Prasiatko

(festivalový názov)
  • Česko Čuník (viac)

Kvôli svojej nadváhe je Sara (Laura Galán) terčom posmechu medzi svojimi rovesníkmi. Šikana dosiahne vrcholu, keď jej miestne dievčatá pri bazéne vezmú všetky veci a ona musí kráčať domov len v plavkách, čo je pre ňu kvôli nadrozmernej postave ponižujúce. Po ceste narazí na tajomnú dodávku, v ktorej sú tri dievčatá, ktoré jej práve ublížili. Nie sú však samé, pretože vodičom je neznámy psychopat s vražednými chúťkami. (Marceloo)

-bad-mad-wolf-

Docela hezké cvičení na téma "šikanovaný čuník neumí chodit v běžných sociálních interakcích, natož v těch extrémně vypjatých". Jen je teda škoda, že má film nakročeno hned do několika směrů a nakonec nedojde nikam. SPOILER - nadsázky málo, slasher ani exploitation se nekonají, dramaticky jedeme tak na půl plynu a napětí ředí předzvěst úchylného bizáru, který vlastně taky nedorazí... prostě pořád nic, dokud se situace skrz uřvané finále nepřelije v závěrečné titulky. Poněkud zvrácené sympatie však zůstávají právě díky ústřednímu motivu. Když do zdánlivě přehledných mantinelů nainstaluješ místo upištěné sexbomby nevyzpytatelnou zamindrákovanou asociálku (z níž má rozhozená mířidla i ústřední gauner), máš na chvilku vyhráno. ()

dubinak

Docela příjemně žánrová festivalovka, která se nebojí trochu tlačit na pilu, což bylo příjemné zjištění, poněvadž jsem čekala, že se to bude táhnout hlavně na dramatičtější notě. Sice je to scénáristicky trochu podivínská záležitost, ten záporák na mě působil spíš tak, že bych s ním šla na pivo a ten závěr byl na mě extrémně uřvaný. Je to ale spíš taková odlehčená záležitost, takže se na to nijak nezlobím. Líbil se mi i ten celkový vizuál a obrazový filtr, poznal by ale i slepec, že to točila žena. V některých ohledech to má zkrátka větší koule. Nezapomněl se tam ale vetřít i romantický prvek a tím to dostalo takový zajímavý detail, díky kterému si Cerditu budu lépe pamatovat. Jinak je to ale takový v poho průměr. ()

b.dragonfly

Sára je sympaťačka a její představitelka byla do role vybrána skvěle. Nejedná se čistě jen o horor a proto diváci posedlí GORE (začínám být na to slovo alergická) budou možná zklamaní, že museli čekat tak dlouho. Boj s morálkou šikanované dívky, kterou silně přitahuje psychopat - únosce a jejich nezvyklé sympatie jsou vzájemné, je přinejmenším neotřelý a bavil mě. Samotný závěr překvapil. Silnější 3*. ()

*CARNIFEX*

Začalo to veľmi sľubne. Potom to napriek solídnemu námetu prepadne do dejovej letargie, aby sa v závere človek konečne dočkal toho, čo sa očakávalo ďaleko skôr. Ja osobne mám rád filmy s hĺbkou i pointou, no táto “sympoška” od Burger Kingu ani zďaleka nesplnila to, po čom srdce celú dobu plesalo. Medzi 2-tri. ()

Eliott

Napínavý thriller z poměrně drsného světa. U něhož se mi především líbil vývoj vztahu našeho Čuníka a tajemného násilníka. Bohužel však příběh nemá až tak moc co nabídnout a pravděpodobně měl zůstat spíše u krátkometrážního filmu. Navíc konec, ve kterém se prasátko vzdalo pomsty, mohl být také mnohem propracovanější a hlavně mohl vykoupit celou řadu předešlých nedokonalostí. To sice nevyšlo, ale i tak jsem si to celkem užil. Jen je trochu divné, že vybrali tak starou herečku do role nezletilé školačky, copak v dnešní době není dost tlustých děcek? Je to velice úsměvné. 60% ()

• Scenáristka a režisérka filmu Carlota Pereda: "Tento film som napísala, aby som čelila svojmu vlastnému strachu. Strachu zo skutočného života. Pretože byť tínedžerkou môže byť desivé." (Arsenal83)
  • Film bol natočený v obci Villanueva de la Vera (Španielsko). Natáčacie obdobie trvalo od 17. júna do 29. júla 2021. (Arsenal83)