Tony (Franck Dubosc) je samotář. Je naprosto spokojený s tím, že se nikomu nemusí z ničeho zodpovídat, že se nemusí o nikoho starat a že ani od něj nikdo nic nechce. S nikým nežije, nepěstuje žádný kamaráčoft. To vše do chvíle, než ho složil infarkt. Tehdy se rozhodl, že navštíví lidi, které znal v minulosti a začal se svojí dávnou láskou. S ní samotnou ho sice dnes spojují jen dávné vzpomínky, ale jedině u ní získá odvahu objevit se také před jejich dcerou. Tu totiž neviděl celých dvacet let. Zatímco její matka se vrátila do Španělska, Maria (Louna Espinosa), která podědila její geny, vede taneční kurzy v Paříži. Tonymu lidé z jeho okolí, jež si nakonec pomalu připouští k tělu, radí, že v jeho případě bude lepší s dcerou se nejprve opatrně seznámit, než k ní přijít a rovnou jí sdělit, že on je otcem, který od nich odešel, když jí bylo šest měsíců. A tak se zapsal na její hodiny rumby. Bude ovšem tanec stačit k tomu, aby k sobě ti dva našli cestu? (chamonix)

BOURQUE

Len druhý režijný film Francka Dubosca, v ktorom jeden otec sa snaží nadviazať kontakt so svojou dcérou, ktorú ešte nikdy nevidel. „Núti“ ho k tomu aj fakt, že mal menší infarkt. Aby sa dostal do jej blízkosti, tak sa zapíše k nej na tanečné hodiny. __ Jednoduchá koncepcia s jednoduchými dialógmi a scénami (v niektorých bol trochu väčší priestor aj pre komediálne prvky). Škoda, že spoločný tanec na súťaži nevyšiel – ten záverečný na svadbe je dojímavý. Podobne ako poznámka o to, že čo vidí v zrkadlovke vodič školného autobusu. Osobné hodnotenie: 71% (***) ()

• Když prošla Louna Espinosa castingem na roli učitelky tance, stál před ní další velký úkol – naučit se vůbec tančit. To jí pod vedením Denitsy Ikonomové trvalo několik měsíců. (chamonix)