Godžó Wakana má pro mnohé velmi zvláštního koníčka, zbožňuje totiž japonské tradiční panenky. Seznámil se s nimi již v dětství, protože je vyrábí jeho dědeček, u kterého mladík nyní žije. Sám by také jednou chtěl tyto panenky vyrábět, ovšem zatím mu jde akorát šít pro ně oblečení. Díky této zálibě a s ní spojené traumatické zkušenosti z dětství je Godžó samotář bez kamarádů. Nevěří totiž, že by někdo jeho koníčka dokázal pochopit anebo alespoň přijmout.
Když se mu jednoho večera doma rozbije šicí stroj, tak se rozhodne, že začne používat ten, co je ve škole. Přeci jen klub domácích prací již delší dobu neexistuje, a tak ho tam nebude nikdo rušit. Poklidné odpoledne mu však naruší vpád jeho spolužačky Marin Kitagawi, která ho přistihne v nejméně vhodnou dobu a tím se provalí jeho talent v šití i záliba v tradičních panenkách. Energická a přátelská Marin byla pro Gódža vždy někým nedostupným, jako kdyby žila v úplně jiném světě, plném přátel a zábavy. Proto očekával, že bude jeho vášní zhnusená.
To se však nestalo a dívka je úplně první, kdo má pro všechno pochopení. Co víc, sama mu prozradí, že ona sama má také jednu zvláštní zálibu – cosplay. Bohužel není ale příliš zdatná s výrobou oblečení, a tak její současný výtvor vypadá pro odborníka, jakým je Godžó, dosti žalostně. Řešení tohoto problému se však nyní samo nabízí, a tak se Godžó pouští do šití prvního oblečení pro živého člověka, aniž by tušil, že to je jen první obrovská změna, kterou mu tahle okouzlující mladá dívka do života vnese… (Jeoffrey)

Jeoffrey

O výsledném hodnocení u mě nakonec rozhodl až poslední díl, který byl hodně příjemný, měl povedený ohňostroj a fungovala tu pro mě i ta romantika, která ve mně během předchozích dílu skoro vůbec nerezonovala. Nevím, čím to bylo, vždyť tu máme podle mnohých tu nejlepší waifu z celé zimní anime sezóny, ale já zůstával vůči Marin většinu času tak nějak chladný, i když je to sympatická mladá dívka, tak akorát trhlá, a hlavně nadšená pro svůj koníček, chápavá vůči zájmům ostatních, otevřená a upřímná, která s lidmi jedná bez předsudků. Možná za to mohl Godžó, který na mě působil tak nějak plaše a nevýrazně, v určitých situacích reagoval příliš nervózně a pro mě nepřirozeně, ale byl to sympaťák, se zdravým zápalem pro věc, ochotný každého podpořit ve správnou chvíli a se srdcem na dlani. Nebo to bylo spíš snahou autorů cpát na sílu do milého seriálu hromadu rádoby erotických momentů a s tím souvisejících, jakože vtipných scén, které mě ale nikdy nepobavily. Jakýkoli humor tu pro mě fungoval snad ještě míň než romantika. Každopádně nemůžu seriálu brát jeho kvality, ať už je to slušná animace, obstojná hudba, nebo zajímavé poselství o tom, že když vás něco baví, jděte za tím, i když s tím třeba bude mít někdo problém, protože se vždycky najde někdo jiný, kdo vaše nadšení ocení. Na druhou stranu i když mám rád seriály o tvořivých lidech se zápalem a baví mě sledovat vyrábění něčeho (a většinou je jedno čeho), spolu se vším vynaloženým úsilím, tak koníčky obou hlavních hrdinů mě tu stejně tak nějak míjely. Chápal jsem, co na tom všem baví jednotlivé postavy, ale podvědomě jsem věděl, že ani výroba panenek, ani cosplay a asi ani focení by mě osobně nebraly. Nic proti těmto aktivitám nemám, ale jako dítě mě nebavilo ani maškarní a asi jsem z toho nevyrostl. A tak jsem výrobu kostýmů nesledoval ani s desetinou zápalu hlavních hrdinů a i když oceňuji, jak pěkně mi některé procesy seriál popsal a ukázal, jak jsou časově a finančně náročné, kolik je potřeba práce a smyslu pro detail, stejně jsem si jistý, že za týden mi z toho v hlavě nic nezůstane. A tak i když si z velké části uvědomuji, že My Dress-Up Darling je v některých ohledech rozhodně nadprůměrné anime, je tu spousta věcí, které mě osobně nedokázali oslovit, které pro mě nefungovali, a tak jsem byl až do posledního chvíle na vážkách, jestli tomu mám ty 4* dát. Ale jak jsem už napsal, poslední díl mě docela přesvědčil. 6,5/10 ()

