V neděli vždycky prší

(festivalový názov)
  • Veľká Británia It Always Rains on Sunday

Rose se musí rozhodnout mezi závazky vůči svojí rodině a nevyřešenými city k bývalému milenci Tommymu, který se u ní schovává po útěku z vězení. (Netflix)

Hwaelos

Unylý, nezajímavý film, který byl právem zavát prachem a z něhož vyčnívá pouze poslední scéna s naháněčkou na vlakovém nádraží, jež je napínavě vystavěná a esenciálně noirová v práci se světlem a stínem, párou apod. ()

Fox85

Téměř celou dobu film nenabízí nic zajímavého, převratného nebo zapamatováníhodného. Trochu to vylepší napínavý závěr na vlakovém nádraží. ()

liquido26

Hlavní hrdinka ukryje ve svém domě, kde žije s manželem, synem a dvěma nevlastními dcerami, svého bývalého milence, který je na útěku z vězení. To je poměrně dobrý nápad, ale bohužel je tento hlavní příběh rozmělněn vedlejšími dějovými linkami popisujícími milostné trable obou dcer a to už tak záživné nebylo. Závěrečná noirová naháněčka se dost povedla. ()

horovska

Zajímavý pohled do možná tehdy "běžné" měšťácké domácnosti bylo asi tak jediné, co mne na tomto poněkud léty již vyčpělém snímku zaujalo. Ale dovedu si představit, že ve své době takovýto film musel být v dobrém smyslu slova zjevením především pro přiměřeně uvěřitelný průběh story i pro dvě hlavní postavy, trestance a jeho dávnou přítelkyni, které nejsou černé ani bílé ale sledujeme jejich vývoj a proměnu. ()