Nářez na sobotu

• USA Saturday Morning All Star Hits!

Hodně svérázný a trochu znepokojivý animák a zároveň hraný seriál pro dospělé. Pocta afektovaným pořadům z 80. a 90. let, které běžely v televizi každou sobotu dopoledne. (Netflix)

JamesSi

Rozmohl se nám tady takový nešvar. Děti nám začali říkat "Sklapni!". S tím by se mělo něco dělat. Chcete bagetu? Chybí vám Hromkočky, Bakugani, Šmoulové a Gumídci Méďové? Dost bylo nostalgie na 80. léta, je čas na šílené devadesátky. Moderátoři vyfiknutí jak ty největší exoti z Óčka a MTV. Musím říct, že mi to dost připomínalo o trochu lepší film VHYes. Je to o tvůrčím selhání a o komplexu "mladšího bratra". Kreativita versus komerce, závist versus láska i těchto témat se to dotýká. Upřímně tenhle pořad působí, že se do stáje Netflixu totálně nehodí. Spíš bych ho čekal buď na Adult Swimu a nebo ještě lépe na IFC, kteří udělali mystifikace Documentary Now a Spoils Before Dying. Snaží se to napodobit devadesátky víc než se to snaží být vtipný. Konfrontuje to tu křiklavou éru s dramatickými momenty, které mají působit "realisticky". Například v seroši Randy se tvůrci v křiklavé estetice pokouší reflektovat přerod ze střední školy na vejšku. V Tvořílkách vidíme, jak drogy pohánějí kreativitu, ale i konflikt umělce a korporátu. A v hlavním meta-narativu pořadu se dokonce dostáváme do jakéhosi vyšetřování vraždy přítelkyně zpěváka Johnnyho Rashe. Tenhle rok vyšlo několik seriálů, které bych nazval neotesanými diamanty - pořady, který měli dobrý nápad, ale na stoprocent ho nedotáhly. Mezi ně se řadí jak třeba Schmigadoon, Ultra City Smiths, tak i tenhle seriál. V minulých letech to třeba byl What Just Happened?. S.M.A.S.H. taky působí jako pořad, který zruší po první řadě a to je škoda. Protože je to celkem povedený. ()

Víteček

"If shoe doesn't fit, you must acquit." Ani jsem na takovýchto pořadech nevyrůstal (jen na ranním vysílání disneyovek na TV Nova) a nemám tak  přímý osobní zážitek, přesto jsem se do toho dokázal vcítit a přesně pochopil, co to paroduje a bavilo mě to. Sice bych ocenil, kdyby to víc zůstalo ve světě animáků, místo toho OJ příběhu, ale co se dá dělat a i tak to bylo dobré. Osobně jsem asi nejvíc žral "Care Bears" a Randyho. Bylo úžasné, jak byly oba strašně smutné, ale převlečené do zábavy pro děti. Většinu ostatního, co bych chtěl napsat, dobře shrnul JamesSi, tak jen řeknu, aby se lidé nenechali odradit nízkým hodnocením (na IMDB to má 7,5 a na RottenTomatoes ještě víc) a dali tomu šanci. Stojí to za to. ()