Scalpelexis

Excentrická cosplayerka (s lehce netradičním character designem) Marin, která má srdce (a záběr kamer) ne na dlani, ale přímo ve výstřihu, a submisivní Gojou, který, kdyby mohl, by místo spaní šil i pro mimozemšťany. Takovou kombinaci povah a notnou dávku fanservisu jsem z pera dámské autorky nečekal, ale na druhou stranu ona tématika cosplayů je vítaně svěží přiblížení do tohoto poměrně mladého hobby. Anime skrze výše zmíněnou věčně usměvavou divu je sympaticky živé a neostýchavé; skrze zakřiklého, zasmušilého a dobrotivého Gojoua se naopak seznamujeme s technikáliemi tkalcovství, které naneštěstí byly pro mě zajímavější než on sám. Nejde necítit skrze obrazovku Marinin neutuchající zápal pro věc a i když to často přežene, ochotně ji to budete opouštět ještě tisíc dílů, ale její mužský protipól (vlastně celá 1. půlka seriálu) byl pro mě vyloženou kotvou, co táhla všechno dolů. Nedivil bych se, kdyby úctyhodná frekvence výskytu Marin v spoře oděném módu, který ještě o úroveň výš povezdl výtečné grafické podání studia CloverWorks, bylo hlavní lákadlo mnohých (ocenil bych spíš opak, zvlášť jistá koupelnová scéna vedlejší postavy byla ohavný hromadný FBI bait), ale unylý, pro všechny přepáleně otrocký, stejný oděv nosící, komunikačně nudný, čehokoliv dámského se stydící Gojou-kun mi tvrdohlavě nedovolal dosáhnout většího potěšení z podívané. Pro mě hlavní imerze, tedy jejich vztah, neustále klopýtal na nesourodosti jejich charakterů a harmonii, co jeden od druhého potřeboval. Nemohl jsem si pomoci, a i když to pravděpodobně nebylo tak přímo zamýšlené, tak si nedokážu představit zdravý a respektující vztah královny s prachobyčejným a nevýrazným sluhou. Tyto mé osobní pochybnosti začal úspěšně leptat nadechující se závěr se zdravou dávkou vyvíjené romance, objevování nepoznaného (opět to moře, nápodobně mi připomínající kouzelnou scénku z Josee to tora to sakana-tači) a především správně odkopávající vedlejší nezajímavé postavy časoprostor, který přenechal reflektory jen našim vyvoleným. Stačí jen 2-13 injekcí životabudiče, přijetí okolního světa, poličku nových triček pro našeho ševce a hned bychom byli jinde! A uhm..trochu utlumení toho fanservisu, ale to bych poštval proti sobě snad všechny tvůrce waifu žebříčků :-) My Dress-Up Darling rozhodně boduje v kreativitě, kolísavou ale přítomnou dávkou šarmu a láskou ke cosplayi, ale nekypí hloubkou, soustředěním a v měkké tvorbě čímkoliv výrazně nadprůměrným. K úsměvu, než přirozeným sledováním tohoto anime, bych si musel koutky úst lepit izolepou a převážně díky produkčním hodnotám tomu přišiji lepší 3*. ()

