Pepi74 odpad!

44 minut. Z toho 20 minut nějaké ženské funí a Kotek se míhá za záclonou. Matka řekne dceři, že ji ojel nějaký cizí chlap jen aby zůstala s manželem a dcera jí za to padne do náruče. Hlavní hrdinka, která neví co je to šampon hlavně neví co vlastně chce. Myslím, že vysoké hodnocení zde je od těch co začly přemýšlet o nějakém odháčkovacím guru. ()

castor

Anna Fialová, Kristýna Ryška, Denisa Barešová, Alžběta Malá… sličná sestava zajímavých hereckých „nadějí“. Odháčkování aktuálně prožila první z nich. Má být za něj ráda, bestie nevděčná, vždyť háčky v ní zůstaly po předešlých partnerech, potvory jí bránily v proudění ženské energie, v dalším duchovním růstu a osobním rozvoji. Mladá pekařka Alice se ovšem rozhodne vše oznámit na policii. Nemá svědky, nemá na sobě žádné modřiny ani jiné známky násilí. Jen ranec nedůvěry a předsudků. Černovlasý svůdný mystik (v zákulisí arogantní debil) jí měl po těžkém období vrátit radost do života. Tuším, že si Vojta Kotek po odvysílání mezi přáteli „užil“ několika dobře mířených joků. Fialové (která hraje skvěle: očima, drobnou mimikou) nicméně po všech těch opakujících se (nedůvěřivých) výsleších do smíchu rozhodně není. Diváka zrovna nenadchne její linie konfliktů s otcem své dcery, zrovna tak fakt, že se tvůrci báli jít aspoň trochu na dřeň. Možnosti u scén, které reflektují důležitá témata současné společnosti, na to měly. ()

marhoul

Dlouhé: To se to společnosti roku 2011 hromadně pošklebovalo tantrickým ezoblbkám, které se hromadně nechávaly „odháčkovat“ guru Járou, no a vidíš? Stačí deset let, a člověk nestíhá žasnout, čemu všemu dneska věří nejen pomatené ženské, ale i „velcí chlapáci“. A nejsou to jen pohádky kolem artisty na kříži, podvodnické kartářky pro notoricky nespokojené hledající, vyrábění odvaru z větviček mladých doubků, sbíraných za kuropění, které jistojistě vyléčí dítěti DMO, pití chcanek za stejným účelem, nebo výlety za injekcí k podvodnici kamsi k moři, kde léčivá injekce za těžké prachy vyléčí autismus, však pokud to schopná matka migne a doma hodí do labiny, čistý fýzák za desítky táců sebere její poslední naděje, však škváru, ani spravedlnost za újmu více neuvidí. Uvěřila, šla dobrovolně, její chyba. Nejen o Óm Nadsamci, ale i tom JXD tenkrát napsal, což bylo chvályhodné, a opravdu na místě, osobně jsem měla do činění s rodiči, kteří Ježibabě vydávající se za lékařku, uvěřili, ale nestalo se nic. Zavřela krám a zdeřila se. Hyenistický, krutý obchod s lidskou blbostí, který stále bují ve spoustě formách, s důvěřivostí, plynoucí často z beznaděje, nedostatku realistického a kritického myšlení, z lidského neštěstí, ať už to jsou banální zhrzené emoce dvacetiletých princezen nebo neřešitelný zdravotní problém, osamělost, potřeba najít si jakoukoli modlu, placebo, přesvědčení a občasný (možná) fakt, že když budou věřit, víra jejich je uzdraví. Typickou ukázkou byl Andy Kaufman, který, byť drsný sarkasta a realista, ve slabé chvíli rovněž uvěřil na filipínské léčitele a bylo to naposled, co se z plných plic zasmál. Však sám sobě, když mu docvaklo, jak hloupý, ve svém neštěstí, byl. Homeopatika, hovadiny, duškoviny, landoviny, jehličky, básničky, Mikolášci, olízané kliky, Šangri la, placatá Země, rovnováha, konspirační vše, stravovacích serverů včetně, ohýbání historie, populismus a kecy, kecy, kecy, mandaly na každý den, Odin, Silné já, meditace, relaxace, rozpitvávání nitra, honění si, nad kultem vyzdvihování labilních a v slabosti se ňahňajících, na piedestaly mužství a nových norem, a spousta dalších srandovních berliček, aby se jednomu zakomplexovanému udělalo líp. Pro mě za mě, když to někomu reálně pomáhá, ok, každého věc. Mě na tyhle cypárny neužije, ovšem výsměch, který ty holky před lety od veřejnosti sklidily, s ohledem na výše uvedený náhodný výčet, mi dnes přijde skutečné nefér. Blbé byly, to jo, mnohé si zapíchat potřebovaly, jejich boj, ovšem úchylná partička to měla vymyšleno prefíkaně a fikali jednu za druhou, a ty trosky jim ještě byly vděčné, což je případ vskutku nevídaný, nechutný a já se proto se zájmem podívám i na díly další. Kdysi jsem případ registrovala jen povrchně. Anička Fialová je skvělá! Uvěřitelná, jasná, naprosto přesně vybraná, hraje výborně! Kotek, byť se jen mihl, odporný, slizký, baví mě už delší dobu, s chutí vysekávám další poklonu, atmosféra v duchovním stánku vymletých mi evokuje kde co, jen ne klidný přístav naděje a kýbl se mi najednou zvedá i při termínu jóga. Zároveň mi naskakuje hezký a moudrý moment z Vratných lahví, kdy Svěrák říká své ustřelené dceři (zahrála ji Táňa Vilhelmová) „A nechceš si raději zajít s kamarádkou na víno?“ Seriál chválím. Nízké hodnocení nesdílím, téma je to děsivé a po letech má šanci široké veřejnosti ukázat, o co asi tak přibližně šlo a jak snadné je do takové šlamastyky spadnout. Hlava. V tom to je. Když před pětadvaceti lety udělali na dětské onkologii experiment, že posadili velmi vážně nemocné děti k počítači, kde hrály videohru, v níž měly porážet nepřítele (tedy svou zákeřnou nemoc), pustily se do hry o svůj život, hrály ji v průběhu několika dní a všechny z těchto dětí následně vykazovaly výrazné zlepšení psychiky a snížení hodnot onkomarkerů. Reál. Je na každém, jak vyhodnotí tu správnou metlu, na které ke svým lepším zítřkům zdárně odletí. () (menej) (viac)

