Jejich melodie znají fanoušci stříbrného plátna po celém světě. Medailony deseti významných evropských skladatelů... Gabriel Yared, Maurice Jarre, Georges Delerue, Lalo Schifrin, Bruno Coulais, Alexandre Desplat, Jean-Claude Petit, Francis Lai, Mark Isham, Jean-Michel Bernard. Tato jména vídávají v kinech pozorní diváci, kteří si trpělivě počkají na závěrečné titulky. Melodie, které za těmito jmény stojí, ale znají i ti méně pozorní diváci a hlavně milovníci hudby. Hudební doprovod filmů už dávno dokáže existovat samostatně, jak dokázal dnes již legendární Ennio Morricone, když začal objíždět svět s orchestrem hrajícím jeho nesmrtelné melodie. Celovečerní dokument nám přiblíží proces vzniku hudebního doprovodu k slavným i méně známým snímkům a kromě samotných skladatelů v něm promluví například Jean-Jacques Annaud, Bertrand Blier, George Clooney, Alain Corneau, Jodie Fosterová, Adrian Lyne, Volker Schlöndorff či Peter Weir. (Česká televize)

Marze

Dokument má velké množství hudebních ukázek. Jeden z umělců říká" "Od hudby po mě chtějí, aby vyjadřovala tempo a rytmus. by prostě šlapala, šlapala, šlapala. Bojí se, že diváci neudrží pozornost". Jiný autor říká: "Komponovat někdy znamená nedělat nic. Hodně pracovat je v naší profesi kontraproduktivní. Během dne komponujete v mysli a pak teprve začnete zapisovat, nebo hrát" ()

otík

Miluji filmovou hudbu, a tak jsem se na tento dokument moc a moc těšil. Ale bohužel jsem si nepřečetl obsah a tudíž mě zklamalo, kterým autorům se dokument věnuje. Nemám nic proti evropským skladatelům. Takový Jarre, Yared nebo Coulais jsou jistě výteční hudebníci, ale moje krevní skupina to není. Přeci jen Schifrin, Desplat či Isham jsou mi rozhodně bližší. Ovšem čekal jsem třeba Poledourise, Silvestriho nebo Williamse. Bohužel. Přesto to byl zajímavý dokument, který nechal nahlédnout do velmi zajímavé práce skladatelů filmové hudby. ()

yntelygent

Celkom ok,ako hudobnikovi mi tie mena hovoria dost,ostatne k vela filmom som sa ako muzikant dostal prave takouto oklukou,pomocou soundracku....myslim si ale ,ze tvorcovia si ukusli prilis velky a tazko spracovatelny napad,v komplexnom prehlade by nemal chybat Ennio Morricone,Nino Rota,Jan Hammer,Ludovico Eunaudi,atd,atd....kazdy hudobnik je niecim svojsky a originalny,ci uz postupmi,vyuzivanim rytmiky,dynamiky,exaktnym frazovanim...(hudobnici rozumeju,ostatni nech prepacia a uveria mi) je tazke az nemozne vybrat Top Ten,je to ako vybrat v historii naj desat sportovcov,hercov a podobne...kazdy bol niecim vynimocny a charakteristicky,medzi umelcami to plati dvojnasobne,preto nekritizujem tvorcov,natocit takyto dokument je nemozne,nech by sa o to pokusil ktokolvek. ()