TomX2

Nebolo to úplne zlé. Vlastne to bolo vcelku milé a príjemné, neboli tam logické kiksy ani nič vyložene nepodarené na to, že by si to zaslúžilo zlé hodnotenie. Akurát, že tam nie je ani nič, čo by si zaslúžilo dobré hodnotenie. My Dress-Up Darling neprichádza s ničím, čo by sme už nikde inde nevideli, neprichádza so žiadnou svetobornou myšlienkou, zaujímavou zápletkou či postavami a ani nijak zvlášť nezarezonuje - dokonca ani v poslednom dieli, ktorý sľuboval akési romantické vyvrcholenie, ale nakoniec nedal vôbec nič. Do tohto bodu som premýšľal nad patričným hodnotením 5/10, ktoré predstavuje priemerné rom-com anime, ale posledné diely, ktoré by mali byť najsilnejšie, sú nakoniec paradoxne až tak slabé, že znižujem na dve hviezdy. Stojí to však za pozretie? Vlastne aj celkom áno. Ak ste v minulosti veľa romantických anime nevideli, nemalo by vás to v žiadnom ohľade sklamať. A ak romantické anime máte radi a videli ste ich už veľa, dostanete celkom fajn zážitok: Postavy sú síce šablónovité, ale majú aspoň nejaký sympatický osobnostný náčrt (napríklad v prípade hlavného hrdinu silný zápal pre dobre odvedenú prácu), pričom žiadna z nich vyložene neirituje. Zložka príbehu je taktiež často zaužívaná - 1) dievča a chlapec sa náhodne stretnú 2) sú úplne z iného sveta, ale aj tak sa začnú spoznávať a tráviť spolu čas 3) zistia, že k sebe cítia niečo viac, ale nie sú si tím úplne istí a snažia sa to veľmi nedávať najavo (čo stále vedie k trápnym, väčšinou aj trošku šteklivým situáciám, ktoré ale nikam nevedú) až po 4) kedy príde vyvrcholenie, prvá pusa a anime sa končí. Skrátka štandardný rom-com koncept, ktorý už poznáme zo všeličoho možného. Ja ho osobne veľmi nemusím, ale to nie je až tak dôležité. Dôležité je, ako tvorcovia vyplnili prázdne miesta medzi týmito bodmi. A vzhľadom k tomu, že chlapci, ktorí šijú oblečenie pre tradičné japonské bábiky zas až tak tradiční v seriálovej produkcii nie sú a takisto aj náhľad do cosplay komunity môže byť celkom zábavný, povedal by som, že celkom dostačujúco. Horší je už na tom spôsob, ktorým je dej a celková romantická stránka podaná. Fanservis nie je niečo, čo by ma vyložene v anime seriáloch iritovalo. Keď s ním tvorcovia pracujú správne, vie byť ozaj príjemný a nijak neuberá na kvalite diela, dokonca ani keď ho je veľké množstvo. Avšak keď sa naň tvorcovia spoliehajú tak, že ho dávajú do každej jednej humornej scény a uprednostňujú ho pred prirodzenou romantikou, nepracujú s ním správne. (alebo aj áno, keďže práve sexy polonahé telá tínedžeriek sa najlepšie predávajú, čo je vlastne aj dobrým opisom tohto anime - typický rom-com, ktorý je ale dobre predaný). Na druhej strane - My Dress-Up Darling je aspoň vizuálne pekný, má príjemnú atmosféru a aj zopár úsmevných scén, vďaka čomu je celkom dostačujúci.  Ale na dobrý romantický seriál je "dostačujúci" proste málo. ()

SonGokussj

Koho by to napadlo... Ono to je zábavné... Co víc, našel jsem tam tolik aspektů z mého života, až mi ukápla slza :-) Při sledování jsem necítil pocit koukat ihned na další díl, naopak, rozložený čas pomohl tomu, že jsem si show užil o to více. Pokud bych měl zdůraznit jednu věc, proč se na toto dílko podívat, bude to dozajista hlavní hrdinka. Protože oproti prakticky všem jiným anime (a to moc nepřeháním) se zde chová jako normální lidská bytost, která bere svůj stud, pocity i city a myšlenky k ostatním jako normální člověk... Ten závan normálního chování je zde neuvěřitelný a příjemně hřejivý... Od začátku až do konce jsem měl úsměv na tváři a užíval jsem si díl od dílu. Doporučení? Rozhodně :-) Waifu of the year 80 % ()

Hees

Sono Bisque Doll wa Koi wo Suru je rozhodne bezstarostné anime, pri ktorom sa nebude nudiť, ale ani sa báť, že by sa stalo niečo nepredvídateľné a toto presne možno môžeme vyčítať anime, lebo ide po vopred nalinkovaných linkách "pekného" anime. Neviem ešte môžeme vyčítať to, že anime je fakt "sladké" až moc romantické a až moc sa charaktery červenajú každých päť sekúnd. V druhom prípade by som povedal, že to nie je také hrozné a dá sa na rovnaké opakujúce sa situácie zvyknúť, hlavne keď trocha eskalujú. Eskaláciou myslím, že situácie sú stále viac romantickejšie a príjemnejšie. Zarážajúci je nepomer kvality jednotlivých dielov a to hlavne toho, že prvá polovica anime je vlastne o dosť lepšia a tá kvalita klesne presne po šiestich dieloch. Anime je zjednodušene o tom, že chalan čo nemá sebavedomie si môže nájsť dievča, ktorá je populárna a to je síce pekné, ale v reálnom svete nefungujúce (to je fuk je to rozprávka). Neviem o čom by bola druhá séria, lebo vo svojej podstate sa všetko čo sa dalo vyčerpalo v tejto prvej. ()

