Jimmy Carr: Jeho temná esence

Stand-up / Komédia
Veľká Británia, 2021, 59 min

Účinkujú:

Jimmy Carr

Pro Jimmyho Carra není žádné téma tabu. V tomhle standupovém speciálu předvede svůj suchý a cynický humor a neodpustí si ani pár vtípků, které už jsou hodně za hranou. (Netflix)

choze

Slušná palba, paradoxně slabá ve finále, kde Jimmy vytáhne jakože nejdrsnější fóry. A ani fóry na jeho oblíbená témata pedofilie a znásilnění mě moc nebraly. Ale u mainsplainingu mainsplainingu a trpaslíků/zrzků jsem řval smíchy. ()

Nin

Jimmy Carr a jeho hromada krátkých vtipů, především jeho oblíbené "one-liners". Které v jeho podání stojí za to. Samozřejmě se najdou i nějaké trochu slabší vtipy, ale opravdu velké množství Carrových hlášek je skvělé. Jimmy Carr je už za ta léta ostřílený komik a mistr v oboru. Vtipnost se v téhle show postupně stupňuje a zhruba ve druhé půlce přichází s tím nejlepším, co v poslední době vymyslel. Carrovy oblíbené interakce s publikem (která často nedopadá pro publikum dobře) tu není mnoho, ale i zde dojde na nějaký ten "stěr", i když asi nic, co by se dostalo do kompilace jeho legendárních střetů. Výborná stand-up. (8/10) ()

Cappuccino

Niektoré pasáže His Dark Material ma nechali chladným, no väčšinu času som sa dobre bavil. Jimmyho Carra som doposiaľ nepoznal a stand-upy prakticky vôbec nesledujem. Aj preto sa mi na rozdiel od iných divákov nestalo, že by som niektoré z vtipov počul už v predošlých šou. ()

ScarPoul

Iste vtipy o Covide, znásilnení a Holocauste stále fungujú. Ale množstvo vtipov sa opakuje. A vôbec to nepôsobí uvoľnene, ako jeho predchádzajúce vystúpenia. Celý stand up mi príde perfektne načasovaný. Od improvizácií s publikom až po vyvrcholenie. Čakal som niečo úplne iné. Dostal som ale variáciu podobných vtipov. Niekedy som sa z chuti zasmial. Ale väčšinu času som mal rozpačitý pocit. Jimmy to kedysi vedel robiť o dosť lepšie. Čo sa stalo? ()

zdepapepa

Ač znalý toho, na jaké streamovací platformě se který seriál nachází, tak malinký smutný povzdech nad stále neodvysílanou další částí His Dark Materials byl. Ale kvůli tomu tu nejsme. Jsme tu kvůli Jimmy Carrovi. Podání rychlokadenčních vtipů ve formě různých slovních hříček dává vzpomenout třeba na komika Mitch Hedberg, jejich obsah pak dává vzpomenout na internet, kde jsem nezanedbatelnou část z nich už slyšel (což je však místy i dobře, protože takto tyto vtipy (mluvím teď o těch více korektních) dostanou zviditelnění i mimo mou obrazovku). Jako oddychový podklad k domácím pracem ideální. ()

Pajky3

Jimmy Carr je jeden z těch komiků, co mě baví. Mezi těmi britskými patří mezi ty nejoblíbenější a tak jsem si jeho nový speciál pustil místo silvestrovského programu a myslím, že jsem dobře udělal. Jak je zvykem, tak vzduchem lítá jeden kameňák za druhým, interakce s publikem funguje a sekce "career-enders" byla řádně černá, i když upřímně trochu slabší. K dokonalosti chybělo jen to, abych se u toho celou dobou smál stejně jako Jimmy. ()

M.i.k.e

mám Jimmyho rád,protože je jedním z mála,kteří se stále ještě nebojí jít na hranu a mnohdy i za ní,ale je fakt,že v tomhle případě je to tak 50/50.Část vystoupení je skvělá a smál sem se dost,část naopak působí lehce vyčpěle a moc zábavné mi to nepřišlo.To samé platí o interakci s publikem.Jimmy to zkrátka umí lépe...65% ()

Qitek

Vynucený humor, sitcomový smích z playbacku, Carr co tlačí na pilu a nefunguje snad nic, vynucená kamera co krouží kolem Carra. Fórky jak od trapně nalitýho týpka naproti na báru, kterej ne a ne držet hubu. No bída ()

LEGACY

Dnes na mě vybafl článek o zvráceném obcování slov Jimmyho Carra, kdy jej soudí za vtip o Holocaustu. Jimmyho mám rád, je to pro mě číslo jedna, a skvělý pokračovatel dílo George Carlina, který strčí do kapsy Kevina Harta a spol. Já se u těchto skečů smál, zcela upřímně a bez obalu. Nepřemýšlel jsem nad politickou korektností, genderovým a náboženským newspeakem a prostě se chtěl smát. Zároveň se po pořadu zamýšlím nad tím jaké mám stanovisku vůči černému humoru, kde se roustuje znásilňování dětí, rodičovské rakovinotvorné patálie a další hnisy našeho světa .... moc jsem nad tím nepřemýšlel takže berte moje stanovisko with a pinch of salt, ale myslím, že by komik, na kterého se lidé koukají dobrovolně, nebo platí za jeho show by měl mít nárok využít veškerý arsenal, který mu jeho zvrácená představivost povolí. V hloubi duši víme, že ten komik není ani homofób, ani rasista, ani násilník, nebo proislámský atentátník, jen trochu hovado, každopádně mít takovou svobodu slova politik, nebo veřejně činný orgán by byl průser. Career enders - je hrozně poetický výraz a za tuhle odvahu vystoupit a mazácky urážet, ale především rozesmát publikum mu patří absolutorium.  "Každá z vás může předejít znásilnění. Stačí říct ANO" Vystoupení v hospicu: "Kdo je tady z minulého roku?" ()

vyfuk

Na doporučení známého jednoduchá pomoc a jednoduché zhlédnutí. Věc, kde vtipy létají tak rychle, že stíháte každý třetí a i tak se královsky bavíte. Je to prostě humorné, dynamické, kratší, prostě pecka. Trochu i výš než Bill Burr. ()

LuccinyFilmy

Neurazí*, nenadchne. Půlku vtipů jsem už někde slyšela??? *Pokud nejste příznivcem cancel culture, která má i svoje nesporné výhody, například to, že lidi třeba jednou začnou číst i něco jiného než Harry Pottera, teda asi v tom mezidobí, než se zruší veškerá literatura před rokem 20XX, když ještě autoři nevěděli, že si mají dávat sakra pozor, co píšou. ()

kopca

První třetina naprosto parádní a odpovědi k různým lidem v publiku byly Top, poté ale už to za mě mírně upadalo a přišlo mi to asi až moc vynucené, ale bavil jsem se. Jsem rád, že to má přesně hodinu, jinak už by to bylo asi zbytečně natahované. ()

george82

Tak upřímně jsem se dlouho nezasmál. Miluji černý humor a Jimmy ho servíroval bravurně. Společně s jeho neverbálním projevem to bylo TOP. ()