Temná animovaná komedie o záhadném domě, ke kterému se v různých obdobích vážou životy chudé rodiny, úzkostlivého investora a otrávené paní domácí. (Netflix)

SLPHR

Velmi podivný film, který hraje na temnou strunu. Přestože se jedná o animovaný snímek a ve dvouch příbězích hrají hlavní roli zvířátka, nejedna se prvoplánově o dětský snímek. A už vůbec nečekejte nic ve stylu Disney nebo Pixar. Mně osobně se nejvíce líbila poslední povídka. Přišlo mi, že film kritizuje nadměrný kozumerismus ve společnosti. Film se asi nemůže líbit každému, ale rozhodně bych ho nezatracoval. ()

Malarkey

Zvláštní animovaná záležitost pro dospělé. Tři příběhy, tři různé postavy, kombinace lidského těla a zvířecí hlavy. Po animované stránce super, po příběhové stránce trošku vlažnější. Nejzábavnější, ale zároveň nejsušší příběh mi přišel ten s tou kočkou. Možná i proto, že mám rád kočky. ()

DJ_bart

Tři povídkové příběhy + antropomorfizovaná zvířátka + goticky hororová stylizace + melancholická atmosféra + tenhle {prokletej} barák na odstřel = hodně depresivní stop-motion animák pro divnolidy, za kterej by se nestyděl Wes Anderson, Tim Burton, Neil Gaiman, ani Charlie Kaufman. Skvělá podivnost! ()

MikeCool

Jako celek, složený ze tří melancholických příběhů, se mi nejvíce zalíbil ten třetí. Příjemné lehce depkařské příběhy. Přesně podle mého gusta. Dostalo se mi více, než jsem očekával. ()

Marze

Tato animovana cerna komedie je surrealna, hrava, sadisticka, sniva, podivna a zabavna. Mluvici krysy, mluvici kocky. Zajimalo by me vice o vztahu mezi mysi a jejim zubarem. ()

luka4615

Fantastická práce s atmosférou, neotřelou animací a loutkami, kterou ale podkopávají poněkud slabší příběhové linie, které občas vypadají až zbytečně moc artově. Je to vážně veliká škoda, jelikož potenciál na vydařený temný snímek zde skutečně byl. (Netflix) „Time to get you a home.” ()

M.i.k.e

kouzelně animovaná poloartovka v Andersonovském stylu (nejednou sem si vzpomněl na Fantastic Mr.Fox),která nabízí tři různé příběhy/povídky,které spojuje titulní dům.Jednotlivé kapitoly sice mají svoje slabší chvilky,ale ve finále mě bavily všechny tři - nejvíc pak ta prostřední. Santaolallova hudba výborná...70% ()

