Dr. Stefan Frank

• Česko Dr. Stefan Frank (viac)
Nemecko, 1995, 104x45 min

Sigmar Solbach, Hans Caninenberg, Cecilia Kunz, Marion Mitterhammer, Andreas Elsholz, Sabine Petzl, Hans Kraus, Lisa Kreuzer, Ursela Monn, Nina Petri (viac)

Populárny seriál zachytáva nielen profesionálnu pracovnú sféru sympatického gynekológa, ale nazerá aj do jeho súkromného sveta. Ten je rovnako vzrušujúci ako jeho lekárska prax.
Ako diváci do jeho života vstupujeme vo chvíli, keď sa zronený smrťou manželky Very rozhodne vykonať radikálny rez. Aby unikol trýznivým spomienkam na všetko, čo mu pripomína milovanú bytosť, Dr. Stefan Frank opúšťa berlínsku kliniku, kde si po dlhoročnom pôsobení vybudoval pozíciu uznávaného odborníka a významného špecialistu, a ujme sa vedenia súkromnej ambulancie svojho chorého otca Eberharda Franka (HANS CANINENBERG), ktorú vykonáva v rodnom dome v Mníchove.
Sympatický gynekológ si v mieste svojho nového pôsobiska získava obľubu nielen ako šikovný lekár, ale aj ako zaujímavý muž a atraktívny vdovec.
Nezabúda však ani na svoju prax gynekológa chirurga. Operuje na klinike v Dachau, ktorá patrí jeho priateľovi z mladosti a spolužiakovi zo školských lavíc Dr. Waldnerovi. Aj v celkom novom prostredí si vďaka vysokej profesionalite a hlboko ľudskému prístupu k pacientkam a ich príbuzným rýchlo získa širokú klientelu, ktorá sa ešte prudšie rozrastie vo chvíli, keď sa rozchýri, že tento atraktívny muž nie je zadaný...
O príťažlivého a solventného vdovca je obrovský záujem. Do Stefanovho života opäť vstupujú ženy bývalá milenka Irene Kaldenbachová (CLAUDIA WENZELOVÁ), ktorá sa medzitým stal šéfkou správy na klinike Dr. Waldnera, ale aj veterinárka Dr. Susanne Bergerová (DANIELA STREITZELOVÁ), s ktorou sa zoznámi za nie práve najšťastnejších okolností pri automobilovej nehode.
Po príchode na nové pôsobisko sa musí Dr. Stefan Frank vysporiadať s dôležitou úlohou. Je to vlastne dôverný rozhovor s pani Marthou Brunnackerovou, jeho starou známou pani domácou. Tá totiž zvykne veľmi dôrazne vystupovať proti akýmkoľvek zmenám na klinike. Keď sa otec Eberhard vrátil z liečebného pobytu v kúpeľoch, zapojí sa aj on do všedného života miestnej lekárskej praxe. (TV JOJ)

monolog

Stefan Frank je původně veleúspěšný neměcký seriál románových sešitů, které u nás vydává nakladatelství MoBa (dál třeba westerny GF Unger, horrory John Sinclair, Courts-Mahlerka, Vampýra, Dinoland atp). A převedení do seriálu se povedlo nadmíru dobře. Pravda, s Pohotovostí nebo jinými seriály z lékařského prostředí se to nedá srovnávat, ale i tak se člověk pobaví. Je to něco ve stylu Herriotova Když se zvěrolékař ožení. Samozřejmě pozdější série už jsou příliš natahovaný, zápletky jsou neuměle umělý, postavy se chovají dost často nelogicky a hloupě, jen aby měli o čem točit, příběh prostě dost vaří z vody. Ale první tři jsou opravdu dobré a i když se tam občas taky nevyhnuli mučení diváka trapárnama, nedá se to například se Sestrou Stefanii srovnat a ostatně ani s tuzemskou novodobou seriálovou produkcí. Navíc, představitel Franka (Sigmar Solbach) je docela charismatickej a hlavní záporák doktor Roehrs (Siemen Rühaak) má přesně tu slizkost a eleganci podvodníka, co by měl každý správný zločinec mít. ()

Melies

3 / 10 Typický nemecký seriál, ktorý určite neohúri originalitou námetu, či zápletiek, a koniec koncov ani svojim výsledným prevedením, no na druhej strane, v svete plnom násilia, drog, vojen a politikov je celkom príjemné nahliadnuť aj do zákulisia šťastného života. Netvrdím, že takto to v skutočnosti niekde funguje, ale každý z nás sa niekedy musí vedieť odpútať od reality a preniesť sa do sveta, kde dobro vždy zvíťazí, spravodlivosť a čestnosť poráža chamtivosť a zlobu a o vaše zdravie sa stará sám Dr. Stefan Frank. A taký svet tu uvidíte v plnej paráde. ()

Necrotongue odpad!

Po tom,co jsem viděl dva díly tohoto seriálu,jsem zjistil,že mi lobotomie nepřipadá až tak hrozná.Němci umí natočit kvalitní film,ale nesmí být romantický,seriálové tvorby by se raději měli vzdát úplně.Tohle "dílo" je jasná katastrofa,k hereckým výkonům v něm prakticky nedochází,herci oddeklamují naučený text,aniž by změnily výraz v obličeji,nebo nasadí výraz tak přehnaný,že se jejich projev dá označit jen jako absurdní.Scénář je příšerný,děj je krajně předvídatelný a dialogy zoufalé. ()

Huguette

No jo, umělecky je to asi strašný, uznávám, ale musím se přiznat, že jsem na něj poctivě koukala, protože atraktivní Claudii Wenzel namluvila paní Zuzana Slavíková, mezi jejíž věrné fanoušky se počítám a Siemen Rühaak byl sexyyyyy. Takže tak nějak osobně dám 2*, které neberte moc vážně. Objektivně by to bylo asi míň. ()