I ve druhém dílu minisérie Guru vyšetřují policistka Petra (Zuzana Stivínová) a její tým znásilnění mladé ženy Alice (Anna Fialová) a v rámci pátrání se stále hlouběji noří do manipulativních praktik samozvaného guru Marka (Vojta Kotek) a jeho společnice Kláry (Kristýna Podzimková). Kromě toho začíná příběh sledovat studentku Kamilu (Alžběta Malá) a její matku Magdu (Lucie Štěpánková). Ty žijí ve zdánlivě fungující domácnosti, Magda v manželství s Milanem (Vasil Fridrich), Kamila obklopená milujícími rodiči a mladším bratrem. Jenže – jak se začíná vyjevovat – za falešně dokonalou fasádou se skrývají lži, zatajování a manipulace. Alice, která začala na vlastní pěst pátrat po dalších obětech guru, se o Kamile dozvídá a dá na ni v rámci vyšetřování tip Petře. Netuší, že tím dá do pohybu velmi dramatické události s tragickými následky. (Voyo)

fafejt001

A  taky  že  JOOO. Slušně  se  to  rozjelo . Všechny  hlavní  postavy  se  posunují  a  Podzimková , tedy Klára ,   nezklamala . Hraje  mrchu  na druhou . Jen ten  Kotek  mohl  být  více  vidět . Těch  pár  záběrů  je  stále  zoufale  málo . Akorát  jak  chtěla  ,, kolegyně "  asi  také   ,,odháčkovat "  ,  tak  dobře  rozehraná  scéna  . Tady  ovšem  chybělo ono  léčebné   zakončení  .  No  a  bylo  už  na  čase  ,  aby  nějak  reagoval  otec  studentky  Milan , jako  Vasil  Frydrych . Jen  větší  emoce  mi  tam  u  něj  trochu  chyběly . Ostatní  otcové  by  chytli , asi ,  většího ,, NERVA "   i   když  by  to  bylo  v  nemocnici  .  Já  si  to  myslím  .  Já  bych  se  asi  rozeřval  na  celou  tu  chodbu . Ale  každý  reaguje  po  svém . I  tak  za  tenhle  díl  musím  dát  * * * * . ()

castor

„Mně pomohli. Pomůžou i tobě!“ Pohlavním stykem s mystikem, který ji měl zbavit všeho negativního. Stále zůstává drobná pachuť z toho, že tvůrci mohli v několika scénách přitlačit na pilu a důležitá témata současné společnosti víc prodat, víc na ně upozornit. Nestalo se. Vojtěch Kotek v doposud nejzápornější roli své kariéry dál sází na to, že si stoupenkyně jeho mouder nechají obsah rituálu pro sebe, že se za vše budou stydět. Zatímco jedna po „očistném duchovním rituálu“ vyrazila na policii, druhá raději spolykala prášky. Samozřejmě v základních rysech cítíme reálné osudy jistého prasátka (guru Jára dosud uniká spravedlnosti). V příběhu má nicméně pramálo prostoru, příběh se točí především kolem jeho obětí. Ty hrají skvělé mladé herečky, ať už je to bezprostřední samoživitelka Anna Fialová nebo kuplířka Kristýna Ryška. Moc fajn je i otec jedné oběti Vasil Fridrich. Oceňuju zároveň, že je to celé uchopené bez senzacechtivosti. ()

marhoul

Vasil Fridrich- TOP! Arichtev tyhle vypeckované psychologické situace jednotlivce točí výborně, druhý díl mi přišel pomalejší, než první, nebo mi to možná jenom ještě víc lezlo na nervy, což ovšem chválím, no humus, co si budeme vykládat. Kotek s černýma čočkama- odporně slizký týpek. ()

fabecc1222

Teda postava Štěpánkové je teda síla, ta je pořádně na ránu. Dcera znásilněná a ona si jede furt to svoje, hlavně že ona byla pořádně uspokojená....Ke Kotkovi se musí přidat i výborná Kristýna Podzimková, tady je to jedna castingová trefa vedle druhé. Tady už jedou tvůrci jasnou hru, Guru je ten špatnej, co si užívá s holkama, a maskuje za nějakou svojí tantru a řečičky okolo toho. Ono ty ženské, které si vybírali, mohli být kolikrát opravdu snadné cíle, a určitým způsobem jim to mohlo udělat dobře, že o ně má někdo zájem, takhle mohly samy dojít k přesvědčení, že se jim vlastně nic nestalo... ()

Anet21

⚪Réžijne a scenáristicky je to nadpriemer, až spätne som zistila, že to nakrúca Arichtev a hneď to všetko dávalo väčší zmysel, keďže on tieto rodinné (alebo spoločenské) drámy proste a dobre vie. Z jeho práce ide vždy taký ten dojem ,,starej školy," kvalitnej práce, ktorá dokáže zaujať bežného diváka a evokovať emócie. Herecky to stále stojí na ženských postavách, Kotek stále skôr do počtu, ale určite je to v žánri krimi to lepšie, čo si ako divák vybrať.⚪Ps. Fascinuje ma tu jeden užívateľ, ktorý si v komentároch zastáva prácu reálneho pána ,,guru," a obhajuje ho, tak k tomu len toľko, že ak niekto verí, že energetické háčiky v tele ženy dokáže odstrániť len penis vyvoleného, mal by vyhľadať čím skôr odbornú pomoc.⚪ ()

no2

7/10 - Divácky ne tak vděčné jako např. Devadesátky, ale druhý díl překonává  - scénáristicky i herecky - první díl, který místy přece jen tlačil na pilu ve snaze po dalším velkém dramatu. Nyní mi už vše přišlo více civilnější, uvěřitelnější. Teď už tuto sérii nelze nedokoukat. Rozhodně toto téma není lehké zpracovat tak, aby si našlo širší publikum, ale Arichtevovi a jeho týmu se to zejména v tomto díle daří dobře. Tyto ezoterické a meditační volnočasové aktivity přitom byly v polistopadové době docela nezanedbatelným fenoménem, který by si zasloužil více pozornosti. Guru Jára byl extrém, zatímco "běžná" meditační centra jsou celkem neškodná, jejich kurzy člověku hledajícímu řešení problémů (příp. určité "duchovno") buď mohou pomoci, nebo ne, každopádně co vím, pro jejich majitele je to pěkný byznys :-). Nedělám si iluze o tom, že pan Dobeš alias Óm Nadsamec byl minimálně pěkně povedený ptáček (stejně jako jeho možný vzor, indický guru Osho, který sice "neodháčkovával", ale byl to také zdatný manipulátor). ()

LachtanShows

Arichtev je po První republice a Kukačkách jedním z televizních režiserů, kterým striktně držím palce a skrze Guru potvrzuje, že to nedělám nadarmo. Tohle drama mi tak baví, až je na škodu, že příští týden finišuje. ()

doubravkaa

Vojta Kotek je děsivě reálný...myslím tím ten jeho nevinný výraz...Ještě teď se mi dělá zle, když si na gurua Járu vzpomenu a to jsem se odháčkování vyhnula a pouze u nich cvičila jógu apod...... Dobře, že se o těchto tématech natáčí a mluví. ()