honajz2

Tři velmi divné povídky. Stylem mají nejblíž Gondrymu, Kaufmanovi a Jonzemu a občas je i dost jasně poznat, kde na ně autoři odkazují. První povídka je laděná hlavně jako mysteriózní, s pár hororovými scénami a pár drobnými pokusy o absurdní humor, které ale kvůli té tajemné atmosféře nevyniknou. Jinak je ta atmosféra ale dost slušná, jen mě zklamalo, že je záhada onoho domu a jeho podivného architekta je jen takovým pozlátkem a nikam nevede (ačkoli ta atmosféra se tváří, že ano), že se dá celkem rychle odhadnout, k jaké myšlence to dospěje a že zvrat v závěru vyloženě odkazuje na Gondryho segment v Tokiu!, jenže tady je použit jen jako prvoplánový šok, zatímco u Gondryho byl mnohem sofistikovanější. Druhá povídka je takový pokus o komedii ve stylu Kaufmanových filmů, tz. bizarní námět, netradičně zpracovaný a s jeho dost zvláštním humorem, který ne každému sedne a ne každý ho bude chápat jako humor. Mě ale sedí a tak jsem tu pár kreativních scén ocenil a lehce se u nich i pobavil (hlavně u tančícího hmyzu), ale pořád je to jen snaha. Nefunguje to tak dobře jak by mělo, místy je to celkem nuda a ten příběh o invazi škůdců horších než je hmyz sice má něco do sebe, ale pracovat se s ním podle mě dalo daleko líp. Třetí povídka je poetický nonsens. Je lehké mu kvůli jeho melancholické atmosféře podlehnout, ale taky je lehké poznat, že to vlastně nic neříká, že to pořádně nevygraduje a že obsahově je to skutečně prázdné. Ani k tomu dosáhnutí zenu, ke kterému to ke konci začínalo spět, to nedošlo. Na jednu stranu jsem za to rád, protože bych tu zase musel vypisovat, v čem mi tahle buddhistická myšlenka nesedí, ale na druhou stranu lepší nějaká myšlenka než žádná. Tady se vlastně jenom hlavní hrdinka (která pro mě byla napřič všemi povídkami nejsympatičtější) pohne z místa i s tím místem a tím to končí. Snad se to dá vztáhnout jen k tomu, že to bude nový začátek pro ten dům, ale vzhledem k tomu, že je to jediný spojovací prvek všech tří povídek, tomu moc nevěřím. Navíc to začalo sakra slibně, zjevně postapokalyptický svět zatopený vodou, do toho tři naprosto odlišní kočičáci žijící v jednom z posledních domů, do kterých se dá dostat, do toho vtipné scény včetně narážek na ezoteriky... Už jsem si fakt myslel, že tohle bude přesně ta povídka, která mi sedne nejvíc. Ale ono to nakonec dopadlo stejně, jako ty dvě předchozí, Proto jsem je taky nehodnotil zvlášť, protože by u nich hodnocení bylo vždycky stejné - a to 3*. Každá z těch povídek má něco do sebe, asi na ně jen tak nezapomenu, ale každá mi nemalým počtem věcí vadí. Chtělo to prostě nějaké celistvější a silnější uchopení, ale co jsem viděl pár povídkových filmů z poslední doby, mám pocit, že je to problém snad v každém. 3* ()

Numinek

Něco mezi temnou stranou W. Andersona a "Aronofskym!". Za mě asi nejslabší byla kupodivu první část (možná tím, že byla nejvíc průhledná - nebo i tady něco přehlížím?) ()

dubinak

Budu opakovat, co se tu vesměs píše dokola a řeknu, že umělecky je to opravdu krásně zpracované, příběhově zajímavé, ale bez nějakých velkých vln či originálních twistů, takže dojem zůstává spíš z toho vizuálu, než z čehokoliv jiného. ()

Sweeneyyy

První dva příběhy mě svou absurdní iracionalitou učarovaly... divné příběhové linie, které existují pouze tak nějak z toho důvodu, že existují. Divná kabina. Tanec brouků. To mám ráda. Poslední byl na můj vkus až moc hřejivý, uvítala bych vícero té krásné zvrácenosti, díky které jsem po čas dvou předchozích příběhů na obrazovku hleděla jako na zjevení. Škoda, že zrovna ten poslední mě příliš nepřekvapil a pokazil mi tak finální dojem, který byl do té chvíle na libé vlně ,,wtf". ()

Asmodin

Vlastně ani příliš nevím, co si o filmu mám myslet. Rozhodně bych ho neoznačila za komedii a už vůbec ne za dětskou pohádku. Copak tam bylo něco vtipnýho? Jestli jo, tak mi to ušlo. Všechny příběhy spojuje jeden dům. První povídka byla strašidelná a připomínala dětskou adaptaci Domu v růžích nebo Sídlo Winchesterů. Druhá byla o zoufalém myšákovi, který se zbláznil a poslední o kočce, která nakonec dům neopustila. Pokud by rozvinuly první příběh, tak to mohlo být zajímavé. ()

Kacitr

Black mirror ve stop-motion prapodivné variaci na film bez hlubšího významu? Nebo jsem ho jen přehlídla? Možná. Protože jsem skoro usnula. ()

Matros

Tři lehce znepokojivé animované povídky pro starší děti a dospělé. Projektu by slušela větší propojenost mezi jednotlivými příběhy. ()

Jurkodak1

Moc mě to nebavilo, postavy se chovaly iracionálně a snažilo se to být až zbytečně moc artový. Film má své kvality, a to především v loutkách a atmosféře (i když asi jen první části, ten zbytek byl docela suchej). Nic moc, asi se na to už stejně nikdy nepodívám. ()