1980. Na začátku procesu rozzuří Allanovo svědectví o Bettyině duševním stavu jejího otce. Candy navštíví rozzlobený pastor. (HBO Max)

jirikzaboj

Konečně soudní proces a jeho nekompromisní způsoby výpovědí, ve kterých se dopodrobna vykresluje celý případ a jeho zákulisí. Velice kvalitní dialogy a pohledy, které nepřesvědčují jen osazenstvo v soudní síni, ale také diváka u televize. Elizabeth hrála opět pouze pohledem a bylo to mrazivě uspokojující. Finální výpověď patologa byla intenzivní a poslouchala se mi opravdu těžko. Vím, jak to dopadne a není divu, že je to výjimečný případ, který se nese s velkou kontroverzí a veřejným míněním o jeho omylech. ()

castor

41 ran sekerou a sebeobrana? Elizabeth Olsen a její pohyby rtů, lesknoucí se oči, úhybné pohledy, nejisté úsměvy. Fakt září a celé to táhne. No, no and no. Soud je tady a Allanovo svědectví dělá Candy prakticky medvědí službu. A otec oběti mu to dá solidně sežrat. „Díval ses na tu zakrvácenou sekeru a ani to s tebou nehnulo. Žádná lítost!“ Ostatně obecně Plemonsovo chování dokonale evokuje jakousi maloměstskou pomalost… Olsen zase s rodinou idylicky snídá/večeří a v klidu vykládá, co ji daný den čeká. Každopádně Candy si pomáhá léky ke krátkodobé úlevě od úzkosti a napětí, dosud přeslazené okolí hrůzný čin odsuzuje, soudce není obžalované zrovna nakloněn a vychutnává si jejího fešáckého kamaráda z církevního sboru, toho času zatraceně hustého obhájce, který se v „nové“ úloze našel. Soud svižný, dialogově povedený, zajímavý… škoda, že vím(e), jak to celé dopadne. ()