Hijori je nervózna zo stretnutia s jej novým otcom, a tak sa rozhodne navštíviť miesto, kde sa vždy cíti ako doma - k oceánu. Keď sa však objaví zvedavé dievča Koharu, Hijori sa rozhodne, že ju naučí loviť ryby, tak ako to robil jej otec pred jeho smrťou. Keď však Koharu prezradí, že sa v ten večer stretne aj so svojou novou rodinou, dievčatá prídu k prekvapivému zisteniu. Ich priateľstvo sa čoskoro dostane na úplne novú úroveň. (simon)

q66

Ten nejzákladnější kiraralike se všemi typickými negativy. Já sice slice of life rád, ale tohle je i pro mě často nuda, z části způsobená smrtelným 4-koma syndromem rozbíjejícím jakékoliv zdání struktury, což pak doráží ty vysvětlovací části, které by rozumné tempo zabily i kdyby tomu tak nebylo. Jinak je to celé prostě až moc jednoduché a generické, bez čehokoliv, co by tomu dodalo aspoň trochu šťávu. Pro podstatně lepší anime o rybaření není třeba ani chodit daleko - třeba před dvěma lety Houkago Teibou Nisshi. 5+/10 ()

Jeoffrey

Není to první anime o rybaření, které jsem viděl a rozhodně to není první anime o roztomilých dívenkách, které se zabývají nějakou činností, takže mám hodně s čím srovnávat. První díl mě moc nezaujal, i když jsem ve stylu seznámení Koharu a Hijori a jejich celkové charakteristice viděl jisté podobnosti s anime Yuru Camp, tak mě to tentokrát až tak neoslovilo. Navíc mi tam prostě neseděla celá ta rodinná zápletka (nevlastní sestry), kterou mám v tomhle stylu a podání, asi díky všem těm již viděným anime sériím, podvědomě spojenou s většinou ne zrovna kvalitními romantickými dramaty, nebo komediemi a beru jí v anime jako otřepané klišé. Naštěstí Slow Loop není o romantice a už vůbec ne drama, věnuje se budování ryzího sesterského vztahu, nechává roztomilé dívky dělat roztomilé věci a do toho diváka vzdělává na poli rybaření nebo vaření. Na jeden seriál si toho vzali autoři docela hodně a po pravdě se mi to tu trochu bije mezi sebou. Když už se dostávám na tu správnou odpočinkovou vlnu, tak dívky najednou začnou vysvětlovat, jak správně navázat vlasec a jsou opravdu hodně podrobné, takže musím přejít z klidného odpočinkového režimu na soustředění a když vše konečně vnímám a sleduji, abych se něčemu přiučil, tak začnou zase vařit a já jsem náladou najednou zase úplně jinde. Naštěstí pro mě všechno funguje tak jak má. Vaření vzbuzuje chuť k jídlu i inspiraci. Rybaření je názorné a poučné s tím, že dokáže zachytit většinu věcí, které na tom člověka můžou bavit. Interakce mezi dívkami je milá a někdy i zábavná. Rodinné vztahy se také budují pozvolna a sympaticky. No jo, ale pohromadě je to takové rozhárané a přechody od tématu k tématu, ač se snaží být co nejpřirozenější, v polovině případů pro mě moc nefungují. A tak si říkám, jestli toho není na jeden seriál (a na každou jednotlivou epizodu) moc a nemůžu si vybrat, na co se chtěli tvůrci primárně zaměřit a co je hlavní myšlenkou celého seriálu, kterou bych si z něj měl odnést. Když si vezmu třeba ten již zmíněný Yuru Camp, tam je nejdůležitější ten pocit z kempování, co všechno se dá během něj zažít. Ano, taky mi tam dávají spoustu rad a ukazují co a jak, ale hlavní, co tam vidíte jsou dojmy, zážitky a atmosféra, a tak za chvíli přesně víte na jakou notu se máte naladit a ta jednolitá příjemná vlna se udrží celý díl, celou sérii. I takové Hókago Teibó Nišši, které je taky o rybaření, pro mě bylo mnohem čitelnější, a nakonec i o trochu příjemnější a zábavnější podívanou. Na druhou stranu u Slow Loop je mnohem víc rybářských faktů a častěji se tu vaří... Ale to možná bude pro mě ten problém, já asi preferuji to, když mi seriál víc prodává zážitky než vědomosti a má jedno jasné hlavní téma, kolem kterého pak buduje to ostatní. Ale i tak to byl příjemný seriál, dívčiny byly fajn, animačně i hudebně se mi to líbilo. A tak i když v něčem ohledně seriálu pořád trochu tápu a říkám si, kolik mi po něm za pár měsíců zůstane v hlavě, jedním jsem si úplně jistý, a to je výsledné hodnocení vyjadřující, jak jsem si to celé užil – 6,6/10. () (menej) (viac)