Tvůrci ikonického internetového seriálu sKORO NA mizině přichází s novým seriálem Liga mužské moudrosti, který je opět financován pouze z finančních příspěvků svých fanoušků. Tento útok na hyperkorektnost přinese nejen nové téma, ale i nové herce, jakými jsou například Michal Isteník, Eva Leinweberová či Tomáš Havlínek. Kreativní tým a Jiří Langmajer však i nadále zůstávají. Hlavní myšlenka seriálu je, že se tvůrci musí postavit proti hyperkorektnosti současné doby, proti špatně podanému či zneužívanému fenoménu #metoo a tak dále. (Filmové studio Dolní Vítkovice)

MFloyd

Po prvním dílu hodně slabý. Seriál založený pouze na nekorektnosti a ničem jiným. Vtipy tak na půl vtipný, nebo strašně tlačené, aby z toho vyplynulo, že je někdo kretén. O nic víc nejde a to se nechci tady bít ani za jeden charakter, protože jsem si nevšiml jediné, alespoň trochu normální postavy. Burani co křičí "Baník pičo", ženský co z nějakého důvodu hrajou loterii, jeden LGBTQ spasitel, ale nikdo, kdo by mi byl sympatický. ()

marhoul

Jedna za Pavlu Gajdošíkovou, šikovnicu, jinak křeč vyvařená, ubohá. Nekorektní počiny oblibuji, ovšem bez českého tlačení na slezskou pilu. Mírovské sKoro se nekoná ani omylem, Most zůstává v tomto směru veledílem, seriálový Okresní přebor zázračným zjevením formanovského střihu. Jo a aby se rozumělo: OSTRAVA!!! To znáči, že scenaristu, ani kašparu z PrahE netřéba. Tu su syncy šikóvni, aj děvuchy. U nas srandu piše život sam, stači v cuklach rano vyběhnut do Vendy a nařehtaš sa jak cyp, nimusiš čučet na juťub, bo v každe knajpě fiči lével jak hovádo, kery nemaš šajn ani pohopit. A to buď, kurwa, rád, že davno zburali U slunca, bo tam toto pustit, tož to bys co zažil! Fčil už teho neni, ale sveho času skleněne popelníky litály kolem hlavy pinglovi, aj na motorovku došlo a fšecko dřevo sa popílilo. Stoly, židle, bitky jak hovado.  Ni v noci, normalka rano po šichtě. Ceš točit nekorektně? Tož sa zajímaj a něvymýšlaj umněle, trápne bludy pro debíly. Je jásne, že každy musi robit, kura ale musi to mnět fazonu a ksychty šecky od nas, bo jinač se ti na to mistni vyseru a pošlu ťa do regionalneho prostoru, kery každy ostravak vklada do věty na místo spojky. Bo žadny Ostravak ze sebe něněcha robiť toto mamrdstvo. Tož gdě zme. ()

Zagros

Stejně jako většina ostatních jsem se dostal na Ligu mužské moudrosti přes Lajnu a sKORO NA mizině. Po úspěšných projektech jsem byl zvědavý, co nového nám Vladimír Skórka a jeho tým přinese. Na začátek musím říct, že poslední dobou už mě neustálá korektnost leze na nervy. Je toho moc a jsem velmi rád, že žiju v ČR, kde se k tomu přistupuje vcelku rozumně a není to jako hysterie v Británii a Americe. Je jen dobře, že se právě do tohoto tématu tvůrci nekorektně opřeli. Tohle by v Británii nebo v Americe vzniknout snad ani nemohlo. Za to mají body k dobru. Jinak to bohužel jde už kvalitou o level níž. Zejména proto, že to nevychází z reálné situace. Například Míráci to snad ani nehráli, ale jednoduše si to prožili a pak to umně zdramatizovali. Tady už je to napsané a je to vidět. Všechny situace a dialogy jsou sice místy stále vtipné, ale je to tlačené na sílu a je toho moc najednou. Občas mě přijde, že už i ty nadávky jsou tam dané jen aby tam něco bylo. Jako krátkou oddechovku na pobavení to ale beru a nechávám jim tři hvězdy. ()

gruzdej odpad!

Nechápu co jsem to vlastně viděl. Zdeněk Troška se spojil s Kolečkem a Skórkou a konečně udělali Kameňák z Ostravy? Pitomé zápletky, otřepané vtipy, pointy bez jiskry a navíc tomu chybí rytmus. Nechápu, jak za tím může stát stejný tým jako dělal Skoro na mizině, nebo scénárista geniálního Mostu. Nemá to nic ani z jednoho. Je to jak Novácké pokusy o sitkom z 90.let. ()

jana.b

Jsem já škarohlíd, anebo pětihvězdičkáři přehánějí? Pojďme si společně zanalyzovat mou zcela subjektivní odpověď. Vždyť já vás po prvním díle měla rád(a)!!! (Jak vidno, cimrmanovský humor je mi blízký - avšak v komentářích vzpomínaná Česká soda mi také třese bránicí!, viz dále.) První díl mi opravdu nabídl avizovaný nekorektní humor, k tomu i nějaký příběh a další věci, které činí něco, co se tváří jako internetový komediální seriál, koukatelné. Dalšími sériemi se toto "něco" pomalu začalo přesouvat k "čemusi" a já už ani nevím, jak toto "cosi" definovat. Ve čtvrtém díle jste se zasmáli? Já ani jednou. Humor můžu škrtnout jako první. Stalo se tam něco nepředvídatelného? Já nostradamovsky předvídám i to, co se stane v pátém díle, který vyjde na světlo Boží možná po skončení konfliktu na Ukrajině. Česká soda je pásmo skečů, které většinou přinesly nějakou výraznou většinou nekorektní pointu, což bylo to zábavné. Pointa je Akademických slovníkem cizích slov definována jako "vtipný, překvapující závěr vyprávění; hlavní myšlenka v závěru anekdoty, básně, filmu ap." Budeme-li tedy nahlížet na LMM podobně jako na ČS, chybí mi v těch scénkách pointy. Spíš než jako celistvý příběh mi LMM mozek rozebírá na jednotlivé scénky, které u sebe drží velmi slabě hlavně jednotou prostředí a postav, takže možná skečovitost by se nabízela. Hm. Vypadá to, že si někdo se scénářem lámal hlavu? Na mě to spíš působí tak, že Kolečko (+) za sebe naplácal všechno, s čím dle něj budou souznit "typičtí bílí heterosexuální muži," kteří chtějí - stejně jako má oblíbená senátorka Kovářová - "bránit normální svět." (Normální čti jako takový, který je v souladu s jejich názory.)  A abych svou kritiku dovršila, kdybych poslala peníze, asi bych čekala, že následující díl vyjde dřív než v průměru za necelé 4 měsíce a že herci, které jsem tam měla ráda, dostanou víc prostoru či budou přemluveni najít si na ty dva poslední díly víc času než "zavřít se v pekárně" či "po té ostudě se odstěhovat." Ať si každý dělá, co chce, dokud tím neubližuje druhým, ať má názor jakýkoliv, ale já po této sumarizaci došla k tomu, že vlastně ani nevím, proč jsem tomu původně dala 1 *. No, pátý díl (možná někdy) rozhodne. Zatím adiós! ()

• Podobně jako v seriálu sKORO NA mizině (od r. 2020) můžeme na konci každé epizody vidět vstup režiséra, scenáristů nebo herců. (OJan)
  • Seriál je financovaný výhradne len z finančných prostriedkov fanúšikov. (OJan)
  • O tom, jak se bude seriál vyvíjet, měli diváci možnost hlasovat prostřednictvím YouTube. (Diego75)