Corpsegrinder

Nečekaná pecka a jedno z nejpozitivněji naladěnejch anime co jsem kdy viděl. Bylo příjemný sledovat jak se holka normálně zamiluje do kluka bez zbytečný vomáčky, umělýho dramatu a scénáristickýho kličkování, a vlastně i bez nějaký přeslazený a klišovitý romantiky. Dost tomu pomáhá fakt že Marin je extrémně sympatická a Gojo je perfektně zakřiknutej protipól kterej ovšem nespadá do kategorie neschopnýho ubožáka jak by ho jistě zobrazily západní média. Těch 12 dílů jsem se smál od začátku do konce a snesl bych jich na týhle úrovni klidně dalších 50, a ono by to klidně dál jet mohlo vzhledem ke krajně otevřenýmu konci, ale na druhou stranu je asi ideální v tom nejlepším přestat a nějak to nezkurvit. Po těch 5 hodinách si jsem koneckonců jistej že těmhle dvěma to nakonec stejně vyjde. ()

q66

V tomto případě bude nejvíc záležet na tom, jak stravitelný bude pro diváka hlavní pár. Podle všeho většině lidí to nevadí, a to je vlastně OK, ale mě jak Gojou, tak Marin prostě neskutečně iritují a pokud je v podstatě celá věc romantická komedie zaměřená na ten hlavní pár, jde o nepřekonatelný problém. Takže na tom to pak celé padá. Nepomáhá ani to, že mě cosplay nezajímá a tohle anime nedělá vůbec nic pro to, aby můj názor změnilo. Posledním hřebíkem do rakve je pak spousta fanservisu; ten mi sice teoreticky nevadí, ale pokud je natolik základní a přízemní a zbytek anime je nezajímavý, jen to umocňuje celkový negativní dojem. Basic anime for basic bitches, 4+/10. ()

DaweForeman

Po dlouhé době velmi příjemné překvapení. Ve velké většině případů mi anime, u kterého čtu mangu, přijde velice špatně zpracované, kdy to nesplní z různých důvodů mé očekávání. V tomhle případě to odpovídalo tomu, co bylo v manze a také to trochu předčilo mé očekávání. Je to něco mezi romantikou, komedií a ze života. Má to takový celkem pohodový ráz bez nějakých dramatických zvratů, přehnaného fanservisu a humoru. Jediný takový typický mínus bych viděl v hlavním hrdinovi, který je ze všeho furt červenej až na zadku. Obecně je to příběh trochu o cílech v životě typických středoškoláků a nestydět se za to, co člověk má rád za koníčky. Druhotné je pak romantika nebo respektive rozvíjející se vztah mezi hlavním hrdinou a hrdinkou. Hodně se mi líbilo také zakončení první série, kdy onen telefonát krásně působil jako rozloučení se s divákem a obecně atmosféra festivalu byla trochu ve smyslu oslavy toho, že se anime i divák dobral až do tohoto bodu. Po animační stránce je to velice dobré, ale měl bych možná pár výhrad ohledně takových menších detailů "ostrosti" a po hudební stránce to zapadá do té atmosféry, ale není to na samostatných poslech. ()

Drozdo57

Je vlastne "priliš veľa fanservice" problém u seriálu ktorý je v podstate jeden veľký fanservice? A je aj to vlastne nakoniec problém? My Dress-Up Darling je seriál o ničom podstatnom a pritom to vôbec nevadí. Postavy nie sú nejako oslnivo komplikované alebo uveriteľné, ale pritom sú veľmi sympatické. O Marin sa hádam rozpisovať nemusím a Gojou je fajn tiež asi od 4tého dielu. Príbeh je obyčajný teenage romcom, ale opäť milo spravený. Nakoniec tu máme príjemný krátky seriál na zlepšenie nálady. Nie všetko musí byť politika a existencionalizmus. Seriál mi spravil radosť a odporúčam ho komukoľvek na nenáročné pozeranie. ()

