Odznak Vysočina

TV spot
Česko, (2022–2023)

Hudba:

Jiří Hájek

Monika Hilmerová, Simona Zmrzlá, Martin Hofmann, Michal Suchánek, Patrik Děrgel, Martina Jindrová, Marcel Vašinka, Václav Maixner, Vladimír Škultéty (viac)

Malé mesto Veselá vyzerá na prvý pohľad až idylicky – „všetci“ sa spolu poznajú a stretávajú sa cestou do školy a do práce, navyše v malebnom prostredí Vysočiny, ktorá ale vie mnohokrát ukázať aj svoju drsnú tvár. Vo Veselej sídli menšie oddelenie kriminálnej polície, ktoré vedie žena - Dana Skálová (Monika Hilmerová). Ani malé mesto a vidiek však nie sú ušetrené závažných zločinov, nejde síce o sériových vrahov či záhadné alebo brutálne kauzy, ale aj napriek tomu zasiahnu do života celej komunity. Dôležitá je interakcia medzi jednotlivými zúčastnenými či podozrivými, ktorí klamú a navzájom sa obviňujú, nechýbajú ani nespoľahliví svedkovia a ďalšie postavy, ktoré vedia vyšetrovanie poriadne skomplikovať. Tajomstvo je ukryté práve v ľuďoch, ich osudoch a motiváciách, skôr než v samotnom vykonštruovanom prevedení vraždy. Hľadanie páchateľa je preto spoločnou prácou celého tímu. Zároveň rozpletáme aj súkromné životy hlavných postáv, sledujeme, ako sa vysporiadajú s dramatickými udalosťami počas vyšetrovania, ale aj so svojou vlastnou minulosťou a predstavami o budúcnosti. (TV Markíza)

Recenzie používateľa salahadin k tomuto seriálu (5)

Zlobába (2022) (S01E01) odpad!

To bolelo. Nemusím mít v rámci standardně prosťoučké kriminálky do puntíku realistické vyšetřování, ale toto napsal člověk, co neviděl práci policie ani z vlaku. Dialogy bolí. Když se Skálová snaží být v hospodě jakože fakt drsná cajtka, tvář se mi zkřivila bolestí. Když vám je trapno za herce, kteří na tohle kývli, je něco moc špatně. Dobrá kamera v exteriérech ale nenapraví nic. Nalezení vraha bylo k pláči. To jako fakt???? Velmi špatný počin, byť herecké obsazení v první chvíli lákalo převelice..... ()

Deň blbec (2022) (S01E02)

Krimoška pro velmi nenáročné diváky (což samo o sobě nemusí být negativ), bohužel s tak neuvěřitelnými policajtkami (v negativním slova smyslu), neuvěřitelnými situacemi (platí totéž), až si musíte zákonitě položit otázku, pro jakého nenáročného diváka je seriál určený - pro dospělé je celý děj a jednání postav moc dětinské, pro teenagery tu chybí nahota a krev, pro mladší publikum je to zas celé zbytečně komplikované.... tak já nevím....pravděpodobně můj poslední díl, na víc nemám (a to nejsem extra náročný divák, pozor!) ()

Vlčí kraj (2022) (S01E04) odpad!

SPOILER! A vůbec tenhle koment nečtěte. "Zachránila jsem pět vlčích životů na úkor jednoho lidského"....no safra. U českých pejskařů nový hrdina. Jediné dva plusy - herecké výkony Pavla Soukupa a Lucie Žáčkové, která prostě umí....dokonce bych si ji dokázal představit v roli místo kterékoli policajtky (Hilmerové/Zmrzlé). ()

Starí známi (2022) (S01E05)

Seriál plný náhod. Holka si jde zaběhat a ejhle, mrtvola. A ejhle, kousek odsud parta chlapíků. A ejhle, céra hraje na klavír. A ejhle, natržený rukáv, který se dá natrhnout tisíci způsoby. Tohle na mě při rekonstrukci zkusit, tak se Děrgelovi vysměju :-))) Forenzního patologa nahrazuje Suchánek? Problém trvá, holkám policajtky nesedly. ()

Perníková chalúpka (2022) (S01E06)

Už vím, co mi na seriálu vadí! Kapitán Skálová je sice rebelka, nějaké postupy jí jsou u zadnice, ale je morálně pevná jako skála :-) A samozřejmě má nadgeniální intuici a možným podezřelým prostě "VĚŘÍ", což je u policisty důležitá vlastnost :-) (ftip!). Kapitán Vlčková zase mluví jako školní příručka a oběma holkám, byť jsou sympatické a snaží se seč můžou, to nejde. Jsou nevěrohodné i na seriál obdobných kvalit. Kluci policajtský jsou tady jen stafáž a já si vlastně ani neuvědomuju, že bych tu hrál Děrgel (byť je napsanej v titulcích). Ještě že se tu mihl Tomáš Dastlík, tenhle frajer si obě scény vychutnal a naše kriminalistické duo setřel naprosto parádně. Tenhle seriál je sympatický svým pojetím, ale bohužel výrazné kvality nemá....škoda. ()