Willy Fog: Okolo sveta za 80 dní

(TV film)
  • Česko Willy Fog: Cesta kolem světa za 80 dní (viac)
všetky plagáty
Španielsko / Japonsko, 1995, 75 min

Predloha:

Jules Verne (kniha)

Celovečerní sestřih dobrodružství Willy Foga na cestě kolem světa za 80 dní. (oficiálny text distribútora)

majo25

Okolo sveta za 80 dní je najlepšia verneovka, ktorú španielsko-japonská koprodukcia vyprodukovala. A napriek tomu, že je tento videofilm iba zostrihom seriálu, stráca z neho iba málo - hlavne teda dejovú skratkovitosť, ktorá sa viac prejavuje smerom k záveru. Stále si drží vysoké tempo a dobrodružnosť. Pochváliť musím tiež slovenský dabing, ktorý je hlasovo vyvážený a aj vtipný. Škoda, že sa Španieli v tých rokoch nepustili aj do spracovania ďalších dobrodružných verneoviek. ()

Kri-kri odpad!

Buď se uživatelé ČSFD zbláznili a nebo nemají dostatek úcty k původnímu 26-dílnému seriálu! Ale dávat téhle zmršené, nesmyslně prostříhané kreatuře 83% a posunout ji tak dokonce o 2 % výš, než má seriál, to snad nemůže nikdo normální myslet vážně. Zřejmě jediní powell a Pampa chápou rozdíl mezi kvalitním seriálem a tímto nepovedeným sestřihem, naprostá většina uživatelů bohužel ani pořádně neví, co vlastně hodnotí, viz. cepice a Olczyk. Nebudu zde zdlouhavě vypisovat, co všechno bylo vypuštěno, ostatně, z devíti a půl hodin čistého času (bez znělek) udělat sestřih trvající něco přes hodinu, z toho zákonitě musí vyjít strašný šunt, v mnoha případech vůbec nedávající smysl. Ze všech Chidlingových léček tu zbyly jen tři - zajížďka po Paříži, krádež pasu v Suezu a podpálená loď. U sestřihů z druhého seriálu, tj. filmů Cesta do středu země a 20 000 mil pod mořem jsem dal alespoň jednu hvězdu, ale tentokrát musím dát čistý odpad. Přinutil mě k tomu nejamatérštější dabing, jaký jsem kdy slyšel, připomínající spíš domácí parodii na dabing. Hlasy splývají, jako by za všechny postavy mluvili dva nebo tři dabéři a jen se snažili měnit hlasy. Ani se nedivím, že tvůrci CZ znění nebyli zmíněni, evidentně se za toto faux pas stydí. Alespoň že v tomto sestřihu ponechali počeštělá jména Čiko, Barnabáš a Chidling, nicméně ani toto nepatrné pozitivum tento zbytečný film od odpadu nezachrání. ()

Autogram

Seriál si nepamätám, a 75 minút sa na 80-dňovú cestu môže zdať málo. Mne to celkom stačilo aj v takejto zrýchlenej verzii. Možno mi oproti knihe chýbala na konci finta s časovým posunom, ale pre deti bol lepší napínavý záver oproti zložitému vysvetľovaniu. ()

Paity

Tohle jsem miloval, i když v seriálové podobě. Rozhodně velmi milé, velmi inteligentní a nevtíravé. Naopak vás to docela usadí do pohovky, což je u kreslených záležitostí problém, když vám není osm let. ()

cepice

Na tomhle seriálu jsem vyrůstal. Naprosto dokonalé pohádky pro malé děti. Nemohl jsem vynechat ani jeden díl! Pan Fog vás nadchne svoji zdvořilostí, elgancí a hezkým řešením všech úkolů, které se vyskytnou na cestě kolem světa. Navíc je v příbězích obsaženo morální ponaučení. ()

powell odpad!

Bohužel tento film narozdíl od seriálu, který byl vynikající, je naprosto děsný. Nechápu proč 26-dílny seriál zhustili do 75 minutového filmu. ()

Pampa

Seriál miluju, tam mě zajímalo jak dopadl sestřih do filmové podoby. Podle mě zbytečný film. Zkuste 26 dílů po cca 25 minutách sestříhat do 75 minut a výsledek je jasný :( Hodně věcí a zápletek schází, nedává to smysl a napětí je taky pryč.Nedoporučuju. Jedna hvězda z úcty k petihvězdičkovému seriálu. ()

throwaway odpad!

Sorry jako, ten seriál je dobrej, ale udělat z mnohonásobně delšího seriálu sestřih trvající pouhých 75 minut je fakt něco odporného. Nedívejte se na tenhle sestřih a raději si pusťte ten seriál. ()

Tuukanen

Spolu se Záhadami slečny Mallardové oblíbený seriál z dětství. Co si pamatuji, tak děj byl dost na úrovni (nebyl infantilní) a taky napínavý. Taky mi přijde, že se více drží Verneova originálu oproti filmu s Jackie Chanem. ()