Mancunian

My dress up darling se vlastně samo popsalo v jedné z epizod při popisu Slice-of-life: "Jedná se o typ anime, ve kterém se vlastně nikdy nic důležitého nestane, přesto máš ale hřejivý pocit, když to sleduješ." Přesně tak jsem se cítil. Epizody utíkaly, kresba byla hezká, postavy nebyly otravné a i když se vlastně nic důležitého nedělo, tak se i vyvíjely. Velmi odpočinkové dílo, u kterého se tak nějak těšíte na další díl, i když tam není žádný cliffhanger, díky kterému byste něco očekávali. ()

Kvidoland

Tohle je zrovna takové anime na pohodu - žádný Death Note, kde musíte overthinkovat, kdo co udělal, žádný extra dobrůžo na podobu Naruta, ani Hentai (i když někdy k tomu fakt nebylo daleko), prostě roztomilá, pohodová anime série. Marin se mi tam jako postava líbila (extrovertní, hodná, veselá a občas rajcující - mrk, mrk), do Goja jsem se dokázal vcítit celkem rychle, jelikož taky nemám extra dost přátel a jsem sociálně-asociální (škoda jen, že nevyrábím japonské panenky, to bych pak balil moje weeb spolužačky ze třídy), moc pěkné prostředí série (ohňostroje, příroda, velkoměsto...).  Za mě nemá chybu ;) ()

Modular

Jako fanoušek slice of life jsem od tohoto kousku toho moc nečekal. Přece jen, už jenom ta premisa zní velmi... zvláštně a čekal jsem tak trochu ečči anime. To jsem se ale překvapivě zmýlil. Ano, nachází se zde spousta velmi zvláštních anime momentů (především celý druhý díl nebo scéna v hotelu), ale ty rychle nahradí tuna různých otaku materiálů a znalostí od cosplayi. To by nebylo tak překvapivě, přece jen, o tom by to anime mělo být, ale u většiny slice of life bývá tento typ dějové linie uvrhán do pozadí, přičemž je vyzdvihován vztah hlavních postav. To se tu neděje. Skrze seriál poznáte, že autoři o cosplayi rozhodně něco ví a snaží se vás skrze jednoduchý slice of life poučit o všem možném i nemožném týkajícího se této problematiky. A to respektuji. Vztah hlavních postav a jejich vzájemný vývoj je zde dozajista znatelný, ale nejedná se o něco tlačeného na sílu, takže celý příběh nakonec zní docela nenuceně a s příjemným tempem. Takže abych to shrnul. Ano, jedná se o anime bez extrémně hluboké myšlenky, avšak i přes to je to dobrá podívána na jeden delší večer. 9/10. ()

Katakimiku

Jako celek je to hodně milé a příjemné anime, co nabízí poučné a zábavné okénko do světa cosplayování. Je doplněno i o pár romantických zápletek a celkově postavy jsou moc fajn. Marin je úžasná waifu o tom žádná. I Gojo (ne Satoru) je hodně fajn a se svou odhodlaností šít a uvěřitelnou povahou rozhodně nespadá do kategorie klasických nudných černovlasých anime protagonistů (kdo už viděl pár středoškolských shounenů pochopí). V neposlední řadě animace je moc hezká. Jediné co bych vytkla jsou ty občasné ecchi věci (které vůbec nebyly zapotřebí), ale tak já už viděla ledacos, takže tohle bylo ještě hodně, hodně dobře snesitelné. Všechny příběhové linky byly fajn a těším se co si pro nás seriál připraví dál v oznámeném pokračování. 7.2/10 ()

Puxina

Tenhle seriál jsem si moc užil. Taková krásná pohodovka bez velkých dramat se skvělými charaktery. Sice Gojo nemusel být tak extrémně stydlivý a mohli jsme se dočkat něčeho víc, ale i tak to bylo super zábavné. Marin je opravdu rozkošný charakter. Marin je víc než dokonalá přítelkyně, je to přímo anime femme fatale, vysněná holka, která je milá a kamarádská.  Doufám, že někdy vznikne pokračování. Rád bych se díval na vztahy ve škole a to kdy začnou být nejen kamarádi, ale i něco víc.  Jsem rád, že jsem tohle viděl a seriál mi vykouzlil úsměv na tváři. ()