino Riders místy připadat dětinští až moc. 5/10. P.S. Existuje i nikdy nevydaná úvodní epizoda druhé série, která byla velmi slibná...škoda, že kompletní série nikdy nebyla natočena. ()