Po strašné nehodě byla Keina Kagami upoutána na nemocniční lůžko a žila pouze za pomoci přístrojů. V rámci nějakého toho zpestření jejího současného mizerného života byla tato mladá žena občas personálem nemocnice připojená do své oblíbené VRMMORPG hry „World of Leadale“. Jednoho dne, když byla zrovna připojená k serveru hry, došlo k výpadku proudu a nemocniční přístroje se vyply... Když se Keina znovu probudila, tak se najednou mohla opět hýbat a vše kolem jí přišlo tak jiné, ovšem zvláštně povědomé. Její mysl byla totiž přenesena do hry do těla jejího avatara. Ovšem není to ta verze světa Leadale, ve které Keina strávila tolik dní a hodin, mnohé se tu změnilo. Uteklo totiž celých 200 let a nic není takové, jak si to pamatuje. Z mnohých skutků velkých hrdinů se staly legendy nebo jen hospodské povídačky, mapa světa se proměnila k nepoznání, dokonce i peníze mají jinou hodnotu. Zkrátka je na čase, aby mocná elfská čarodějka Cayna odhalila, co vše nového na ní v tomto známém světě čeká, aby zjistila, zda zde kromě ní zůstali i nějací jiní hráči a poprala se s nečekanými výsledky svých dávných rozhodnutí a následky svých mnohých velkých činů. (Jeoffrey)

Elerrina

Další potvrzení toho, že kvalita a sledovatelnost isekai žánru přímo závisí na tom, jak zajímavé postavy se do tohoto (v podstatě pořád stejného) vzorce podaří obsadit. Pokud tu tedy máme hlavní hrdinku, která se po pár příhodách jeví jako přelevlovaná, emocionálně nedozrálá a sebestředná kráva, která občas někoho zachrání, občas zabije, občas se zlomyslným potěšením pouští hrůzu na svoji NPC rodinu a jinak vlastně moc neví co dělat, tak to nemůže zachránit ani zajímavá, byť lehce zmatená zápletka o návratu do herního světa po 200 letech. Drop po 6. epizodě. ()

Ingtar2

Ani som nepozeral trailery, a vlastne si ani nespomínam, ako som tento seriál našiel. Anyway, keď som ho našiel, ani som netušil, ako veľmi je jeho hlavná téma rozšírená medzi japonskou anime/manga tvorcovskou komunitou. Týmto teda chcem povedať, že som nemal žiadne očakávania, a že v podstate ani neodchádzam veľmi sklamaný. Áno, za to občasné 3D šantenie na koňoch a kamennej tvári na veži dúfam, že animátor v noci kopne malíčkom na nohe do tej najťažšej skrine akú má doma. A za niektoré vtipy si tvorcovia tiež ocenenie za dialógy tiež zrovna neodnesú. AVŠAK že by to pôsobilo až tak strašne rušivo povedať nemôžem. Skôr ma mrzí menšia absencia uceleného príbehu a viacnásobného použitia postáv, čo sa síce ku koncu zlepší, ale aj tak to nestačí. Darmo, Ceez nie je Robert Jordan. Pochváliť ale môžem aspoň veľmi cute vílu, dobré fantasy mená a fakt, že Cayna má pekné oči (lol). Celkom ma tiež tešilo, že niektorým vetám som rozumel, čiže učenie japončiny sa začína konečne vyplácať (heh). Tl;dr: celkom zábavná oddychovka, ktorá pobaví, ale zároveň je skôr nanešťastie rozprávkoidného charakteru. Ideálne by bolo ak by tvorcovia zapracovali na bojoch, vtipoch a príbehu. 50%, 2*. PS: netuším, čo je VRMMORPG, znie to ako celkom vulgárna nadávka. ()

gumbo

Takové pohodové až sluníčkové isekai s totálně OP hlavní hrdinkou, která si to vlastně strašně užívá. Taková ta radost ze života z toho přímo sálá. To je asi to nejhlavnější co to přináší, jelikož tím jak moc OP je, tak tu vlastně nikdy nemáme žádný pocit nebezpečí. A tak vše okolo je zredukované jen na nevěřícné výrazy okolí, když vidí sílu hlavní postavy a pak na interakce s její velmi rozvětvenou rodinou a přáteli. Ale proč ne, jednou za čas neškodí trochu vypnou a jen si užít pohodu. Dalo by se to i překřtít na OP si užívá zasloužený důchod. 65% ()

Jeoffrey

Začnu asi tím, jaká byla moje očekávání. Podle traileru to vypadalo na vtipnou a milou podívanou se sympatickou hlavní hrdinkou a dle nespočtu pěkných plakátů se dalo čekat, že se bude hodně cestovat a že objevíme mnohé krásy tohoto fantasy světa. A výsledek sice splňuje tato očekávání, jenže ke každému bodu dokážu najít minimálně jedno obrovské ale... Co se týká humoru, tak na jeden dobrý vtip připadají v průměru přesně dva vtipy dětinské a dva pitomé, což v praxi znamená, že když máte štěstí, tak se jednou za díl zasmějete, ale i dvakrát ušklíbnete a dvakrát zvednete nevěřícně obočí, takže u mě je to celé jako komedie spíš neuspokojivé. I milé okamžiky se tu najdou, ale není jich příliš, s tím že pro mě asi nejlépe fungoval úvod a konec série, ovšem během prostřední části bylo hned několik dílu, kdy jsem vycházel emocionálně naprázdno – prostě celková atmosféra na mě až příliš často skoro vůbec nefungovala. Co se sympatické hlavní hrdinky týká, tak má své momenty, kdy jsem jí dokázal fandit a mít jí rád, ale má i stejný počet okamžiků, kdy se chová pro mě divně (přecitlivěle, cholericky), a i když je mi jasné, že tohle bylo hnacím motorem pro mnohé rádoby vtipné chvilky, většinou to byly přesně ty momenty, kdy humor absolutně nefungoval a celé to bylo jen pitomé. Co se týká ostatních charakterů, měl jsem tu pár favoritů, ale počet těch, kteří mě vůbec nezaujali, byl tak dvakrát větší. No a pak tu máme to cestování. Cesty tam a zase zpátky, které působí spíš zbytečně, často jim chybí nějaká hloubka, zajímavá nebo alespoň tajemná zápletka, prostě mi připadali skoro o ničem. On i ten příběh není kdo ví jak zajímavý, opět je někdy spíš hloupý s divnými zvraty a ani mi nedokáže prodat svá tajemství, třeba kolem jiných bývalých hráčů, nebo zdejšího světa a ještě dnes mi vrtá hlavou, jestli existuje nějaká RPG hra, kde by byl jako meta boss obrovský tučňák… Animace se mi líbila, vše bylo pěkné a barevné, dokonce i při používaní CGI se někdo hodně snažil a tak i to vypadalo docela dobře, ale bohužel je zase škoda, že mi příběh nedokázal dostatečně prodat jednotlivé lokace a tak na mě nedýchlo žádné kouzlo v momentě, kdy se hrdinka vydala do nějakého nového místa. Jediné, s čím jsem naprosto spokojený, byla hudba, pomáhala atmosféře, co se dalo. Zkrátka když si to celé shrnu, dát Lendale nadprůměrné hodnocení jednoduše nedokážu, protože jako dobrodružná fantasy se silnou hrdinkou to na mě dojem neudělalo a ohledně druhého hlavního tématu – objevování a budování rodiny, mi celý seriál přišel méně zábavný a emocionálně slabší, než třeba takové I've Been Killing Slimes for 300 Years and Maxed out My Level. Za mě maximálně 5/10. ()