KajusaK

Slušný rozjezd, ovšem snad více děsivé než příběh Guru je ten proces vyšetřování. Neustálé opakování příběhu, výslech mužem, vyšetření mužem.. Ach jo, snad se dočkáme trošku inspirace ze západních zemí a dojde k inovaci. ()

fabecc1222

První díl na to jde pekně chytře, hlavně pro neznalého díváka. Stále je tu ta možnost, že sice Guru je špatnej, ale ne až tak špatnej, že by znásilňoval. Případná oběť, Fialová, působí trochu hystericky, takže dává tu možnost, že by se do Guru zamilovala, a celé to hrála pro přitažení jeho pozornosti. Fialová překvapuje, a ukazje zatím svůj nejlepší výkon. Kotek dozrál do jednoho z nejlepších třícátníků. ()

Anet21

⚪Žiadna európska kinematografia to síce nie je, najviac sa to ponáša na kriminálky z produkcie ČT (čo rozhodne nemá byť mierené ako kritika), čiže sa natýska otázka, či je vôbec kvôli tomuto nutné si platiť službu Voyo.⚪Je fajn, že tempo je relatívne vysoké a dej sa zbytočne nenaťahuje, Kotek v zápornej roli nie príliš prekvapivý, to jeho ,,civilné" herectvo predvádza v každom projekte, skôr zaujmú ostatné postavy, na to, že celé je to skôr komornejšie sú herecké výkony fajn a scenár, zobrazujúci martýrium znásilnených obetí, ktoré podstupujú desať rovnakých výsluchov za sebou, sú dodatočne traumatizované, keďže aj doktori a polícia ich obviňujú a snažia sa im nanútiť, že si ,,za to môžu asi sami."⚪ Drží si to štandard českých kriminálok a istotne sa to za tri dieli nestihne ,,pokaziť," keďže produkcia, výprava aj herci sú fajn, ale ako bolo spomenuté, okrem reálneho námetu a reálneho pohľadu na proces vyšetrovania miniséria neponúka nič inovatívne, prečo by si divák musel povedať: ,,Toto potrebujem vidieť."⚪A to zbytočné a ,,nenápadné" spomenutie queer tématiky beriem skôr ako vtip, ale tak, kvóty sú kvóty.⚪ ()

no2

6/10 - Je fajn, že Voyo i ČT se v současných seriálech věnují aktuálním tématům (či z posledních 20 - 30 let) - viz Roubal, devadesátky a nejnověji i minisérie o Guru Járovi. Stejně jako u Roubala nebo devadesátkových gaunerů je tady očividná (až marná) snaha z toho udělat další velké téma a šokující drama, ačkoliv takových vychcaných ezo-šamanů zneužívající druhé se tady po r. 1989 vyrojily desítky (ačkoliv málokdy se jednalo o znásilňovače, tak i takoví se našli, stačí jen zabrouzdat internetem). Mě na prvním díle nejvíce zaujalo to prostředí meditačního centra a jeho typických klientů (převážně žen hledajících úlevu od životní reality či řešení vztahových problémů). O něco horší než Roubal nebo Devadesátky, ale asi se kouknu i na další díl. ()

LachtanShows

Vzhledem k tomu, že mi není tolik, abych dokázal kdysi aféru Jára vnímat, jsem vlastně vůbec nevěděl do čeho jdu, ale jméno režiséra i ústředních postav indikovalo, že nevstupuju do špatných končin. Tohle drama na to jde hned od začátku poměrně ostře a já jsem doslova zaháčkován. Tak snad mě nic nebo někdo (od seriálu) neodháčkuje. ()

fafejt001

Tak  Jára  jede . Úvod zatím slabší *** . Kotek zatím  neměl  co  hrát . Anička  ovšem  jo . Zřejmě  to  stojí  na  jejím  výkonu . Podzimková  dobrá  mrcha  a  Stivínová   , tak průměr . Je  hodně  k  zamyšlení  co  vede  mladé  holky  k  tomu  , aby  se  odhodlali  pro  to  ,  dojít  to  až  do  konce . Tedy  do  styku , myslím  pohlavního . Některé  jsou  asi  nadšené  , ale  mnohé  určitě  ne . Podle  mne  je  to  psychopat  , ten  manipulátor  a  potřeboval  by  nakopat  do  určitých  částí těla , včetně  hlavy . Je  divná  doba  a  mnoho  lidí  věří  skoro  všemu ,  co  se  kde  píše  a  co  kdo  řekne . Myslím , že   minisérie  se    jěště  rozjede . Pokud  je  tam  Anička  , tak  není  pochyb . Její  výkon je  prostě  výborný . ()

Tucinka

je třeba o takových věcech točit ne jen dokumenty, Vojta Kotek je zde naprosto excelentní, slečna Fialová za ním vůbec nepokulhává, těším se na další díl ()

KarlN

Za mě po prvním dílu moc dobrý...Vojta Kotek rozhodně v roli reálnější a uvěřitelnější než Vladimír Polívka v rámci jednoho z dílů série soudce A. K. ()