Kaidžin kaihacubu no Kuroicu-san

• Japonsko 怪人開発部の黒井津さん (viac)

Agastia je mocná zlá organizace, která usiluje o světovou nadvládu a snaží se na mnoha místech na zemi porazit lokální hrdiny a strážce pořádku. Její sídlo je skryto v útrobách jedné na první pohled obyčejné firemní budovy a jedním z nejdůležitějších oddělení je to zabývající se výrobou nových monster. A právě zde pracuje Tóka Kuroicu, mladá žena, která monstra a jejich výrobu opravdu zbožňuje. Nemá to však jednoduché, protože její kolega doktor Sadamaki až příliš často vše vymýšlí na poslední chvíli a jejich hlavní vůdkyně je až nezdravě posedlá roztomilými věcmi a ráda do všeho zasahuje. Navíc je Agastia přísný korporát, a proto musí Tóka při výrobě monster hlídat rozpočet, provádět prezentace před kompletním vedením, a to s neblahou vidinou, že pokud se děsivým šéfům znelíbí, pak sebrané odměny nebo snížení platu budou vlastně možná tou lepší variantou… (Jeoffrey)

Jeoffrey

O super sentai sériích vím velký koluvý a v minulosti jsem narazil tak akorát na Strážce Vesmíru (kteří ani nejsou ryze japonští) a s těmi jsem taky po čase praštil, protože mě přestali bavit, takže moje očekávání od této série nebyla nijak vysoká a v prvních pár dílech jsem se i trošku ztrácel. Ovšem seriál si mě získal svým humorem, vtipnými paralelami na přísné korporátní prostředí, zajímavými a sympatickými charaktery a vůbec celkovým příjemným laděním. Postupně jsem si vše začal opravdu užívat, našel si tu hodně oblíbenců (Megistus, Wolf, Cannon, Mizuki…) a bavil se nečekanými, povedenými a originálními nápady, které dokázali autoři během příběhu vymyslet. K super sentai sériím mě to asi nepřivede, ale musím uznat, že třeba poslední díl a pár dalších momentů bylo vlastně i docela cool a možná teď tak trošku pobírám, co Japonci na těch svých barevných hrdinech v elasťácích vlastně vidí. Takže jsem rád, že jsem dal seriálu šanci, i když by měl jít naprosto mimo mě a jsem překvapený, jak jsem si ho nakonec užil. 7/10 ()

q66

Je to ultra-levné (zvlášť ke konci se produkce dost rozpadá a má potíže to celé držet pohromadě) a dost nekonzistentní, ale taky to má svoje kouzlo, většinu času funkční humor, občas překvapivou dávku hloubky, sympatické charaktery, dokonce i pořádný ending, a ze všeho nejdůležitěji srdce na správném místě... takže ve výsledku jsem se bavil dost, i když se to na výsledném skóre úplně nereflektuje - tohle je těch úplně nejsilnějších možných 6++++++/10. ()

• Seriál je poctou a trochu i parodií mnohým japonským Sentai sériím (hrané seriály se skupinou hrdinů v různě barevných oblečcích s barevnými vizuálními efekty, zaměřené hlavně na děti). Proto je také v každém dílu v roli vypravěče pokaždé jiný herec známý právě z některé takovéto Sentai série. (Jeoffrey)