Dva hluboce věřící manželské páry si užívají poklidného života na texaském maloměstě, dokud někdo nevezme do ruky sekeru. (HBO Max)

Zajda.

Zklamání. Velmi zajímavá látka je bohužel utopena v přehnané stopáži, kdy úvodní tři díly pro mě byly vyloženě ubíjející. Postupně se to trošku vytáhne a gradace funguje parádně. Ale jsou to herecké výkony, co to celé tahají nahoru. Naprosto všichni podávají excelentní výkon, ale celému tomu samozřejmě kralují Olsen a Plemons. Jinak je to řemeslně super a dobovou atmosféru to má vlastně taky solidní. Ve výsledku je to pořád fajn minisérie, ale prostě se nemohu ubránit pocitu, že to mohlo být mnohem lepší. 6/10 ()

Malarkey

Další z řady vysloveně vydařených minisérií podle skutečných událostí, kde hlavním tématem je vražda a hlavní důraz je kladen na hlavní postavu. Tu zde hraje Elizabeth Olsen a předvádí zde prakticky naprosto dokonalé herectví. Nicméně pravda, kdekdo by mohl říct, že první tři díly jsou takové oťukávací. Nicméně to sexuální napětí mezi dvěma postavami bylo doslova neskutečné. Hodně mě bavilo sledovat právě Elizabeth Olsen. Ten její pud lovkyně ji byl vidět na očích a bylo to až hmatatelné, vůbec jsem to Jessemu nezáviděl. Tam by kde kdo neodolal. Druhá polovina už je soudního rázu a více klasického. V celkovém duchu ale těžká spokojenost s dobře odvedenou prací. ()

castor

Dobová atmosféra, syté barvy, zpívající kostel, pečlivě střižené trávníky, načančaní sousedé a jedna aférka, kterou je ale třeba důkladně naplánovat. První dva tři díly sice lehce dřou, nicméně Jesse Plemons má dobře tvarovaný penis a Elizabeth Olsen se doma u manžela nedaří najít vlastní pocit výjimečnosti a uspokojit své touhy. Konkrétní aférky často vznikají dílem nečekaného okamžiku, takže bych moc neřešil, jak vypadá Plemons a jak k nakousnutí je mladší sestra dvojčat Olsenových. Postupně se to rozjede, zostří se hrany, diváka baví pokrytectví silně věřících lidí, co se pomlouvají, lžou si za zády a mají románky. Pak s mnohým zamíchá manželská terapie a zejména sekera, která se nejednou zasekne do měkkého. Za tím vším stojí ostřílený David E. Kelley (Ally McBeal, Nemocnice Chicago Hope či Sedmilhářky), což je dobrá i špatná zpráva. Sice přitahuje spolehlivé spolupracovníky a silné herecké obsazení, umí vyprávět příběh a rád se soustředí na ženy, ale kolikrát do něj divák vkládá větší očekávání, než nakonec výsledek přinese. Prostě místy je to víc o formě než o obsahu, což mi připomíná nedávnou sérii Mělas to vědět, ve které postupně nebylo kde brát. Tady jsme na tom líp, v druhé polovině řady postupně rozplétáme, jak to celé bylo, soud je svižný a dialogově povedený, stejně jako cynická cukrkandlová předměstská idyla. Plnotučný Plemons těší svými nekňubovskými reakcemi a neutrálním ksichtem, hvězdou je ale někdo jiný: Elizabeth Olsen fakt září, její pohyby rtů, lesknoucí se oči, úhybné pohledy, nejisté úsměvy. Pokud si za rok někdo na tuhle sérii vzpomene, tak to bude zejména díky ní. A je jedno, zda něco vysvětluje dětem, je vyslýchaná policií nebo si zpívá za volantem auta. ()

*CARNIFEX*

Disney+ a HBO Max si zobrali na paškál totožný námet o plánovanej nevere a následnom dopade. Obe spracovania vrátane hereckého obsadenia spĺňajú najprísnejšie kritéria a tak to bude pri hodnotení a následnom porovnávaní divákom, vyslovene postavené na sympatiách. Páčilo sa mi: "Candy Smrť v Texase", pozdáva sa mi aj táto "Láska a smrť", určiť pomysleného "víťaza" snáď ani nemá zmysel. Jediné čo ma ale zaráža je fakt, či jedna alebo druhá spoločnosť nevedela o tom, že sa púšťa do totožného projektu. Fakt nechápem, načo bolo toto dobré, ako deti na pieskovisku .. ()

