Temná animovaná komedie o záhadném domě, ke kterému se v různých obdobích vážou životy chudé rodiny, úzkostlivého investora a otrávené paní domácí. (Netflix)

Bossi123

Za mě teda film, který je ve všech směrech naprosto geniální. Začal bych s animací, která byla v každém ze tří příběhů tvořících tento snímek trochu jiná, což je podle mě moc fajn nápad, jednak pro lepší uvědomění si, že se jedná o různé příběhy, jednak pro to, že každý typ animace je svým způsobem originální. V první části jsou hlavními protagonisty panenky z filcu. Tento typ mně osobně docela nahání strach, hlavně kvůli těm malým černým očím, které jsou tak blízko u sebe. V druhé části je propojena animace s reálným základem, takže divák má přeneseně pocit, že by se to klidně mohlo dít u sousedů v ulici. Třetí část mi připomíná Fantastického pana Lišáka, a to jak postavami, tak i domem, ve kterém se děj odehrává. Nyní něco k příběhu: Ohromně se mi líbí nápad, že se všechny tři části odehrávají ve stejném domě. Vyhovuje mi to asi o něco více, než kdyby prostředí každého příběhu bylo úplně jiné, jako je tomu například ve filmu Smrtelné historky (2016). I když i to má samozřejmě něco do sebe. Je také dobře, že se každý příběh odehrává v jinou dobu, takže máme možnost si prohlédnout v různých etapách historie. Děj je velmi ponurý a pokud se člověk zamyslí, tak i docela filosofický, v tom smyslu, že je nad čím hloubat, pokud děj sledujete bedlivě a do hloubky. Každá část s sebou nese nějaké poselství a ponaučení z chyb postav. Celkově tedy velká spokojenost. ()

NorseSword24

Znova... milujem Stop-Motion takže u mňa to už má body. Ďalej, jednotlivé príbehy sú super a každý ma nejakú filozofiu a svoj nádych, ktorý väčšinou je strašidelne divný a funguje perfektne. Všetky príbehy ma znepokojili a každý trochu inak. Takže nechápem to žánrové označenie komédia. Je to horor, podobenstvo, dráma, odraz ľudí, oslobodenie sa, ale nie komédia. Strašne dobrý film, ktorý by som rád pustil aj dospelým lenže väčšina dospelých, ktorých poznám by si to pozrieť nechcela, ale keby to pustím deťom tak to nie je najlepšie. ()

luka4615

Fantastická práce s atmosférou, neotřelou animací a loutkami, kterou ale podkopávají poněkud slabší příběhové linie, které občas vypadají až zbytečně moc artově. Je to vážně veliká škoda, jelikož potenciál na vydařený temný snímek zde skutečně byl. (Netflix) „Time to get you a home.” ()

Asmodin

Vlastně ani příliš nevím, co si o filmu mám myslet. Rozhodně bych ho neoznačila za komedii a už vůbec ne za dětskou pohádku. Copak tam bylo něco vtipnýho? Jestli jo, tak mi to ušlo. Všechny příběhy spojuje jeden dům. První povídka byla strašidelná a připomínala dětskou adaptaci Domu v růžích nebo Sídlo Winchesterů. Druhá byla o zoufalém myšákovi, který se zbláznil a poslední o kočce, která nakonec dům neopustila. Pokud by rozvinuly první příběh, tak to mohlo být zajímavé. ()

Rhaegar

Mám rád animaci a jsem rád, že občas vznikne i nějaké netradiční dílo, ke kterému se dá běžně dostat (ne nějaké festivalovky) . A stop motion animace se už dnes moc nenosí. Proti ní nemohu namítnout nic. Není revoluční, ale funguje téměř bez chybně. Problém je s příběhem tří povídek, které se všechny neskutečně táhnou. Forma funguje, ale nedokáže zvítězit nad obsahem. Takže bych to doporučil jen animačním nadšencům. ()