Orient

Psal se rok 1568 a feudální země Hinomoto vzkvétala i přes války mezi zdejšími samuraji. Byl to však rok, kdy z nebes sestoupili strašliví démoni a začali si podmaňovat zem i všechny její obyvatele. Jediní, kdo jim stál v cestě, byli právě hrdinní samurajové, ovšem ani oni nakonec neměli šanci, a tak se svět změnil. Démoni ovládli vše a lidé je ve strachu začali oslavovat a uctívat. Bylo to někdy v té době, kdy si dva mladíci slíbili, že až vyrostou, tak se stanou samuraji a společně vyženou všechny démony ze země. Ovšem od toho dne uplynulo již pět let.
Mladík Musaši se začal připravovat na práci horníka s tím, že jednou bude sloužit svým novým pánům. Potají však stále se svým mohutným krumpáčem trénoval, protože ho jeho sen z mládí neopustil, i když zatím nenašel dostatek odvahy se utlačovatelům vzepřít. Druhý chlapec Kodžiró žil celou dobu v opovržení ostatními, protože byl synem samuraje, které zdejší společnost díky propagandě démonů nenávidí. Kodžiró si myslel, že se Musaši jejich společného slibu dávno zřekl, ovšem jednoho dne se dozví, jak krutě se zmýlil. A tak se oba chlapci vydávají na cestu plnou dobrodružství a zabíjení démonů ve snaze očistit pověst samurajů v očích ostatních. (Jeoffrey)

Jeoffrey

Tím hlavním, co mě k seriálu přivedlo, byla Šinobu Ótaka, jejíž předchozí série Magi mě docela dost bavila. Ovšem ze začátku jsem byl spíš zklamaný, prostředí mě moc nelákalo a samotní Oni mi přišli mnohé, ale rozhodně ne děsiví. Po pravdě ti úplně první Oni byli doslova marní, a tak mi tam chyběla jakákoli zajímavá a napínavá atmosféra. Také jsem postrádal nějaké kouzlo, nebo tajemství, prostě něco, co by mě u seriálu opravdu drželo, plus úvodní lokace byli doslova prázdné a ničím zajímavé. No a ani akční scény a souboje nebyli nijak oslnivé… Zkrátka celé to podle mě začalo neslavně. V jednu chvíli jsem zvažoval i drop, ale nakonec mě udrželi hlavní hrdinové, na které jsem si pomalu zvykal a kteří mi teď na konci první řady přijdou sympatičtí. Mezi ústřední trojicí funguje chemie, a navíc mi seriál dokázal obstojně prezentovat jejich starosti, problémy a prvotní zkoušky, takže mi na nich pozvolna začalo záležet. I samotný příběh se začal hodně zlepšovat, nejdřív sice jen působil jako klasické vytváření party a občas nějaký ten střet s Oni, ale časem to bylo o hledání sebe sama, do všeho se zamíchala další a mnohem zajímavější strana a autoři neustále naznačují, že je tu skrytá nějaký ta záhadná historie, mnohá zatím nevyzrazená tajemství na pozadí, a tak to očekávané kouzlo prostě s pár posledními díly opravdu přišlo a můj zájem o další pokračování v létě 2022 je rázem na světě. A tak se ze seriálu, který mě příliš nebavil, stalo něco, u čeho jsem zvědavý, co bude dál, ale nejde jen tak zapomenout na ten pro mě mdlý a ne moc dobrý start a proto první část (díly 1-12) dostane jen 6/10. EDIT 26.9.2022 – Part 2 (díly 13-24). Z druhé části jsem měl podobný dojem, jako z té první, tedy první polovina nebyla nic moc, ale finále už bylo poměrně slušné, ale opět to na mě jako celek působilo jen jako takový lehce nadprůměrný šónen. Na jednu stranu se mi líbila zdejší akce, na druhou stranu jsem z ní ale měl občas dojem, že si autoři řekli, že je potřeba tam dát co nejvíc barviček, a ono to bude stačit... To samé vývoj hlavní postavy, ze začátku totální trouba, který teprve po několika dílech zjistí, že by asi bylo fajn se naučit jména lidí ve svém týmu (a seriál z toho udělá strašně důležitou věc, která všechno změní, přitom je to v rámci slušnosti a logického uvažování základ, ale tak budiž) a v druhé půlce pak docela sympatický klučina, který celkem obstojně zvládne i nějakou tu romanci. Další dvě hlavní postavy většinu dílů absentují, a tak si musím vystačit jen s Musašim, což ale není za mě moc dobře, protože i když si tu dělá vazby s dalšími novými charaktery, což působí jako kdybychom jeli znovu od začátku, tak ta interakce mezi ústřední trojicí, kterou jsem měl v první polovině tak rád, mi tu prostě chybí. K tomu všemu seriál ještě víc apeluje na sílu kolektivu, přátelství a lásky, asi proto, že kdyby tam tato témata nebyla, tak je to jen prázdný akční šónen o ničem a občas to funguje, ale někdy to působí spíš jak ohrané ne moc dobře zpracované klišé. Souboje nevypadají úplně špatně, příběh má pořád pár zajímavých aspektů a tajemství, kvůli který se nejspíš podívám i na další sérii, pokud tedy vyjde, ale nějak mi tam celkově chybí napětí, které by z toho všeho dělalo pro mě něco víc než jen lehce nadprůměrnou show. 6/10 () (menej) (viac)

Galéria (1 146)

• Vysílání této epizody bylo v Japonsku odloženo o týden v důsledku ničivého zemětřesení z 16. 3. 2022. Epizoda však vyšla na streamovací službě Crunchyroll, kde byla k dispozici necelé dvě hodiny, než ji i tato služba stáhla s tím, že ji znovu zpřístupní až za týden. To však úplně stačilo k tomu, aby se pirátské kopie dílu rozšířili po internetu. (Jeoffrey)