mzss1

[74%] Už delší dobu jsem měl tuto minisérii vyhlídnutou, ale nechtělo se mi do toho; obával jsem se nudy. Ta se nakonec nedostavila, celkově jsem relativně spokojený, k zahození to určitě nebylo. Je teda pravda, že obsahově to není nic nového, nečekejte zde žádné divoké zvraty, jde spíš o ústřední roli, kterou zde hraje skvělá a charismatická Elisabeth Olsen. Bavila mě od začátku do konce. Kdežto Jess Plemons mi zde přišel jako jeho rolí úplně pitomej, ale nakonec jsem si i na jeho postavu postupem času zvykl. Rozhodně bych ale všem doporučil, komu moc nebudou bavit první tři díly, aby si počkal na čtvrtý. Žánrově se to pak trochu mění a pokud vás zabaví ta E. Olsen, tak je pak o co stát. Mě též první tři epizody až tak nevytrhly, ale stále mě to posouvalo dopředu. I jsem byl zvědavý, jak ten soud nakonec dopadne, i když se to zdá jako jasná záležitost bez nějaké pointy či hlubšího zamyšlení - není to tak 😉 Víc bych to asi neokecával, zkraje to působí jako trochu ulítlé drama bez většího náboje, které se pak změní v krimi atd atd. Poté jsem už hltal veškeré dialogy a následně řešenou brutální vraždu. Hlavně ta Olsen mě neskutečně bavila, bez ní by to asi bylo horší. Trochu nudnější úvod, ale pak už mě to bavilo víc a víc. Natočeno dle skutečnosti navíc … ()

Chrustyn

Další případ série, která by mohla být filmem nebo minisérii maximálně o 5 dílech. Takhle pouze zajímavý, dnes už nijak šokující případ nevěry, která končí brutální vraždou. Herecky povedené, samotné řešení případu poutavé ale zbytečně roztažená první polovina. ()

Arsenal83

Z pomalého a zdĺhavého úvodu sme sa dostali konečne k zločinu a k právnickej dráme s otázkou, ako to asi tak bolo a ako to asi tak môže skončiť. A skončilo zaujímavo, rovnako tak, ako končili skoro všetky časti - tak, aby divák chcel pozerať ďalej, a to je u seriálu veľmi dôležité. Olsenka opäť ukázala, že je trocha inde, ako jej vygumované sestry a tu to herectvo dávala až takým studenkovským štýlom. Len z menej plastu na povrchu fasády. Výber Plemmonsa, do ktorého sa bláznivo zamiluje ženská, je však už výrazne na pováženie, lebo ten je teda ľúbezný ako nepigmentovaný slon, takže dvakrát dôveryhodne to nevyzerá. Na záver sa oplatí počkať, nie je jednoznačné, ako to skončí, a osudy postáv v záverečných titulkách sú rovnako tak zaujímavé. ()

jahol

Nevtáhlo mě to zdaleka tak, jako podobně laděné a formou blízké Sedmilhářky nebo Ostré předměty, ale pořád se jedná o velmi dobře zpracovanou látku "ze skutečného života". Elisabeth Olsen a pár dalších si své role vyloženě vymazlili. Pro někoho, kdo toho nemá tolik nakoukáno, asi zážitek. Poctivě dotažené detaily, jen to poselství, okamžik, něco, kde bych si řekl "WOW" jsem tam moc nenašel. Možná nejzajímavější byla (opět velmi dobře zahraná) postava "amatérského" advokáta. Ale to, že se seriál snažil zůstat nohama na zemi a nikde nešel za hranu na efekt bylo vlastně přínosem. Takže nečekejte nějaký velký thriller, ale příjemně fotografické vystižení reality. A nesouhlasím s občasnou kritikou prý nezáživné první půlky od těch nemocných spěchem, kteří musí mít svou dávku adrenalinu pečlivě nadávkovanou na každých pět minut sledování seriálu, jinak převíjejí dopředu... ()

Hadža

První dva -tři díly to vypadá celkem na nudu, ale pak se to rozjelo, že jsem to spolknul na jeden nádech. Výhodou bylo nejspíš i to, že jsem o případu nic nevěděl, tak mě to až do závěru udržovalo v napětí. Výkon Elizabeth Olson byl perfektní, Jesse Plemons jako lamač ženských srdci a svůdník  mi tam poněkud nesedl. ()

