Vraždy v Midsomeri - Season 5 (2002) (séria)

Zvoní ti umíráček (S05E03)

(epizóda)
  • Veľká Británia Ring Out Your Dead

V městečku Midsomer se u kostela sv. Kateřiny schází družstvo místních zvoníků pod vedením Petera Fogdena, pomocníka na policejní stanici a vášnivého sázkaře. Chystá se totiž tradiční soutěž zvoníků a Peter je pevně odhodlán ji vyhrát. Přijíždí inspektor Tom Barnaby, aby vyzvedl svou ženu, která se učí v místním kostele snímat reliéfy. Zvoníci přicházejí na svou obvyklou zkoušku, ale jeden z nich, Greg, jenž se nepohodl kvůli svým avantýrám s manželkou, chybí. Po chvíli začne shora kapat krev a mezi zvony je nalezen Greg, na prsou má připevněný papírek s nápisem „Zvon vyzvání". Marcus Steadman prozradí, že Greg dostal večer před vraždou dopis, v němž ho pisatelka zvala na milostnou schůzku ve zvonici... (TV Prima)

Grogan

Zajímavý díl, který je místy laděný do komediálna, když se nad tím ale člověk zamyslí, tak tam toho k zasmání moc není. Celá tajemná legenda o zabití faráře zní jako manévr na odvrácení pozornosti nebo něco symbolického, podezřelých je hodně a nakonec se nám odhalí jedna šílená postava, která tentokrát zabíjí lidi, kteří se absolutně ničím neprovinili (až na to, že se z nich stali zvoníci). Trochu mi tu nehraje, že evidentně šílená postava se chová v průběhu dílu racionálně a taky by mě zajímalo, proč svou "pomstu" spustila až teď, to nikdy dříve v Midsomeru Mellow zvoníci nebyli? Jinak ale pěkný, místy i dost atmosférický díl, jen mi tam nesedělo Troyovo flirtování s tou neatraktivní ženštinou. ()

Jezinka.Jezinka

Díl o zvonících jsem viděla několikrát a pokaždé mě potěší poeticka bizarnost soutěže zvoníků. Když jsou i lidé, kteří soutěží v tom, kolik potravy pohltí naráz, nebo kolik nejpálivějšich papriček snědí, bizarnost soutěže zvoníků bledne. ()

vecnaAmbra

Troyovi sa zapaľujú lýtka a Barnaby má ako vždy správnu dávku irónie, dej bol super, ale musím povedať že páchateľov motív ma v konečnom dôsledku moc nenadchol a jeho správanie koncom epizódy bolo maximálne hlúpe vzhľadom na to, že predtým sa správal tak opatrne. Pri vraždách v Midsomeri mi je niekedy niektorej postavy fakt ľúto, ako napríklad tu toho astmatika. Musím si pripomínať že veď je to len herec, ale hrajú to teda fakt dobre. ()

killberrybil

Tento díl jsem viděl mockrát. Koukával jsem na vraždy v Midsomeru o prázdninách s tetou a vždy to vyšlo na tento. Až teď jsem k němu ale začal být trochu kritičřější. Díl je zábavný, ale zápletka hloupá. Proč teď? Proč oni? Proč v tomto pořadí? A co alibi? Ale vzpomínky jsou vzpomínky. ()