Zlá čarodějnice potřebuje k uskutečnění svých nekalých plánů laskavého syna ševce, Jakuba. Když Jakub odmítne, sebere mu sedm let života a promění jej v ošklivého trpaslíka. Čarodějnice si je jistá, že to Jakub neunese, vzdá se a pomůže jí... (TV Prima)

Johny44

Dějově to není zlé. Ovšem dekorace, barvy, zvuk a hlavně herci opravdu velmi nepříjemní. Vůbec to celé dohromady nesedí. Asi si to nikdo podruhé už nepustí. Není důvod, když existuje takové množství kvalitních pohádek. ()

marek29

Divný Německo-český počin ale divat se na to dalo. Je to místama šílený a hraje crazy barvama, popěvky dost dlouhý a nepříjemně nerýmovaný, ale asi lepší než čumět do zdi. 3,5 z 5 ()

ostravak30

V Česku se natáčelo a čeští herci si v malých rolích ve filmu zahrají, kromě Arnošta Goldflama je ale třeba mít pozorné oko. Trpaslík Nos je taková klasická pohádka o tom, kterak je chlapec zaklet do určité podoby a musí najít cestu ze zakletí ven. Tady se ale pohádka od svých klasických předchůdců liší. Jednak kluk nebyl začarován za trest, že by se choval špatně a zasloužil si to. A jednak sice o odekletí požádal, ale protože mu čaroděj nemohl pomoci rezignoval. V ději mě zarazila jediná věc. Stařena přijde ke stánku, téměř ho celý rozfláká, celkově je divná, syna děsí, ale ani to matku nepřiměje k opatrnosti. Navzdory tomu všemu posílá Jakuba s ní. Doporučuji si pohádku pustit hlavně k jídlu, protože chuť k jídlu s postupujícím dějem růst může. Hlavně o žrádle tento film je. A filmaři dokonce použili slow motion, což se v tomto typu filmů moc nevidí. Celkově to není špatný počin, ale mě chybí víc humoru a dětského nadhledu. Dramaturgie spíše připomíná fantasy film pro starší. ()

silentname

"Zwerg Nase" je v jadre neškodná TV rozprávka, ktorá vie vo svojich momentoch pobaviť. Mám rád nášho hlavného hrdinu, jeho schopnosti variť sú podľa mňa dobré a čo sa týka komédie, tak to má svoje momentky, kedy som sa úprimne zasmial. Nemôžem povedať, že som očakával od toho veľa, ale vo svojej podstate to vnímam ako splnenú misiu. Ak máte radi hrané rozprávky, myslím si, že si to môžete užiť. Ja som za svoj čas spokojný. Hodnotenie: B ()

• Natáčelo se i v České republice (např. zámky Lednice, Ploskovice, Libochovice; hrady Loket, Houska, Kokořín; města Mikulov a Litoměřice). Točilo se od 10. února do 12. března 2021. (mar48)