Hunt

• Južná Kórea Heonteu (viac)

Pyeong-ho Park (Jeong-jae Lee) a Jeong-do Kim (Woo-seong Jeong) jsou nejlepšími agenty Národní zpravodajské služby (NIS) Jižní Koreje. Jsou elitou jejich organizace, ale zároveň soupeři ve svém povolání. Oba pronásledují severokorejského špionážního ředitele vyslaného do Jižní Koreje, když brzy odhalí skrytou pravdu. (mikki089)

EvilPhoEniX

Hvězda Squid Game Lee Jeong-jae poprvé zkouší režii a natočil solidní špionský politický Thriller dle pravdivých událostí. Hunt se odehrává v letech 1980, kde dva nejlepší agenti, kteří jsou zároveň rivalové mezi sebou se snaží vypátrat špióna ze Severní Koree, Nazval bych to High Stakes Thriller, tady jde zkrátka o hodně. Dvojtí agenti, infiltrátoři, brutální výslechy, dočasné alliance, podrazy, lži, diktátoroví pěšáci a děsivá odhalení. Pro nekorejské publikum bude děj lehce komplikovaný, ono je tu tolik informací, že je místy obtížné se v tom orientovat a více projekcí se zdá být nutnost, ale i tak jsem si film dokázal užít. Oba dva rivalové jsou korejské hvězdy na výsluní Lee Jeong-jae a Jeong Woo Seong jsou mí oblíbenci a v menší roli potěší i Hwang Jung- min. Je to skvěle zahrané, perfektně to vypadá a peníze tu jdou vidět, dojde i na jeden působivý zvrat a povedla se i akce, byť k té mám menší výhrady. Trailer lákal na pořádnou akční nálož a to se bohužel nekoná, akce je tu méně, než bych chtěl a není téměř vůbec brutální. Technicky je však na vysoké úrovni a přestřelky mají šmrnc ( přestřelka v budově mazec). Nejlepší je samozřejmě finále, kde se plánuje atentát na diktátora a je z toho 15 minutová akční vřava s hromadou mrtvých. Za mne tedy tradičně dobrá Korea a zasloužený úspěch. 7.5/10. ()

dO_od

// Naspeedovanej thriller o dvou šéfech jihokorejské rozvědky, kteří závodí s časem i mezi sebou, aby odhalili severokorejského zvěda. A je to jenom asi tak nejakčnější a nejhektičtěji sestříhaný špionážní film všech dob, což by mě u tvorby z této země asi nemělo překvapovat, občas jsem ale stejně jen nevěřícně kroutil hlavou. Zároveň je to dost ukecaný a ty dvě hodiny ani při takovém množství děje rozhodně neutíkají kdovíjak rychle, plný kino někde na festivalu by tomu tak určitě prospělo. Jako režijní debut ale víc než solidní. 7/10 ()

castor

Tohle beru na sebe. Kujme pikle, kujme pikle, obvyklé i neobvyklé. Kujme pikle, pikle kujme, snad se pikle s piklí ujme... Neorientoval jsem se, ale místy jsem se fakt nesnažil. Nicméně určitě se nemálo diváků shodne, že se mnohdy v postavách a ději malinko ztráceli. Primárně tu jde o zkušené šéfy dvou konkurenčních jihokorejských kontrarozvědek, přičemž se dění na plátně opírá i o několik reálných historických událostí. Místy je to hodně ukecané a komplikované, jindy solidně a elegantně natočené. Logicky strhnou hlavně akční sekvence, kterých není moc, ale když přijdou, stojí za to. Jsou hlasité, intenzivní, nápadité. I když s tím Michaelem Mannem bych byl fakt opatrnej. ()

Padme_Anakin

Pánové Jung Woo-sung a Lee Jeong-jae to rozehráli fantasticky od prvních minut, jejich vzájemná rivalita, komplikované povahy, vnitřní pnutí i pečlivě střežená tajemství jsou úžasně napsané, hezky i zajímavě natočené + báječný hudební podmaz.. Atmosféra houstla postupně, soupeření i střety zpravodajských služeb (Jižní Korea vs. Severní Korea i sami mezi sebou) jsou drsné a krvavé, tvůrci se nechali volně inspirovat skutečnými událostmi a nabalili pozoruhodný příběh, u kterého se mi občas zastavoval dech.. U mě filmová spokojenost, parádní výlet do 80. let, k tomu opětovně potvrzeno „všichni lžou“. ()

Lacike

Má to skvelú technickú stránku, akcia super, prestrelky vymazlené. Herecké obsadenie megahviezdne. Ale všetky tie špionážne pikle medzi južnou a severnou Kóreou a nekonečné hľadanie krtka vo svojich radoch mi pripadalo dosť nezáživné. Jednak to bolo skoro až absurdne prekombinované a miestami som sa už strácal v tom o čo komu ide. Nakoniec boli skazené obidve strany a tak som nemal komu držať palce. A kto je hlavný krtko, z dvoch ústredných megahviezd, mi nakoniec bolo tiež už jedno. Zachraňovala to teda najmä akcia a hviezdne výstupy aj vo vedľajších úlohách. Napríklad živočíšny severokórejský prebehlík v podaní Jeong-min Hwanga. Celkovo to je film na jedno pozretie vďaka vymazlenej akcii, pretože znova by som už tie kecy nevydržal. 6/10. ()

• Natáčanie filmu prebiehalo v Južnej Kórei a Japonsku. (MikaelSVK)