M.i.k.e

sem natolik bystrý, že mi až někdy ve třetí epizodě došlo, že se dívám na zpracování stejného případu, na které jsem koukal loni na Disney+, čímž sem se připravil o překvapení z vývoje a finále, nicméně i tak mě tahle verze příběhu Candy Montgomery bavila podstatně víc. Verze s Jessicou Biel sice nebyla špatná, ovšem zatímco tam mě opravdu bavil pouze první a poslední díl, tady mě to bavilo napříč všemi epizodami. Nejen, že je na Love & Death vidět větší péče (čti více peněz) a je lépe zahraná, ale tvůrci si dali o něco víc záležet na práci s charaktery, a i když je ze začátku tempo pomalejší, nakonec to vedlo k tomu, že jsem měl pro Candy vlastně pochopení a vnímal sem jí trošku jinak - pozitivněji než v Candy : Smrt v Texasu. Elizabeth Olsen je v hlavní roli skvělá a často jí stačí opravdu minimalistická gesta k tomu aby divák věděl co právě prožívá...70% ()

vydumnica

S Love & Death som úplne spokojná. Od tvorcu David E. Kelley je to za posledné obdobie jedna z tých lepších minisérií, aj keď kvalít The Big Little Lies nedosahuje, určite je ale na vyššej úrovni ako The Undoing alebo Nine Perfect Strangers. Love & Death by som rozdelila na tri etapy. Prvé tri epizódy nás oboznámujú s postavami a prostredím a je to vlastne taká 'predtým-než sa TO stane' fáza. Štvrtá epizóda je tá, kedy sa TO stane a pre mňa vlastne taký vrchol seriálu. A posledné tri epizódy už zahŕňajú zatknutie a súdny proces. Love & Death je natočené svižne, nie sú tu nudné chvíľky, nechýba napätie a tempo je také akurát. Elizabeth Olsen je perfektná!!! Wow!!! Milo ma tu prekvapila, ani som nevedela, že vie tak hrať. Myslím, že naposledy som ju videla asi pred 5 rokmi vo Wind River. Jej herecký výkon je fenomenálny!!! Moment, Elizabeth Olsen ešte nemá doma Oscara? Tá scénka v hypnóze to bolo fakt že niečo, nemám slov. Ona hrá pohľadom, slová nie sú potrebné a ten južanský prízvuk, no fakt bezchybný herecký prejav a určite jeden z najsilnejších, aký som tento rok videla! Ako bonus je to, že aj vyzerá veľmi dobre, je to veľká kočka, zo sestier Olsen mi je najsympatickejšia a vlastne niekedy neviem ktorá je ktorá, ale teraz to už budem vedieť😉. Šikovný ťah obsadiť práve Elizabeth do roly Candy Montgomery, je fakt, že skutočná Candy až taká atraktívna nebola. Prečítala som si viacero recenzií ostatných užívateľov, prekvapila ma kritika vzhľadu (!!!) Jesse Plemons (Allan). Je to veľmi dobrý herec a vôbec nesúhlasím s tým, že sa nehodí do roly nejakého playboya, pretože to tu vôbec nebolo jeho úlohou. Candy mala o neho záujem, ale ona bola tá, ktorá románik začala. Nie je to zrovna príťažlivý muž, ale come on, veď aj Kirsten Dunst si ho v reálnom živote vzala a okrem toho je to rodený Texasan, tak prečo nie. Betty na fotkách (skutočná Betty) vyzerá celkom sympaticky, čo dvakrát nemôžem povedať o Candy (tej skutočnej). Nemôžem si pomôcť, ale táto Betty mi je strašne nesympatická, až som si pripadala ako monster, keďže som bola na strane Candy! Super scénka je aj tá, ako Candy tancuje na 'Stayin' Alive' od Bee Gees. Za zmienku stojí soundtrack celkovo a aj kamera a pochváliť chcem aj veľmi zaujímavo urobené intro. Candy s Jessicou Biel som zatiaľ nevidela, ale mám v pláne si to pozrieť. Pekné 4* a 80%. ()

Tosi

Ten klid v prvních dvou dílech mě tak otupil, že jsem prodřímal i tu zabijačku v komoře. Ale potom vážení, to je rodinný drama jako břit. Elizabeth Olsen tu oddanou paničku v domácnosti zahrála fakt neuvěřitelně přesvědčivě, ale stejně tak ji seděla tvář potencionálního vraha. Navíc osmdesátky jak vyšitý, takže nazdar v Texasu. ()

elanius

(mS1/2024) / Nech hľadám ako hľadám, neviem nájsť čo tejto minisérii vytknúť. Možno tých prvých pár dielov sa mohlo ísť na prvý pohľad viac k veci, ale odmenou za pomalšie tempo boli super prepracované postavy a originálne postavený príbeh. Herci v hlavných úlohách, čistá paráda. Olsenka je skvelá, to už vieme, ale napasovať k nej Jesse Plemonsa bol geniálny ťah. Oceňujem aj primeranú dĺžku. Love&Death je napriek sekere super oddychový seriál. (9/10) ()

mosnak

Olsenovka je úžasná herečka a neuvěřitelně dechberouci žena,která tento seriál zvedá o další hvězdu výš. Samotný příběh je zajímavý jen do 5 dílu. Pak už jen čekáte jestli je nebo není... 72% ()

