Akebi Komiči žije na venkově, ovšem díky tomu, že byla přijata na prestižní dívčí střední školu Róbai Academy, se její život v nejbližší době dost podstatně změní. Komiči tak sní o tom, že si bude moct konečně obléct vysněnou námořnickou uniformu, která je na zdejší škole povinným úborem, a také o tom, že si zde udělá mnoho nových kamarádek. Uniformu jí ušila maminka a vypadá opravdu nádherně, ovšem už během prvního dne je všechno špatně. Ostatní dívky totiž mají na sobě černé sako, evidentně škola zavedla nový dress code a Komiči tuhle informaci nedostala. Naštěstí má paní ředitelka pro dívku pochopení, sama také zažila, jaké to je, když vám maminka ušije vaší první školní uniformu, a tak dívce povolí nosit námořnickou uniformu během celého roku. Komiči si však není jistá, jestli stojí o pozornost, kterou tím na sebe upoutá, a zda to negativně neovlivní její snahu o to, získat nové kamarádky… (Jeoffrey)

Jeoffrey

Jsem pěkně naštvaný! Akebi’s Sailor Uniform mohlo pro mě být tím nejlepším novým anime zimní sezóny a dostat 5* hodnocení, kdyby si celou dobu udrželo hloubku a sílu posledních dvou dílů. Vždyť po stránce animace a hudby tady prostě nebylo za mě asi nic příjemnějšího, některé záběry jsou ryzí nádhera! Dokonce i příběh má své nesporné kouzlo, celková myšlenka o hledání kamarádek je taky sympaticky podaná, atmosféra tu je, zábava tu je, emoce… Bohužel opravdu výborně, skoro až dokonale, pro mě fungovali jen ty poslední dva díly, kdy mě dokázal seriál naplno dostat. Zbytek měl slabší chvilky, některé situace pro mě vyznívali hodně zvláštně a v rámci celkového rázu anime i trochu nepatřičně, nebo spíš jinak, než bych si já ideálně představoval. I tak Akebi’s Sailor Uniform mohlo dostat aspoň silné 4*, takových 8/10 a hřát se v mé pomyslné kategorii „líbí se“ už od prvního dílu, kdyby si tu však někdo z autorů (a nejspíš je to samotný pan Hiro) nerealizoval všechny své podivné fetiše! Máme tady evidentně co dočinění s někým, kdo je nezdravě fascinován ženskýma nohama. Takový ten pán, co od streamerek na OnlyFans loudí fotky jejich nahých chodidel… Nebo alespoň až tak obsedantní mi to přišlo, když jsem dostával záběry na ženská chodidla každý díl minimálně 2x, a dokonce byli i součástí openingu. Dobře, chápu že fan servis pro horňáky máme dneska v každém druhém anime a asi bych měl být rád, že se konečně dostalo i na ty, co mají rádi ženy spíš od pasu dolů, ale sakra dejte to aspoň do něčeho, kde to bude mít nějaký smysl a ne sem! To se snažíte o příjemnou atmosféru, dáváte do každého druhého záběru nádherně vybarvenou scénu, která působí krásně a procítěně a zároveň to sem tam proložíte ženskými chodidly (případně jiným divným detailem ženského těla, jako třeba rty atp.), protože vám to přijde jako dokonalé splynutí… Ale pro ty, co vaše obsese nesdílí, to bude rušivé, jako kdybyste tam cpali jakýkoli jiný fan servis, protože do takhle příjemně laděného seriálu se podobné random záběry bez kontextu prostě nehodí. A co ta scéna s nůžkami na nehty v první epizodě? OK, možná že každý třeba někdy tohle v soukromí vyzkoušel, ale dát mi to do seriálu a do prvního dílu? Něčí divné choutky mi zruinovali skvělé anime a já proto sáhodlouze a často přemýšlel, na co tady vlastně koukám a o čem to tedy celé jako je... Teprve poslední dva díly mě přesvědčili, že si Akebi zaslouží alespoň 7/10 a zároveň mě ještě víc naštvaly tím, že mi ukázaly, jak skvělé to celé mohlo klidně být. ()

Kaqes88

Pre mňa najväčšie prekvapenie tejto sezóny. Nádherná animácia, skvelý opening (ktorý už mám v play liste) a podvedomý úsmev na tvári pri sledovaní každej epizódy. Možno som bol v správnej nálade, ale nevidím dôvod strhnúť ani jednu hviezdičku. ()

Katakimiku

Velmi příjemné a zároveň moc hezky animované slice of life, o mladé holčině, která si hledá kamarádky. V jednoduchosti je ovšem krása a na rozdíl od mnoha anime se středoškolským prostředím se stihli věnovat opravdu každé spolužačce naší Akebi (včetně jí samotné) představit nám jejich zájmy a charaktery. Když pomineme některé trochu...hm...zvláštní věci (ano, myslím ty záběry na nohy) jedná se o super odpočinkovou záležitost, u které se opravdu vyplatí počkat až do konce. A nebýt pár za mě slabších epizod hodnotila bych ještě o něco výš. 7.2/10 ()

q66

Natřikrát destilovaný iyashikei, který rozpouští jakoukoliv souvislost mezi kvalitou a narativem a místo toho do popředí dává až trochu zdánlivě voyeuristickou pozornost k detailu, což je pak v podstatě celé anime. To bude pro spoustu lidí kontroverzní a pro některé nepřekonatelný problém, nicméně ono tady v podstatě nic objektivně škodlivého není a fanservis tam vidí jen ten, kdo jej tam chce vidět; Akebi-chan no sailor-fuku je nádherně atmosférická a uklidňující záležitost, skoro každá epizoda je perla sama o sobě, a produkčně jde zdaleka o to nejlepší co tento rok vyjde, s neskutečným standardem animace ve skoro každé epizodě, což je o to více působivé, protože studio CloverWorks dělalo tuto sezónu naráz na třech anime. Nemá to sice takovou hloubku jako třeba Shoujo Shuumatsu Ryokou, ale záleží opravdu na tom? 10-/10 ()

Hees

Jedno z najviac sladkých anime, ktoré som kedy videl Akebi-chan no Sailor-fuku je také sladké, že ak budete pozerať čokoľvek iné spomeniete si na to aké toto anime bolo absolútne bezstarostné a ako každý diel vás objal a priniesol dobrú pohodovú atmosféru. Čo je teda jasný problém je to, že vlastne sa v anime skoro nič nedeje, všetci obdivujú jednu hrdinku Akebi a vlastne ona nemá žiadnu rivalku a čím dlhšie budete toto pozerať tým dlhšie si začnete myslieť, že sa tam vlastne nič významné a strhujúce nestane a nakoniec to bude aj pravda. Ostatné hrdinky v anime sú diverzifikované a rôzne, ale žiadnej sa nejako extra nevenuje pozornosť a vlastne naša hlavná hrdinka Akebi každú z daných dievčat inšpiruje sa niekam pohnúť a zlepšiť sa čo je vlastne teda veľmi veľmi nerealistické, lebo nie každý človek dokáže na základe niekoho iného potom sa zlepšovať. Tiež nesmiem zabudnúť povedať maličký problém a to, že začiatočné nadšenie z anime, kedy vidíte veľa krásnych scén začína postupne vyprchávať a nepovedal by som že nastupuje nuda, ale skôr vytriezvenie z tej krásy a emócie, ktoré fungujú nemôžu v rovnakej vlne fungovať celé anime, ale to je asi normálne. Posledná vec je aj zopár slabších dielov, ale dá sa to prežiť. ()