Edina (Eszter Csonka) by urobila čokoľvek, aby vyhrala svetový pohár v kulturistike. Okrem jej vlastných ambícií je jej hlavnou hnacou silou jej partner Adam (György Turós), sám bývalý špičkový kulturista, ktorý na svoju partnerku aplikuje sny, ktoré už sám nedokáže naplniť. Keďže Edina nemá peniaze na tréning a podporné lieky, je nútená prijať prácu spoločníčky v špecializovanej eskortnej agentúre... Telo (v monštróznej podobe) je pre Edinu to jediné, na čom jej záleží, aspoň v očiach jej okolia. Svet vrcholovej kulturistiky ani nepripúšťa iné hodnotenie. Rovnako ako Adam. Až letmé stretnutie so zaľúbenosťou Edine pripomenie, že má aj dušu hodnú obdivu. (HBO Max)

sochoking

Eszter Csonka v hlavnej úlohe mala síce tvár s črtami chlapa, od všetkých tých sračiek, čo brala, ale mala príjemný hlas a ženskú dušu i napriek tomu, že vo finálnej scéne filmu, kedy pozovala na podiu, vypadala skôr ako Iggy Pop. Herecky príjemne zažiarila. Záver filmu podobný, ako z Aronofského The Wrestler . Film je smutný a hlavnej hrdinky mi bolo ľúto. ()

Stanislaus

(LFŠ 2022) Ženská kulturistika mi je zcela cizí, takže pro mě byla Něha v první řadě informačně obohacující. Příběhově si mě film ale také dokázal získat. Zaujal mě onen očividný rozpor mezi statnou muskulaturou a křehkou duší, v jehož středu se nacházela hlavní postava Edina, kterou přesvědčivě ztvárnila neherečka Eszter Csonka. Rovněž se mi líbilo pojetí nadmíru zvláštního vztahu mezi Edinou a Kristianem (imitace opice byla děsivě přesvědčivá). Něha je v neposlední řadě smutným příběhem o zlomeném srdci, v duševní, ale i ve fyzické rovině. ()

Danikaa

Nikdy som neobdivovala kulturistov a už vôbec nie kulturistiky. Ich svet plný chémie, ktorú do seba ládujú, mi je cudzí. Film ma však okamžite zaujal svojou atmosférou, scénami a dejom. Edina napriek muskulatúre a tvrdým črtám tváre, pôsobila veľmi krehko a zraniteľne. Zaujímavý, smutný, ale krásny film. Som rada, že som ho videla. ()

Adramelech

Už z anotace mi bylo zřejmé, o čem ten film je a že není určený pro mě. Přesto jsem si jej pustil, abych viděl, jak se kulturistka s tváří chlapa uplatní u eskortní služby, kde si přivydělává, aby mohla nakupovat steroidy, anabolika a jiná svinstva, co do sebe tihle lidé musejí ládovat. Čekal jsem různé úchylárny a dočkal jsem se. Kdo se zajímá o sexuální psychopatologii, ten si přijde na své. Nechci prozrazovat, co je tam všechno k vidění, ale z věcného hlediska je všechno správně, byť někdy ne zcela dotažené k dokonalosti. (Svého času jsem kvůli psaní jedné knihy musel nastudovat příslušnou odbornou literaturu. Je jí spousta, velmi informativní je třeba tato publikace: Arne Hoffmann: Lexikon des Sadomasochismus, Der Inside-Führer zur dunkelen Seite der Erotik: Praktiken und Instrumente, Personen und Institutionen, Literatur und Film, Politik und Philosophie, Berlín 2001.) Přesto bych uvítal, milí filmoví tvůrci, kdybyste příště natočili film o životě tanečnice u tyče, abych mohl lépe pocitově rezonovat. ()

*CARNIFEX*

Príbeh nesympatickej mužatky, ktorý istým spôsobom dokaže vyvolať ľútosť, no na strane druhej, človek tak nejak premýšľa, čo k tomuto ľudí vlastne vedie. A možno to bude aj duševná porucha. Lebo toto nie je ani pôvab, ani tá NEHA, i keď z pohľadu citovej, tam isté náznaky sú. Ako dráma toto príliš neoslní, pričom samotný záver taktiež neprekvapí. ()

• Práce na scénáři začaly v letech 2014–2015. (Johnny.ARN)