Kendža no deši o nanoru kendža

• Japonsko 賢者の弟子を名乗る賢者 (viac)

Čarodějové to ve VRMMORPG hře „Arch Earth Online“ nikdy neměli jednoduché. Hráči, kteří hráli za mocné válečníky, se na ně v bojích zaměřovali, a tak jich během velkých válek vždy mnoho padlo. Proto se mágové rozhodli, že si pro sebe založí své vlastní království, které ochraňují ti nejlepší hráči známí jako Devítka moudrých. Nejmocnější z nich byl mladík Sakimori Kagami, který zde hrál jako velký mág Dunbalf, nápadně se podobající jistému čaroději z velmi známé filmové trilogie o prstenu. Ovšem jednoho dne tento velký mág záhadně zmizel a magické království tak stálo před obrovskou krizí.
O nějaký čas později se na opuštěné louce probouzí mladé a roztomilé děvče jménem Mira, které přichází do království mágů a velmi brzy vzbudí rozruch svými schopnostmi, které se nápadně podobají těm, kterými vládl Dunbalf. Dívka o sobě navíc tvrdí, že je čarodějovou učednicí.
Když se totiž Kagami jednoho večera nudil, tak se rozhodl pro legraci použít tajemný předmět, který měl jeho avatara dočasně proměnit v ideální ženskou verzi jeho postavy a tohle je výsledek. Tak zde máme dívku, v jejímž těle je starý čaroděj, na kterého si ale vlastně hraje mladý chlapec. Aby toho nebylo málo, tak je zde ještě jedna další věc zatraceně špatně, když totiž usnete v Arch Earth Online, tak by vás to mělo automaticky odhlásit, ovšem to se Kagamimu nestalo. Dokonce i ten okolní svět je najednou podstatně reálnější, tohle asi nebude ten slibovaný nejnovější update… (Jeoffrey)

Jeoffrey

Tak tohle nebyla moc dobrá podívaná. Animačně je to místy docela slušné fiasko a ten kdo měl na starosti design CG monster se dle mého zrovna moc nesnažil. Výsledkem jsou tak nehezké, neživé, divně se pohybující a uměle vypadající potvory s minimem prokreslení, na které se vážně nedá moc koukat, natož aby ve mně vzbuzovali třeba strach. Není to úplně špatné CGI, jen prostě působí strašně odfláknutě. Další, co mě tu docela štve, je že se v obsahu k seriálu vypisuji o tom, jak je v těle hlavní hrdinky uvězněný starý kouzelník, na kterého si ve hře hrál mladý klučina a ono je to úplně zbytečné, protože v rámci příběhu se tohle nijak povedeně nebo zábavně neprojeví. Většina postav tu nedělá žádné extra zajímavé věci, jen prostě dál hrají svoje role, které měli ve hře a do toho jakože vyšetřují, co se to vlastně stalo, s tím že do nějaké té větší investigace se pustili teprve tehdy, až když se bílý čaroděj vrátil mezi živé a karta se obrací (prostě to vypadá, že moudrý král Solomon dělal 30 let úplný kulový). Navíc celé prozkoumávání a šetření toho, co se kolem děje, funguje stejně pitomě jako třeba v Leandale, takže se jen chodí tam a zase zpátky a snažíme se vyvolat dojem, že v těch cestách o něco jde a že se něco důležitého během nich stane, ale díky mizerné práci s příběhem a atmosférou to celé působí jen jako vedlejšáky ve stylu „jdi támhle a přines tohle“. A stejně nudně, jako prožíváte zmíněné questy ve hrách, působí i cestování Miry. Kdyby to aspoň bylo vtipné, ale humor tady prakticky vůbec nefunguje a některé situace (třeba neustále oblékání hlavní hrdinky do nových uhozených kostýmů od jejího kamaráda Solomona, nebo neustále dotírání roztoužené Fricky na hlavní hrdinku) vypadají spíš až trapně. K tomu závěrečný díl s velkou bitvou (která přišla úplně odnikud, ale tak jsme přeci ve hře, tak co bych chtěl), která měla napětí rovné nule a souboje, které působily opět strašně staticky, utahaně a lacině a asi jediný, kdo se tu trochu snažil, byl kreslíř, co tomu dával nějaké ty barvičky. Takže tu máme seriál, který pro mě nefunguje skoro v ničem, působí dojmem, že se nikdo moc nesnažil, a tak se není čemu divit, že ani já ze sebe víc jak 3,5/10 nedostanu. ()

gumbo

evidentně zaměřené na trochu mladší publikum, což potvrzuje že první a poslední věta hlavní postavy jsou "I´m cute" a nejčastější problém, který řeší, je kam jít na záchod. 🤦‍♂️| Je to dalo by se říci takový klasický tuctový isekai, kdy MCH je hodně OP, cestuje světem a řeší questy. Tím že je summoner tak nepotřebuje partu nebo harém, jelikož si vždy dokáže někoho/něco vyvolat. | Co se týče příběhu, tak tu vlastně máme jen neustále cestování z místa na místo a potkávání nových vedlejší postav a představování dalších "králíků která má hrdina schované v klobouku". Proč se co ve světě děje se do konce nedozvíme a bohužel ani nánaky, které by nás alespoň nějak navnadili.  | Technické zpracování je průměr s jednou výjimkou a to CGI monstra, která jsou tragická, ale ještě se to nějak povedlo tvůrcům zachránit, že to tak nebije do očí a dá se to alespoň přetrpět | Celkově je to čistý průměr, který neurazí ani nijak nenadchne. Uvidíme jestli to bude mít pokračování, potenciál tam nějaký vidím. Danblf musí na záchod. 60% ()