David a elfové

• Poľsko Dawid i elfy (viac)

Vyčerpaný elf utíká do skutečného světa, aby zažil kouzlo Vánoc. A jeho nový malý kámoš mu pomůže zjistit, jak to mezi lidmi na svátky chodí. (Netflix)

silentname

Úprimne? Ja som si film "Dawid I Elfy" neskutočne užil. Toto bola rodinná komédia, akú som potreboval vidieť. Vtipná, energická, dobré postavy, príbeh sa dá ľahko sledovať, je tu niekoľko skvelých magických momentov, ktoré pobavia a výsledok skutočne stojí za to. Nebyť toho kostrbatého úvodu, dokázal by som filmu ešte nejaký ten bod pridať, no takto sa musí uspokojiť s tým čo dostane. Každopádne odporúčam pozerať v originálnom znení s titulkami. Tá poľština je úžasná a filmu skutočne pomáha perfektne vypáliť. Môžem povedať, že som si užil asi všetky postavy v tomto filme. Je super vidieť Dawidových rodičov, ktorí si počas filmu absolútne vymenia role a pôsobí to maximálne prirodzene. Plus Anna Smolowik to dala na výbornú. Pre mňa vynikajúca oddychová vianočná komédia, ktorú si užijú aj decká aj dospelí. Má v sebe dostatok pre všetkých, že sa to môže stať novou poľskou vianočnou klasikou po kvalitnom "Listy Do M.Hodnotenie: A- ()

nudlis

Taková obyčejná "vánoční" ptákovina, akorát ne americká, ale polská. Ale to vůbec nevadí, naopak, ty americký jsou víceméně na jedno brdo (resp. používají jeden druh humoru - hodně se padá, mlátí, řve atd., jak v jejich animákách z 50. let 20. století). Polská vánoční komedie si vystačí se slovním humorem, což jakožto Evropan oceňuji. Přesto dávám lehký nadprůměr, zas tak ukrutná prča to není. ()

DavidS.

Sice se tam mluví polsky, ale jinak se jedná jen o univerzální šablonu a peníze Netlflixu, takže kdyby to natočili v Argentině, výsledek bude stejný... ()

Malarkey

V rámci letošní sledovačky nových vánočních filmů, musím uznat, že Poláci to kvalitou zatím dotáhli nejdál. Sice se to jejich legendární Noci plné zázraků nevyrovná, ale bylo to tu moc fajn. První půlhodinu jsem sice vůbec nechápal, co je námětem filmu, ale líbilo se mi tu vánoční prostředí a mnohdy i fajn vtip. Snad jen škoda, že Netflix do českých titulků Sv. Mikuláše přejmenoval na Santu. Asi by si to mohl odpustit, vzhledem k tomu, že v Česku určitě všichni dobře ví, že v Polsku neslaví Santu. ()