Ústřední postavou Guru je Alice (Anna Fialová). Ta oznámí na policii, že byla znásilněna. Její výpověď však nejdříve u policistů a následně u lékařů vzbuzuje nedůvěru. Jejího případu se ujímá vyšetřovatelka Petra (Zuzana Stivínová), která v rámci pátrání začne rozkrývat zneklidňující skutečnosti a pojme důvodné podezření, že guru Marek (Vojta Kotek), kterého Alice ze znásilnění obviňuje, spáchal za pomoci spolupracovnice Kláry (Kristýna Podzimková) v rámci rádoby terapeutických lekcí jógy sexuální násilí až na desítkách žen. Je třeba jej co nejrychleji zastavit, zahájit trestní stíhání a postavit před soud. Kromě samotného procesu vyšetřování příběh odkrývá i soukromí Alice, její dlouhodobě nepříznivou životní situaci i neustálý boj o malou dceru Emmu s bývalým partnerem Radkem (Lukáš Melník). Vychází najevo, že se Alice ve vztahu nechovala v minulosti ideálně, což ještě více podrývá důvěru okolí v Alicinu verzi toho, co se jí a ostatním ženám mělo stát. (Voyo)

Recenzie používateľa fabecc1222 k tomuto seriálu (4)

Guru (2022)

Celá kauza okolo skutečného Guru je u nás podle mého dost známá, takže dějově asi pro většinu z nás nenabízí nějaké šokující odhalení o tom, co se na takových seancích děje. Pro mě je tohle první setkání s produkty Voyo, a musím říct, že mě totou minisérií přijemně překvapilo, a určitě kouknu na něco dalšího z jejich produkce. Celá série je bravůrně zahraná, a klidně bych se nebránil různým oceněním pro zúčastněné. Arichtevova pevná režisérská ruka tu vede děj v pevně určených linkách, které gradují spíše už ve druhém díle, a samotné finále už je takový rekapitulační dozvuk. Každopádně myslím, že hlavně u ženského publika může nechat série značný emoční dozvuk. ()

Epizoda 1 (2022) (E01)

První díl na to jde pekně chytře, hlavně pro neznalého díváka. Stále je tu ta možnost, že sice Guru je špatnej, ale ne až tak špatnej, že by znásilňoval. Případná oběť, Fialová, působí trochu hystericky, takže dává tu možnost, že by se do Guru zamilovala, a celé to hrála pro přitažení jeho pozornosti. Fialová překvapuje, a ukazje zatím svůj nejlepší výkon. Kotek dozrál do jednoho z nejlepších třícátníků. ()

Epizoda 2 (2022) (E02)

Teda postava Štěpánkové je teda síla, ta je pořádně na ránu. Dcera znásilněná a ona si jede furt to svoje, hlavně že ona byla pořádně uspokojená....Ke Kotkovi se musí přidat i výborná Kristýna Podzimková, tady je to jedna castingová trefa vedle druhé. Tady už jedou tvůrci jasnou hru, Guru je ten špatnej, co si užívá s holkama, a maskuje za nějakou svojí tantru a řečičky okolo toho. Ono ty ženské, které si vybírali, mohli být kolikrát opravdu snadné cíle, a určitým způsobem jim to mohlo udělat dobře, že o ně má někdo zájem, takhle mohly samy dojít k přesvědčení, že se jim vlastně nic nestalo... ()

Epizoda 3 (2022) (E03)

Třetí díl už je spíš rekapitulační, než, že by přinesl nějaké velké zvraty či rozuzlení. Víceméně nakonec všechno dopadne tak, jak se dá čekat, ale je škoda, že nedojde k nějaké větší konfrontaci s Guru a jeho poskoky. Každopádně ukázka samotné scény odháčkování opravdu hovoří za vše, a tady už nemůžou být žádné pochyby o tom, jestli si za to ty ženské mohly samy. ()