Dva hluboce věřící manželské páry si užívají poklidného života na texaském maloměstě, dokud někdo nevezme do ruky sekeru. (HBO Max)

Rockerman

Nemít to lehce komediální nádech a nemít příslib, že brzy dojde k zlepšení, vykašlal bych se na to už po druhém dílu, protože jsem se nebavil. Třetí je zlomový a od čtvrtého je to už jiné kafe. Potencionální vražedkyně i její obhájce mi silně lezli na nervy, ale připouštím, že mě rozsudek vlastně potěšil, protože v afektu a zlosti se člověk může proměnit ve zvíře. Velmi solidní série. Všimli jste si, že obě hlavní protagonistky jsou sebevědomé, až arogantní ženy a jejich manželé jen dobrosrdeční ňoumové, kteří viny svých manželek berou na sebe? ()

castor

Dobová atmosféra, syté barvy, zpívající kostel, pečlivě střižené trávníky, načančaní sousedé a jedna aférka, kterou je ale třeba důkladně naplánovat. První dva tři díly sice lehce dřou, nicméně Jesse Plemons má dobře tvarovaný penis a Elizabeth Olsen se doma u manžela nedaří najít vlastní pocit výjimečnosti a uspokojit své touhy. Konkrétní aférky často vznikají dílem nečekaného okamžiku, takže bych moc neřešil, jak vypadá Plemons a jak k nakousnutí je mladší sestra dvojčat Olsenových. Postupně se to rozjede, zostří se hrany, diváka baví pokrytectví silně věřících lidí, co se pomlouvají, lžou si za zády a mají románky. Pak s mnohým zamíchá manželská terapie a zejména sekera, která se nejednou zasekne do měkkého. Za tím vším stojí ostřílený David E. Kelley (Ally McBeal, Nemocnice Chicago Hope či Sedmilhářky), což je dobrá i špatná zpráva. Sice přitahuje spolehlivé spolupracovníky a silné herecké obsazení, umí vyprávět příběh a rád se soustředí na ženy, ale kolikrát do něj divák vkládá větší očekávání, než nakonec výsledek přinese. Prostě místy je to víc o formě než o obsahu, což mi připomíná nedávnou sérii Mělas to vědět, ve které postupně nebylo kde brát. Tady jsme na tom líp, v druhé polovině řady postupně rozplétáme, jak to celé bylo, soud je svižný a dialogově povedený, stejně jako cynická cukrkandlová předměstská idyla. Plnotučný Plemons těší svými nekňubovskými reakcemi a neutrálním ksichtem, hvězdou je ale někdo jiný: Elizabeth Olsen fakt září, její pohyby rtů, lesknoucí se oči, úhybné pohledy, nejisté úsměvy. Pokud si za rok někdo na tuhle sérii vzpomene, tak to bude zejména díky ní. A je jedno, zda něco vysvětluje dětem, je vyslýchaná policií nebo si zpívá za volantem auta. ()

M.i.k.e

sem natolik bystrý, že mi až někdy ve třetí epizodě došlo, že se dívám na zpracování stejného případu, na které jsem koukal loni na Disney+, čímž sem se připravil o překvapení z vývoje a finále, nicméně i tak mě tahle verze příběhu Candy Montgomery bavila podstatně víc. Verze s Jessicou Biel sice nebyla špatná, ovšem zatímco tam mě opravdu bavil pouze první a poslední díl, tady mě to bavilo napříč všemi epizodami. Nejen, že je na Love & Death vidět větší péče (čti více peněz) a je lépe zahraná, ale tvůrci si dali o něco víc záležet na práci s charaktery, a i když je ze začátku tempo pomalejší, nakonec to vedlo k tomu, že jsem měl pro Candy vlastně pochopení a vnímal sem jí trošku jinak - pozitivněji než v Candy : Smrt v Texasu. Elizabeth Olsen je v hlavní roli skvělá a často jí stačí opravdu minimalistická gesta k tomu aby divák věděl co právě prožívá...70% ()

Zajda.

Zklamání. Velmi zajímavá látka je bohužel utopena v přehnané stopáži, kdy úvodní tři díly pro mě byly vyloženě ubíjející. Postupně se to trošku vytáhne a gradace funguje parádně. Ale jsou to herecké výkony, co to celé tahají nahoru. Naprosto všichni podávají excelentní výkon, ale celému tomu samozřejmě kralují Olsen a Plemons. Jinak je to řemeslně super a dobovou atmosféru to má vlastně taky solidní. Ve výsledku je to pořád fajn minisérie, ale prostě se nemohu ubránit pocitu, že to mohlo být mnohem lepší. 6/10 ()

B.Wilde

První polovina seriálu slabší, rozjezd pomalejší, ale nakonec to začne nabírat to správné tempo. A to nejlepší, co v seriálu uvidíte je právě herecký výkon Elizabeth Olsen, která si to tu skutečně krade pro sebe a oproti ní, je zbytek obsazení nemastný neslaný... jako nezlobte se na mě, ale kdo by věřil, že by si někdo s vizáží Lizzie začal s někým, kdo vypadal tak podivně plastikově jako Plemons v této roli? Ten chlap mi to ze začátku dost kazil, především, když jejich milenecký vztah je počátek všeho, co se stane později... Každopádně jako true crime příběh rozhodně zajímavé. ()

• Ve 13. minutě v kině promítají muzikálový film Grease (1978), přesněji scénu, ve které zazní píseň „Beauty School Dropout“, kterou nazpíval Frankie Avalon. (jirikzaboj)
  • Elizabeth Olsen v rozhovore prezradila, že sa jej ozvala Jessica Biel v súvislosti s tým, že obe herečky čírou náhodou hrajú v projektoch o tom istom príbehu, v tom istom čase a stvárňujú tie isté postavy, čo je mimoriadne veľká náhoda. Dovtedy sa herečky nikdy nestretli ani nerozprávali. Biel hrala v seriáli Candy (2022). (Arsenal83)
  • Natáčanie sa uskutočnilo v Austine v Texase a okolitých oblastiach. Obdobie natáčania trvalo od 27. septembra 2021 do 1. marca 2022. (Arsenal83)