Prasiatko

(festivalový názov)
  • Česko Čuník (viac)

Kvôli svojej nadváhe je Sara (Laura Galán) terčom posmechu medzi svojimi rovesníkmi. Šikana dosiahne vrcholu, keď jej miestne dievčatá pri bazéne vezmú všetky veci a ona musí kráčať domov len v plavkách, čo je pre ňu kvôli nadrozmernej postave ponižujúce. Po ceste narazí na tajomnú dodávku, v ktorej sú tri dievčatá, ktoré jej práve ublížili. Nie sú však samé, pretože vodičom je neznámy psychopat s vražednými chúťkami. (Marceloo)

Kudly4

Já jsem na tohle narazil v The Devil's Tail, kde to bylo, jako jedna ze šesti povídek a jako krátký příběh, to mělo i zůstat. Naprosto zbytečně natáhlé do celovečeráku. Po té co jsou dívky uneseny, už je z toho pak jen dramaticko/romantická záležitost. Nějaký zásadnější zvrat v závěru ani nečekejte. A ta tučná masařka, co se do něho zakouká a ještě si pak na něj vymastí frndu, to bylo fakt moc. Doporučuji tu krátkou verzi, tohle je nuda. (169. hodnocení, originál dabing, CZ tit.) ()

darkrobyk

Sara je tlustá jako prase a její rodiče mají řeznictví. Jak příhodné. A protože ten, kdo se vymyká, vadí, je Sara terčem šikany. Působí trochu komicky, když se jí posmívají holky hnusné jak noc, ale jinak je to tragédie. Sara si prochází peklem a nedokáže zvolit ani jednu z možností, a dostat se tak z nezáviděníhodné situace. Shodit, nebo šikanující sběř vykydlit. Naštěstí se najde chlap, co to může udělat za ní. Bude mu Sara vděčná? Samozřejmě nejde o prvoplánový horor, ale o drsné drama. Pravda, finále na jatkách je šťavnaté a tanec smrti výživný, ale to jsou jen prostředky, nikoliv cíl. A zdá se, že Sara přese všechno ponížení má dobré srdce....asi. Příznivcům hororů nedoporučuji, vyhnou se zbytečnému zklamání. ()

pornogrind

Už dlouho jsem neslyšel tak otřesnej dabing. Větší zážitek z filmu bych měl určitě kdyby byl v původním znění s titulkama. Chtěl jsem slyšet originální hlas čuníka jelikož ve stejnojmenném kraťasu neřekne ani slovo. Jinak film splnil co jsem od něho očekával. Rozvedl trochu víc to co bylo nakousnuto v krátkometrážním Piggy(2018). Piggy(2020) asi nebude filmem pro každýho ale já jsem spokojenej. Chro, Chro,... ()

kenkaku

Po všech stránkách bizár. Podle toho co jsem viděl jsou všichni Španělé hovada (v tom filmu snad není normální postava). Každý někoho nějak uráží, šikanuje nebo je totálně retardované pako. Tak samozřejmě středobodem všeho je vepřovka, která to nemá jednoduché. Blbé je, že soucítit s ní lze těžko (podle toho jak umí běhat se srdcem potíže nemá, její bratr není morbidně obézní = na genetiku to nehodí a s ohledem na ty sladkosti co do sebe pořad cpe, je jediný její nepřítel její mozek a zákon termodynamiky). Navíc se chová neskutečně pitomě (a tím nemyslím cokoliv v souvislosti s tím psychopatem). Co funguje skvěle je styl zpracování filmu. Takové ty “mimochodem záběry” (př. 13 minuta jak plave okolo mrtvoly na kterou se bezprostředně nereaguje). Noční scéna v lese je také sestříhaná fenomenálně (když neberu tu blbost s baterkou). Bohužel je to dějově uplácané tak nějak chaoticky. Jako kdyby scénář nevěděl co se sebou a proto si navíc bere na pomoc berličky jako je “náhoda”. Navíc ten schizofrenní závěr. Ten to asi zabil nejvíc. ()

*CARNIFEX*

Začalo to veľmi sľubne. Potom to napriek solídnemu námetu prepadne do dejovej letargie, aby sa v závere človek konečne dočkal toho, čo sa očakávalo ďaleko skôr. Ja osobne mám rád filmy s hĺbkou i pointou, no táto “sympoška” od Burger Kingu ani zďaleka nesplnila to, po čom srdce celú dobu plesalo. Medzi 2-tri. ()

• Scenáristka a režisérka filmu Carlota Pereda: "Tento film som napísala, aby som čelila svojmu vlastnému strachu. Strachu zo skutočného života. Pretože byť tínedžerkou môže byť desivé." (Arsenal83)
  • Film bol natočený v obci Villanueva de la Vera (Španielsko). Natáčacie obdobie trvalo od 17. júna do 29. júla 2021. (Arsenal83)