anatheman

Velmi dobrý seroš. Trochu mě mrzí, že mu nemůžu udělit pět hvězd, protože přeci jen... Nechci tím snižovat vážnost reálné události vztahující se k seriálu, ale přeci jen se jedná o společensky laděné detektivně-soudní drama, kterých se každý rok natočí mraky. Love and Death je však kurevsky dobře natočeným počinem! Nicméně než začnu prezentovat plusové body, musím se vrátit vedle relativní "všednosti" ještě k jednomu záporu. Ten se koneckonců týká samotného úvodu seriálu. Jde pouze o to, že náplň prvních tři epizod mohla být přeci jen ochuzena o jeden díl. Pravda, expozice je vystavěná velmi detailně. Seznámení s protagonisty a prostředím pokryteckých metodistických křížal je jako ze scénáristických učebnic. Každopádně "něco" se vážně začne dít až od počátku 4. epizody. A pak už se jedná o tah přímo na cíl. Dál už nemůžu nic negativního vytáhnout, protože tak poutavé soudní drama jsem dlouho neviděl. Práce s retrospektivou je provedena tak špičkově, že mě mrzí, že deskripci tohoto aspektu nyní musím vynechat, jelikož bych se namáčel do spoilerových vod. Každopádně musím říct, že prostřednictvím této metody se příběh pěkně dokreslil a příkladně uzavřel. Seriál svůj dramatický talent tlačí až do svých posledních minut, aniž by bylo třeba sdělit nějaké sáhodlouhé dovětky. Vrchol celkého počinu nicméně vidím v závěru epizody 5, kde Elizabeth Olsen předvedla dechberoucí až hypnotický herecký výkon. Herce musím pochválit i za to, že dokázali dosti zatraktivnit na první pohled ne příliš sympatické - ale právě velmi realistické - charaktery. Na závěr bych chtěl ještě poznamenat, že se mi líbí dotaženost prakticky všech hlavních témat, které chtěl seriál řešit. Otázka nevěry? Ano. Otázka soudních šarád? Ano. Otázka sociálního nálepkování? Ano. Otázka náboženského pokrytectví? Ano. Otázka psychologických pohnutek a bolístek z dětství? Ano... Takže tedy spokojenost. HBO opět válí! Velmi silné 4 hvězdy! ()

Kopi1

Dlouho jsem se od této série držel zpátky, protože to na první pohled nevypadalo na můj typ, ale nakonec jsem se do ní pustil a opravdu to za to stojí. Ano je škoda, že první dvě epizody jsou táhlé a vypadá to, že to bude nuda, ale tak od poloviny třetí epizody to nabere šťávu a obrátí se to na návykovou jízdu. Pak už jsem hltal každou scénu a nenudíte se ani na minutu. Všichni herci parádní, samozřejmě Elizabeth je zde skvostná a moc rád bych zde viděl i Oscara, protože si to podle mého zaslouží. Dále manžel a právník také velmi sympatičtí. Soudní proces byl proveden také velmi dobře a bavil mě po celou dobu. Pokud přemýšlíte, zda do této série jít, tak běžte. Po zdlouhavém úvodu vás to pořádně zasytí a vtáhne. ()

B.Wilde

První polovina seriálu slabší, rozjezd pomalejší, ale nakonec to začne nabírat to správné tempo. A to nejlepší, co v seriálu uvidíte je právě herecký výkon Elizabeth Olsen, která si to tu skutečně krade pro sebe a oproti ní, je zbytek obsazení nemastný neslaný... jako nezlobte se na mě, ale kdo by věřil, že by si někdo s vizáží Lizzie začal s někým, kdo vypadal tak podivně plastikově jako Plemons v této roli? Ten chlap mi to ze začátku dost kazil, především, když jejich milenecký vztah je počátek všeho, co se stane později... Každopádně jako true crime příběh rozhodně zajímavé. ()

Rockerman

Nemít to lehce komediální nádech a nemít příslib, že brzy dojde k zlepšení, vykašlal bych se na to už po druhém dílu, protože jsem se nebavil. Třetí je zlomový a od čtvrtého je to už jiné kafe. Potencionální vražedkyně i její obhájce mi silně lezli na nervy, ale připouštím, že mě rozsudek vlastně potěšil, protože v afektu a zlosti se člověk může proměnit ve zvíře. Velmi solidní série. Všimli jste si, že obě hlavní protagonistky jsou sebevědomé, až arogantní ženy a jejich manželé jen dobrosrdeční ňoumové, kteří viny svých manželek berou na sebe? ()

Maximilianus

Posledný diel to nakoniec vytiahol na 4*. Príbeh to bol pomerne zaujímavý a aj netradičný,  len mi tak nejako v  dieloch 4, 5 a 6 vadila trochu monotónnosť, ktorá brzdila môj záujem. Záverečné hodnotenie mi vyšlo na 7,2/10. ()