Ústřední postavou Guru je Alice (Anna Fialová). Ta oznámí na policii, že byla znásilněna. Její výpověď však nejdříve u policistů a následně u lékařů vzbuzuje nedůvěru. Jejího případu se ujímá vyšetřovatelka Petra (Zuzana Stivínová), která v rámci pátrání začne rozkrývat zneklidňující skutečnosti a pojme důvodné podezření, že guru Marek (Vojta Kotek), kterého Alice ze znásilnění obviňuje, spáchal za pomoci spolupracovnice Kláry (Kristýna Podzimková) v rámci rádoby terapeutických lekcí jógy sexuální násilí až na desítkách žen. Je třeba jej co nejrychleji zastavit, zahájit trestní stíhání a postavit před soud. Kromě samotného procesu vyšetřování příběh odkrývá i soukromí Alice, její dlouhodobě nepříznivou životní situaci i neustálý boj o malou dceru Emmu s bývalým partnerem Radkem (Lukáš Melník). Vychází najevo, že se Alice ve vztahu nechovala v minulosti ideálně, což ještě více podrývá důvěru okolí v Alicinu verzi toho, co se jí a ostatním ženám mělo stát. (Voyo)

Recenzie používateľa fafejt001 k tomuto seriálu (3)

Epizoda 1 (2022) (E01)

Tak  Jára  jede . Úvod zatím slabší *** . Kotek zatím  neměl  co  hrát . Anička  ovšem  jo . Zřejmě  to  stojí  na  jejím  výkonu . Podzimková  dobrá  mrcha  a  Stivínová   , tak průměr . Je  hodně  k  zamyšlení  co  vede  mladé  holky  k  tomu  , aby  se  odhodlali  pro  to  ,  dojít  to  až  do  konce . Tedy  do  styku , myslím  pohlavního . Některé  jsou  asi  nadšené  , ale  mnohé  určitě  ne . Podle  mne  je  to  psychopat  , ten  manipulátor  a  potřeboval  by  nakopat  do  určitých  částí těla , včetně  hlavy . Je  divná  doba  a  mnoho  lidí  věří  skoro  všemu ,  co  se  kde  píše  a  co  kdo  řekne . Myslím , že   minisérie  se    jěště  rozjede . Pokud  je  tam  Anička  , tak  není  pochyb . Její  výkon je  prostě  výborný . ()

Epizoda 2 (2022) (E02)

A  taky  že  JOOO. Slušně  se  to  rozjelo . Všechny  hlavní  postavy  se  posunují  a  Podzimková , tedy Klára ,   nezklamala . Hraje  mrchu  na druhou . Jen ten  Kotek  mohl  být  více  vidět . Těch  pár  záběrů  je  stále  zoufale  málo . Akorát  jak  chtěla  ,, kolegyně "  asi  také   ,,odháčkovat "  ,  tak  dobře  rozehraná  scéna  . Tady  ovšem  chybělo ono  léčebné   zakončení  .  No  a  bylo  už  na  čase  ,  aby  nějak  reagoval  otec  studentky  Milan , jako  Vasil  Frydrych . Jen  větší  emoce  mi  tam  u  něj  trochu  chyběly . Ostatní  otcové  by  chytli , asi ,  většího ,, NERVA "   i   když  by  to  bylo  v  nemocnici  .  Já  si  to  myslím  .  Já  bych  se  asi  rozeřval  na  celou  tu  chodbu . Ale  každý  reaguje  po  svém . I  tak  za  tenhle  díl  musím  dát  * * * * . ()

Epizoda 3 (2022) (E03)

Čekal jsem  nějak  zamotanější  závěr .   Nemělo  to  ten  správný   náboj  . Doktorka  převezla  obrazy , rychlý  soud  a  žádný  záběr  o  útěchu  těch  dvou  , tedy  Járy  a  kolegyně . Stivínová  taková  civilní . Asi  záměr  . Ovšem  ta  scéna  s  tím  dýcháním  a  ,,zásunem " -   teda  sííííla .  To  bylo  hodně  věrohodné . Až  mi  bylo  nějak  nevolno . Za  celou  minisérii   * * *a půl . ()