Ústřední postavou Guru je Alice (Anna Fialová). Ta oznámí na policii, že byla znásilněna. Její výpověď však nejdříve u policistů a následně u lékařů vzbuzuje nedůvěru. Jejího případu se ujímá vyšetřovatelka Petra (Zuzana Stivínová), která v rámci pátrání začne rozkrývat zneklidňující skutečnosti a pojme důvodné podezření, že guru Marek (Vojta Kotek), kterého Alice ze znásilnění obviňuje, spáchal za pomoci spolupracovnice Kláry (Kristýna Podzimková) v rámci rádoby terapeutických lekcí jógy sexuální násilí až na desítkách žen. Je třeba jej co nejrychleji zastavit, zahájit trestní stíhání a postavit před soud. Kromě samotného procesu vyšetřování příběh odkrývá i soukromí Alice, její dlouhodobě nepříznivou životní situaci i neustálý boj o malou dceru Emmu s bývalým partnerem Radkem (Lukáš Melník). Vychází najevo, že se Alice ve vztahu nechovala v minulosti ideálně, což ještě více podrývá důvěru okolí v Alicinu verzi toho, co se jí a ostatním ženám mělo stát. (Voyo)

Recenzie používateľa marhoul k tomuto seriálu (2)

Epizoda 1 (2022) (E01)

Dlouhé: To se to společnosti roku 2011 hromadně pošklebovalo tantrickým ezoblbkám, které se hromadně nechávaly „odháčkovat“ guru Járou, no a vidíš? Stačí deset let, a člověk nestíhá žasnout, čemu všemu dneska věří nejen pomatené ženské, ale i „velcí chlapáci“. A nejsou to jen pohádky kolem artisty na kříži, podvodnické kartářky pro notoricky nespokojené hledající, vyrábění odvaru z větviček mladých doubků, sbíraných za kuropění, které jistojistě vyléčí dítěti DMO, pití chcanek za stejným účelem, nebo výlety za injekcí k podvodnici kamsi k moři, kde léčivá injekce za těžké prachy vyléčí autismus, však pokud to schopná matka migne a doma hodí do labiny, čistý fýzák za desítky táců sebere její poslední naděje, však škváru, ani spravedlnost za újmu více neuvidí. Uvěřila, šla dobrovolně, její chyba. Nejen o Óm Nadsamci, ale i tom JXD tenkrát napsal, což bylo chvályhodné, a opravdu na místě, osobně jsem měla do činění s rodiči, kteří Ježibabě vydávající se za lékařku, uvěřili, ale nestalo se nic. Zavřela krám a zdeřila se. Hyenistický, krutý obchod s lidskou blbostí, který stále bují ve spoustě formách, s důvěřivostí, plynoucí často z beznaděje, nedostatku realistického a kritického myšlení, z lidského neštěstí, ať už to jsou banální zhrzené emoce dvacetiletých princezen nebo neřešitelný zdravotní problém, osamělost, potřeba najít si jakoukoli modlu, placebo, přesvědčení a občasný (možná) fakt, že když budou věřit, víra jejich je uzdraví. Typickou ukázkou byl Andy Kaufman, který, byť drsný sarkasta a realista, ve slabé chvíli rovněž uvěřil na filipínské léčitele a bylo to naposled, co se z plných plic zasmál. Však sám sobě, když mu docvaklo, jak hloupý, ve svém neštěstí, byl. Homeopatika, hovadiny, duškoviny, landoviny, jehličky, básničky, Mikolášci, olízané kliky, Šangri la, placatá Země, rovnováha, konspirační vše, stravovacích serverů včetně, ohýbání historie, populismus a kecy, kecy, kecy, mandaly na každý den, Odin, Silné já, meditace, relaxace, rozpitvávání nitra, honění si, nad kultem vyzdvihování labilních a v slabosti se ňahňajících, na piedestaly mužství a nových norem, a spousta dalších srandovních berliček, aby se jednomu zakomplexovanému udělalo líp. Pro mě za mě, když to někomu reálně pomáhá, ok, každého věc. Mě na tyhle cypárny neužije, ovšem výsměch, který ty holky před lety od veřejnosti sklidily, s ohledem na výše uvedený náhodný výčet, mi dnes přijde skutečné nefér. Blbé byly, to jo, mnohé si zapíchat potřebovaly, jejich boj, ovšem úchylná partička to měla vymyšleno prefíkaně a fikali jednu za druhou, a ty trosky jim ještě byly vděčné, což je případ vskutku nevídaný, nechutný a já se proto se zájmem podívám i na díly další. Kdysi jsem případ registrovala jen povrchně. Anička Fialová je skvělá! Uvěřitelná, jasná, naprosto přesně vybraná, hraje výborně! Kotek, byť se jen mihl, odporný, slizký, baví mě už delší dobu, s chutí vysekávám další poklonu, atmosféra v duchovním stánku vymletých mi evokuje kde co, jen ne klidný přístav naděje a kýbl se mi najednou zvedá i při termínu jóga. Zároveň mi naskakuje hezký a moudrý moment z Vratných lahví, kdy Svěrák říká své ustřelené dceři (zahrála ji Táňa Vilhelmová) „A nechceš si raději zajít s kamarádkou na víno?“ Seriál chválím. Nízké hodnocení nesdílím, téma je to děsivé a po letech má šanci široké veřejnosti ukázat, o co asi tak přibližně šlo a jak snadné je do takové šlamastyky spadnout. Hlava. V tom to je. Když před pětadvaceti lety udělali na dětské onkologii experiment, že posadili velmi vážně nemocné děti k počítači, kde hrály videohru, v níž měly porážet nepřítele (tedy svou zákeřnou nemoc), pustily se do hry o svůj život, hrály ji v průběhu několika dní a všechny z těchto dětí následně vykazovaly výrazné zlepšení psychiky a snížení hodnot onkomarkerů. Reál. Je na každém, jak vyhodnotí tu správnou metlu, na které ke svým lepším zítřkům zdárně odletí. () (menej) (viac)

Epizoda 2 (2022) (E02)

Vasil Fridrich- TOP! Arichtev tyhle vypeckované psychologické situace jednotlivce točí výborně, druhý díl mi přišel pomalejší, než první, nebo mi to možná jenom ještě víc lezlo na nervy, což ovšem chválím, no humus, co si budeme vykládat. Kotek s černýma čočkama- odporně slizký týpek. ()